כך חסמה התקשורת את הגעת החילונים לבית שמש

כאשר מצד אחד המדינה משקיעה שני מיליון שקל במיתוג שכונת "נוה שמיר" בבית שמש כשכונה חילונית,באה התקשורת מן הצד השני ומעלה על נס את המיעוט הקיצוני בבית שמש כפי שהציפה השבוע את נושא שלטי הצניעות ובכך גורמת לחילוני השפוי לברוח מהשכונה החדשה.

נווה שמיר הדמייה משרד הבינוי והשיכון

אם בעוד עשר שנים מישהו ינבור בהיסטוריה של בית שמש, וינסה להבין כיצד השקעה של מליוני שקלים למיתוג שכונת 'נוה שמיר' לציבור החילוני לא הצליחה, ובמקומה הוקמה שכונה חרדית לתפארת, הוא כנראה ימצא את כותרות העיתונים ואתרי האינטרנט של החודש האחרון כגורם המכריע להבנה ולהסבר הכללי כיצד בית שמש החרדית נבנית שלב אחרי שלב ושכונה אחרי שכונה, וכל השקעה ומסע פרסום לא בנושא לא מצליח להתרומם.

אולי זה מפתיע, אבל בימים שבהן החל הרישום הראשון של שכונת נוה שמיר באמצעות מערך ההגרלות של 'מחיר למשתכן', בדיוק באותו שבוע, בית שמש הגיעה לכותרות בעיתונות החילונית עם שלטי הצניעות. כותרות של דברי השופטים בבית המשפט העליון, כותרות של הצהרות המרכז הרפורמי, ולא פחות מכך תמונות של שלטי צניעות בבית שמש עולים ויורדים, בעיקר עולים.

התקשורת החילונית כמובן לא סיפרה לאף אחד מקוראיה כי בסך הכל מדובר בקומץ שלטים שאפילו לא מגיע לעשר, כל קורא שמאמין למילה הכתובה בטוח כי המדרכות בבית שמש מופרדות, יש מדרכות לגברים ויש לנשים, ותחת כל עץ רענן יש הוראות של קוד לבוש, ויש שומרים שתפקידם לזרוק אבנים על מי שמפר את ההוראות ועוד כהנה.

ואם כך מציגים את בית שמש בתקשורת, בשעה שיפתחו את תיבות ההגרלה הגדולה של שכונת נוה שמיר, שאף אחד לא יתפלא אם יגלו כי אף חילוני לא הסכים להירשם להגרלות בבית שמש, וכל הדירות נפלו לידיים חרדיות.

 

"השכונה החילונית" בזהות חרדית יותר מתמיד

 

חשוב לזכור כי גם אם ישנם חילונים שלא שומעים חדשות ובמקרה נרשמו להגרלות בבית שמש, לכל קבלן קבלן שבונה בפרוייקט יש עוד 25% מהדירות שאותן הוא צריך למכור בכוחות עצמו, ואם את הדירות הזולות של מחיר למשתכן הוא הצליח להעיף בין לילה, את ה-25% הנותרים הוא יצטרך להזיע הרבה בכדי למכור אותן במחירי השוק. לאחר פרסום  תמונות של הסיור השבוע בבית-שמש יחד עם רעשי הרקע של ההפגנות, לא נראה שחילוני אחד מהישוב יסכים לשים את כספו על קרן הצבי, ולכך הזהות של השכונה החדשה נראית חרדית יותר מתמיד.

ואף למרות שנעשו מאמצים מצד נציגי הליכוד בבית שמש לשווק את השכונה לציבור החילוני, אבל כל עוד שמי שתופס את השיח הציבורי בבית שמש הם מאבקים על שלטי הצניעות, לא נראה שמאמציהם ישאו פרי. ובפרט אם אותם אנשים בעצמם מתפתים לנצל את הסיטואציה בבית שמש בכדי להגיע לכותרות, ומול פיתוי שכזה כנראה קשה לעמוד, גם אם המחיר בסופו של יום יהיה לטובת הציבור החרדי.

אנחנו כמובן לא עושים וגם לא יכולים לעשות חשבונות שמים, אבל כשרואים עין בעין איך בית שמש נבנית לציבור החרדי, וגם אם יש שכונה שמקצים אותה מראש לציבור החילוני לא מצליחה להתרומם בגלל פרובוקציות מיותרות על שלטי צניעות שלא מפריעים לאיש, מבינים כי הדרך סלולה לעוד שכונה חרדית, והפעם זה לא ב'אשמת' החרדים…

6 תגובות ל: "כך חסמה התקשורת את הגעת החילונים לבית שמש"

  1. חילונים גרו בבית שמש הרבה שנים לפני שחשבו עליה כיעד לחרדים

  2. כבר היה הדבר לעולמים.
    שכונת רמות הירושלמית נבנה לחילוניים, וכך היה ברמות א', עד שכל מהדורת חדשות במוצאי שבת היתה פותחת ב"חרדים התפרעו בכביש רמות", וההמשך ידוע.

  3. אני זכיתי בדירה במחיר לפרויקט נווה שמיר – רמת בית שמש ה' ומעונין לדעת עם יש עוד חרדים שזכו שמה

  4. אני זכיתי לפרויקט החדש בנוה שמיר. כחב"ד, לא מפריע לי שהשכונה החדשה הזאת יכולה להיות אוכלוסיות מגוונות.

  5. בישראל שווה להיות משוגע כי המשוגעים מצליחים וכמו הקנאים בבית שמש.חשוב לכל החרדים ש"ס חזקה כי אז שר הפנים הש"סניק מספח שטחים לערים החרדיות ותקציבים לנו החרדים שהדיור זה החשוב ביותר לחרדים מספר 1 יותר מהכל

  6. הרבה חרדים זכו בנווה שמיר נפגשתי עם איזה אדם וסיפרתי לא שאני חרדי וזכיתי בנווה שמיר והוא אמר שהוא יודע לפחות על 10 חסידי גור שזכו בנווה שמיר בקיצור לפי הבדיקה שעשיתי נווה שמיר תהיה בוודאי חרדית וחילוני שירשם שיחשוב פעמיים

כתיבת תגובה