מלחמות כוח עלולות להשבית את התחבורה הציבורית

כיפופי ידיים בין משרד האוצר לוועדת הכספים, עלולים למנוע העברות תקציביות נדרשות להמשך הפעלת התח”צ • משרד התחבורה מיצה את תקציבו ובשל מצב ממשלות המעבר לא ניתן להעביר תוספת תקציב באופן מסודר • פורום חברות התחבורה הציבורית הפרטיות, יזם היום מחאה ומאיים בהשבתה כללית של מערך התחבורה כבר בשבוע הבא • בתוך כך, ביום ג’ הקרוב תתכנס ועדת הכספים כשעל סדר יומה תוספת תקציבית מסוימת לטובת סובסידיית התחבורה הציבורית

שיירת המחאה היום | צילום: באדיבות פורות חברות התחבורה הפרטיות

שיירת מחאה איטית של עשרות אוטובוסים יצאה הבוקר ממחלף שפירים ונסעה לאורך כביש 1, זאת במחאה על קיצוץ ב-20% בתשלומי הסובסידיות להפעלת התחבורה הציבורית. המחאה שאושרה על ידי המשטרה, תוכננה להגיע עד לקרית הממשלה בירושלים, אולם בעקבות שיבושי תנועה קשים, נחסמה המחאה והמשטרה הפנתה את השיירה בצומת לטרון, חזרה למחלף שפירים.

את המחאה מוביל פורום חברות התחבורה הציבורית הפרטיות המאגד תחתיו כעשר חברות: אפיקים, קווים, מטרופולין, סופרבוס, נתיב אקספרס, אגד תעבורה, דן בדרום, דן בצפון ודן באר שבע.  הפורום אף מאיים להשבית כליל ב-3 בנובמבר את תנועת האוטובוסים בכל רחבי הארץ וזאת כאשר מתברר, כי בעקבות מחלוקות בין אגף התקציבים, ועדת הכספים של הכנסת והחשב הכללי, כלל לא בטוח שבחודש הבא יועבר אפילו תשלום חלקי.

250/200 סייד בר + קובייה

תחילת המשבר, כאשר חברות התחבורה הציבורית הפרטיות בישראל, עודכנו סמוך ליציאה לפגרת סוכות, כי בשל הגרעון בקופת המדינה, יקוזזו להן 20% מסך התשלום המועבר אליהן מדי חודש, בגין הפעלת קווי האוטובוסים. בנוסף התברר כי במידה ולא יימצא פתרון עד לחודש נובמבר, תקוצץ הסובסידיה לחלוטין ולא יועבר לחברות כל תשלום.

מדובר בכ-60 מיליון שקל שלא הועברו לחברות ואלה אומרות בתגובה כי הקיזוז יצר בעיה תקציבית חמורה ובמצב שנוצר החברות תיאלצנה לקצץ משמעותית את שירותיהן. לטענת פורום חברות התח”צ, מתאריך ה-3 בנובמבר, אם לא יובטח התשלום הבא ייווצר קושי לשלם את שכר העובדים.

יער אמיר, ראש פורום תח”צ אומר כי, “ממשלת ישראל בחרה להפקיר את אחד השירותים החשובים ביותר במדינה בצורה שעלולה להוביל למשבר תחבורתי מהחמורים שידענו עד היום. נדרש למצוא פתרון מידי וארוך טווח לטובת משתמשי התחבורה הציבורית והעובדים”.

נדגיש כי אין מחלוקת בין חברות התחבורה הציבורית לבין משרד התחבורה. נהפוך הוא. משרד התחבורה תומך בחברות ושר התחבורה, בצלאל סמוטריץ’, היה מעורב אישית בעניין וטיפל בהתנהלות החשכ”ל מול שר האוצר, משה כחלון.

סמוטריץ’ אף ביקש מחברות התחבורה להמתין עם צעדי המחאה שתוכננו לחול המועד סוכות, זאת כדי למצות את ההידברות עם החשב הכללי, משרד האוצר וועדת הכספים. פורום התחבורה הציבורית אכן המתין עד לאחר הסוכות ומשהתברר כי אין התקדמות יצאה לדרך המחאה שאף תלך ותחריף.

מסתבר שהחשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, הוא זה שהחליט לקצץ 20% מתשלומי הסובסידיה, הניתנים לחברות האוטובוסים המפעילות את התחבורה הציבורית החל מחודש ספטמבר. לטענתו הדבר הגיע לידי כך בשל חוסר יכולת לאשר תקציב חדש בממשלה הזמנית, הגירעון שנוצר ובנוסף לכך היעדר פעילות ועדת הכספים בכנסת, שרק ביכולתה לאשר תוספת תקציב.

בפניה של שר התחבורה, שפורסמה ב’כלכליסט’, כתב סמוטריץ’ לחברות התחבורה כי “מדובר בכשל בירוקרטי שאין בכוונתי לקבל לאורך זמן. אנחנו דורשים מכם עמידה בתנאי המכרז והצד השני של המטבע מחייב אותנו כמדינה, לעמוד בחלקנו בהסכם ולהעביר את התשלומים בזמן. בוודאי כאשר אין שום בעיה תקציבית אמיתית ומדובר בבירוקרטיה במערך היחסים המשולש של אגף התקציבים, ועדת הכספים של הכנסת והחשב הכללי”.

Inner article

 

ח”כ משה גפני, יו”ר וועדת הכספים, שיושב על שיבר ההעברות, תקף בשבוע שעבר את משרד האוצר שאינו מעביר לו את כל הבקשות התקציביות, אלא רק “מה שהוא רוצה ולא מה שאנחנו רוצים”. על רקע מאבקי השליטה בין משרד האוצר וועדת הכספים, מסרב גפני לדון בבקשות האוצר לאשר העברות תקציביות בהיקף 1.5 מיליארד שקל למשרד התחבורה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה ל’ביזנעס’ כי “בשל אי כינוסה של ועדת הכספים, לא מאושרות פניות לתוספות תקציביות, למשרד התחבורה ולמשרדים אחרים, אשר הצטברו עד כה להיקף של מיליארדי שקלים. בשל מיצוי התקציב במשרד התחבורה לא ניתן להמשיך לשלם לספקי המשרד את התשלום המלא כל עוד לא יאושרו הפניות על ידי הועדה, שכן מדובר במעבר על חוק התקציב”.

ועדת הכספים צפויה להתכנס מחרתיים ביום שלישי, על מנת לאשר שינוי בתקציב 2019. מבדיקת ‘ביזנעס’ עולה, שעל סדר יום הוועדה, נמצאת גם תוספת תקציבית של 320 מיליוני שקלים לנושא סבסוד התח”צ, אולם לא נראה שמדובר בכל התוספת הנדרשת, כי אם רק בחלקה הקטן ולא ברור האם היא כוללת את הקיצוץ המבוקש האמור. כמו כן, אין ידוע האם ההעברה תאושר או שמא יו”ר הוועדה ימשיך במאבקו מול משרד האוצר ולא יאשרה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה