כך התחיל ענף הענן באינטרנט את 2019

כשמדברים על שירותי ענן ברשת, נראה שהשמיים הם לא הגבול • מי החברה ששולטת בכשליש מסך שירותי הענן ברשת? • היכן ממוקמת גוגל ברשימה? • וכמה בסך הכל הכניס ענף הענן הרשת ברבעון הראשון של 2019?

שמירה בענן | צילום אילוסטרציה: Jirsak, שאטרסטוק

כל אחד צריך ענן, בין אם זה לגיבוי של תמונות משפחתיות, בין אם זה לשמירה על חומר לימודי, ובין אם יש לך אתר אינטרנט שצריך להיות מאוחסן היכנשהו בחוות שרתים מסוימת.

התעשייה היא אחת המכניסות ביותר בעולם האינטרנט, כאשר החברה הגדולה ביותר בתחום אינה 'גוגל' כפי שרבים נוטים לנחש, אלא דווקא 'אמזון', ששולטת בכשליש משוק תשתיות הענן ברשת.

בסך הכל, ההכנסות של שוק תשתיות הענן באינטרנט עמדו ברבעון הראשון של 2019 על קצת יותר מ-21 מיליארד דולר. בשונה מענפים אחרים דוגמת ענף הקמעונאות שהולכים וקטנים ולא תמיד גדלים, ענף האינטרנט נמצא בצמיחה מתמדת. למעשה, זהו הרבעון השמיני ברציפות שבו ההכנסות בשוק הענן ברשת גדלות ביותר ממיליארד דולר לעומת הרבעון הקודם. זאת למרות שקצב הצמיחה בהכנסות הואט במעט.

למעשה, חמש החברות הגדולות ביותר בתחום הענן, שולטות כעת ביותר מ-75% מהשוק. ראשונה היא כאמור, 'אמזון' שחולשת על כשליש מהשוק, ומחזיקה באחוזים נכבדים יותר משל שלש החברות שבאות אחריה בתור. זהו המצב בעולם האינטרנט: החזקים מתחזקים והחלשים זקוקים לנס כדי לשרוד.

'מייקרוסופט' היא הבאה בתור, עם 16% מנתח השוק הכולל, ואילו ענקית הרשת 'גוגל' נמצאת רק במקום השלישי, עם 8% בלבד. אחריה נמצאת חברת IBM, עם 6%, 'עליבאבא' הסינית במקום החמישי עם 5%, אחריה ענקית הרשת 'סיילספורס' עם ארבעה אחוזים, וענקית הרשת הסינית 'טנסנט' מחזיקה בשני אחוזים מסך שירותי הענן בעולם. שני אחוזים אולי נשמעים לנו מעט מאוד, אבל גם שני אחוזים במקרה הנוכחי, הם נתח שוק גדול מאוד שגם מכניס הרבה מאוד כסף לבעלים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה