כך הפך מעיין שערבים מאמינים בסגולותיו, למקווה | לצפיה

האברכים החסידיים שהגיעו להתגורר בהר יונה היו מודאגים: היכן יטבלו כל בוקר • באחד הימים גילו מעיין מים חיים נובע במרכזו של ההר • צפו בווידיאו המרגש וגלו כיצד הפכו את המעיין הטבעי למקווה מחומם • אשריכם ישראל!

הר יונה, נצרת עילית. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אם האברכים החסידיים שמתכוונים בקרוב להתגורר בהר יונה (האכלוס של קרית בעלזא בסוף השנה הנוכחית) חששו כי לא יהיה להם מקווה במקום, הם יכולים להירגע. מספר אברכים חסידיים בעלי יוזמה, הצליחו למצוא פתרון מקורי למקווה טהרה מבלי לקבל שקל מהרשות המקומית.

האברכים גילו שבמרכז ההר, בין הפרויקט שכבר בנוי במעלה ההר לבין הפרויקט של קרית בעלזא במורד ההר, יש מעיין מים טבעי שנובע בהר. מתברר, כי הערבים המקומיים מייחסים לו סגולות שונות, והאברכים החליטו להפוך את המעיין למקווה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

המתווך ואיש הנדל”ן נתן רוזנבלט, יו”ר רשת תיווך הנדל”ן “גור בארץ”, ביקר אתמול בשכונה עם לקוחות, והראה להם את המקווה הייחודי. אחד הנוכחים צילם את הסיור והתוצאה לפניכם.

האברכים בנו סככה מאולתרת מאיסכורית, הביאו מכשיר חימום ייחודי שיחמם את המים תוך כדי הנביעה, סחבו מאי שם עוד שני ספסלים – והא לכם מקווה מהודר! אז נכון, אין כאן מקלחת, ודרכי הגישה בעפר הם מסובכים, אבל מה יהודים לא יעשו כדי לטהר את עצמם! אשריכם ישראל לפני מי אתם מטהרים ומי מטהר אתכם!

יצויין, כי מלבד המקווה המאולתר, קיים בעיר נצרת עילית מקווה מפואר במוסדות חב”ד. כמו כן קיימת גם קהילה מיוחדת של אברכים בתוככי העיר, פטרון הקהילה הוא העסקן משה ליבוביץ. אתמול, ב”זאת חנוכה”, התקיימה הכנסת ספר תורה לקהילה זו. התהלוכה יצאה מלשכת ראש העיר מר רונן פלוט, המסייע רבות לקהילה החרדית בעיר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "כך הפך מעיין שערבים מאמינים בסגולותיו, למקווה | לצפיה"

 1. כמה תיקוני טעויות.
  1. בוני המקוה אינם חסידים, בינתיים יש בשכונה 2-3 חסידים, (כשהרוב.. הגיעו ממש לאחרונה). הבונים הם אברכים תושבי המקום, וכמדגם מייצג את האוכלוסיה ראשי הפעילים במקוה אחד ליטאי ואחד ספרדי, כשעוד עשרות אברכים ליטאים וספרדים עזרו בבנייתו. קרדיט צריך להינתן למי שעשה. מה גם שיש כאן חידוש מרענן שישנם ליטאים וספרדים בני החינוך הליטאי שמוסרים נפש על מקוה, וכדברי הבעש”ט הקדוש לכשיפוצו מעינותך חוצה.. היום כולללם עם זיקה חסידית.
  2. עיקר המאמץ בבניית המקוה היה ביישור השטח ובחפירת שתי הבורות ויציקתם, השקיעו בזה המון כוחות וכספים. כמו”כ ישנם שני מקוואות האחד גלוי בו המים קרים בלי חימום, והמקוה המחומם מכוסה בקלקר, למקוה החם יש מדרגות נוחות בנויות מאבן. המטרה היתה לאפשר טבילה במעיין עם אוירה של מעיין, ולכן הסולמות. ולאפשר מקווה מחומם עם מדרגות מסודרות. יפה שמיד שנודע לרוזנבלט על התפתחויות מעניינות הוא מפרסם את הדברים, רק חבל שלא בדק לפני כן את הפרטים..
  3. אם כבר הזכירו את המקוואות בעיר, והכתבה עוסקת בבנית מקוואות, גם בבית הכנסת הגדול בעיר הציבור בנה מקווה מאולתר בכוחות עצמו, רק שם הבונים לא היו חרדים אלא חרדלי”ם, יתכן לומר שמדובר בחרדלי”ם חסידיים. דרך אגב המציאות שבכל העיר אין מקווה גברים מסודר מראה משהו על ההתנהלות של הרשות המקומית והמועצה הדתית, וכמה הם דואגים באמת לצרכים של הדתיים. יש לקוות שעם כניסת יו”ר המועצה החדש שבא עם רקורד עשיר של עשייה, יהיו חידושים גם בתחום הזה.
  4. ספר התורה שהוכנס לעיר הוא בתורמת האיש רב הפעלים הרב ד”ר משה ליבוביץ, שאף תרם על הדרך ארון קודש ופרוכות. אך פטרוני הקהילה הם דווקא אנשים מתנועת ש”ס, שפועלים בעיר רבות להפצת יהדות. משום מה נראה שהכותב בוחר להתעלם מהספרדים. לא נורא התרגלנו לזה…

 2. הר יונה תהפוך לעיר מדהימה !

 3. אשריכם ישראל שנילחמים מי יעשה יותר העיניני קדושה. השם השם תעשו נעשה ונצליח. אין חשיבות לקרדיטים העולם השקר. ליבו

כתיבת תגובה