כך ינועו רבבות נוסעי המנהרה לוויליאמסבורג

גשר וויליאמסבורג עומד להחליף את מנהרת קו L שתיסגר ל-15 חודש • מאות אלפים עושים את דרכם מדי יום על הגשר שיתמלא ברבבות נוספים • בשעות הבוקר: רק רכבים עם 4-3 נוסעים יורשו להשתמש בגשר • כך נערכים בניו יורק ליום שאחרי סגירת המנהרה

גשר ויליאמסבורג. צילום Sullynyflhi, ויקיפדיה

האם גשר וויליאמסבורג – לשעבר הגשר התלוי הארוך ביותר בעולם, והינו בשימוש כבר 115 שנה – יציל את ניו יורק מקריסה תעבורתית? בשאלה הזו מוגיעים את מוחם טובי המומחים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

apps-box

הגשר, חוצה את האיסט ריבר, ומחבר את האזור הדרום-מזרחי של מנהטן לשכונת וויליאמסבורג בברוקלין. ועתה, לפי דיווח ב'ניו יורק טיימס', העיר ניו יורק עומדת לקראת מהפך משמעותי: בעוד חמישה חודשים, יתבצעו עבודות תחזוקה ותיקון במנהרות הרכבות התחתיות, וחלק נכבד מן המערך יפסיק לפעול. כרבע מיליון נוסעים (225 אלף ליתר דיוק) ייאלצו לחפש דרך חלופית כיצד יתניידו מברוקלין למנהטן ובחזרה.

הגשר העתיק, שנולד כתחליף לגשר ברוקלין העמוס, החזיק בשיא של שני ק"מ תלויים על עמודי פלדה ואשר עליו עוברים קווי J ,M ו-Z של הרכבת, עשוי אפוא לשמש גלגל הצלה לכ-72,000 נוסעי קו L שעתיד להיות מושבת. מלבד הקווים העוברים עליו, כולל הגשר 8 נתיבים לכלי רכב, שבילי הולכי רגל ושני שבילי אופניים. על פי הדיווח, כמחצית מנוסעי קו L עשויים לעשות שימוש בקווים האחרים העוברים על הגשר, במקום קו L לכשיושבת. אלא שהגשר משמש כבר ביום מעל 270 אלף איש, והמשמעות היא, שכ-35,000 אלף בני אדם נוספים יצטרפו אליהם.

ב-27 באפריל, צפויה מנהרת 'קנרסי' הנמצאת תחת הגשר להיסגר למשך כשנה ורבע. הנזקים שגרמו לה סופת ההוריקן 'סנדי', מזקיקים זאת. מי שעתיד להפוך לסוס עבודה, הוא גשר ויליאמסבורג – הגשר הקרוב ביותר למסלול קו L, שנע לאורך מנהרת 'קנרסי'. הנוסעים של קו L – אגב, הינם הקבוצה המספרית הגדולה ביותר בקרב נוסעי הרכבת התחתית – עשויים להחליף את מסלול נסיעתם הקבוע בקווי J ,M ו-Z, דבר שיוביל לנפח תעבורתי עצום.

עוד דווח, כי העומס יביא לתגבור מספר הנסיעות היומי של הרכבות באמצע השבוע ל-78 ביום, 28 נסיעות בשבתות ו-37 בימי א'. כמו כן, על הגשר יפעל שירות אוטובוסים חדש זמני, שיחליף את קו B39 שמסיע עד כה רק 240 נוסעים ביום. ומה באשר לכ-105 אלף כלי הרכב הנעים בכל יום על הכביש הצר שעל הגשר? אל דאגה, הפקק צפוי להיות משמעותי: כ-80 אוטובוסים יתווספו מדי שעה, בכל אחד משני הכיוונים… אלה ישנעו עוד 38 אלף נוסעים. כדי לפנות מקום לאוטובוסים, יורשו בכל יום רק כלי רכב שמסיעים שלושה עד ארבעה נוסעים להשתמש בגשר בין 05:00 בבוקר ל-10:00.

Technion – inner

שבילי האופניים על הגשר מחזיקים כיום בשיא של 7,300 זוגות אופניים מדי יום, ואוכלוסיית המדוושים צפוי להכפיל ואף להשליש את עצמה. לעת עתה, אין מקום על הגשר עצמו להרחיב את נתיבי האוטובוסים או את שבילי האופניים. לכן, גורמי התחבורה בעיר מוסיפים עוד נת"צים ושבילי אופניים ברחובות הסמוכים.

לפי הדיווח בניו יורק טיימס, כבר עתה נערכים ברשויות לביטולו של קו L. קרונות רכבת תחתית חדשים ואמינים יותר יתחילו לפעול, והרמזורים והתמרורים על הגשר יותאמו למצב החדש. בתחנות הרכבת התחתית בשני קצוות הגשר, ייפתחו מחדש פתחי יציאה שהיו סגורים עד עתה, מדרגות חדשות אל הגשר יוקמו, ומעברי הולכי הרגל כמו גם רציפי ההמתנה יורחבו משמעותית, להגדלת מהירות הכניסה והיציאה מהתחנות. ייתכן גם שתחנות עצירה יועברו למקומות שבהן הגשר מתרחב, כדי למנוע היווצרות 'פקקים אנושיים' ותעבורתיים.

האם הגשר העתיק יישא את האורחים הרבים שעתידים למלא אותו? נראה כי ה'ג'ואיש פסובר', הגשר ששימש ככלי למעברן של משפחות יהודיות כה רבות לברוקלין מהלואר איסט סייד הצפוף – יימצא כשיר להעביר עוד מאות אלפי נוסעים ביום ליעדם. בבדיקות שנערכו לו לאחרונה התגלה כי הוא חזק מאי פעם, בזכות תיקונים ושיפורים אדירים שנעשו בו לפני כחצי יובל, ועתה נדרשו לרשימת התיקונים בו כאלף שיפורים בלבד.

side
inner

2 תגובות ל: "כך ינועו רבבות נוסעי המנהרה לוויליאמסבורג"

  1. טעות בידכם הגשר מחבר את שכונת וויליאמסבורג למנהטן לא קשור בכלל לבורו פארק

  2. הכל טוב ויפה אלא שגשר וויליאמסבורג מגשר בין ברוקלין למנהטן ולא נמצא בשום אופן בדרך בין בורו פארק לוויליאמזבורק ששתיהן בברוקלין

כתיבת תגובה