02-5080999: כך מקבלים החולים החרדים את ההודעה

שימו לב שלא קיבלתם שיחה מהמספר שבכותרת • פתרון טכנולוגי מיוחד לטובת מאות אלפי מחזיקי טלפונים חסומים (כשרים) במגזר החרדי: הטלפונים הכשרים החסומים לקבלת הודעות – יקבלו הודעה קולית • במהלך החג נמנע אחד החולים החרדים בקורונה להפעיל את הטלפון כדי לקבל את הוראות הבידוד

אביזרי טלפון כשר בחנות סלולר חרדית | צילום: ביזנעס

לאחר מאמצים רבים בנידון, הוסדר פתרון לשליחת הודעות מוקלטות למחזיקי טלפונים החסומים לקבלת מסרונים (SMS).

החל מערב החג (ד) משרד הבריאות מפעיל פתרון טכנולוגי מיוחד המאפשר שליחת וקבלת הודעות מוקלטות שמודיעות לאזרחים שעליהם להכנס לבידוד, במקום הודעות טקסט במסרון (SMS), לבעלי מכשירים חסומים.

המנגנון יעבוד באופן הבא:
1. יוצא מסרון (SMS) לכולם.
2. אלה שלגביהם השליחה לא הצליחה בשל חסימת המכשיר (טלפון כשר) המערכת מזהה זאת ומקבלים שיחת טלפון ממספר 02-5080999 שמשמיעה הודעה מוקלטת זהה למסרון. את ההודעה המוקלטת ניתן לשמוע שוב ושוב.

מדובר בפתרון טכנולוגי מיוחד לטובת מאות אלפי מחזיקי טלפונים חסומים (כשרים) במגזר החרדי.

במשרד הבריאות מבקשים להודות לשירות הבטחון הכללי על שיתוף הפעולה המוצלח שדרכו הצליחו להגיע לאלפי חולים והצליחו להציל חיים.

שר הבריאות יעקב ליצמן: אני מברך על הפתרון שהוסדר לבעלי הטלפונים הכשרים, שהושג לאחר עבודה מאומצת של משרד הבריאות לטובת הצלת חיים ומניעת התפשטות נגיף קורונה.

החולים החרדיים ממשיכים לככב בראש הכותרות. במוצאי החג נודע כי במהלך החג, נשלח גוי של שבת לחולה קורונה חרדי שאובחן לאחר שבדיקתו התגלתה כנושאת תוצאה חיובית, אך הוא סירב להפעיל את הטלפון כדי לקבל הוראות בידוד. יצויין, כי הדרך שנקט בה החולה החרדי – מנוגדת באופן מוחלט להלכה – ומורי הוראה שעמם שוחחנו גינו את ההחלטה הבלתי הלכתית שקיבל החולה בעצמו.

Inner article

“הכל נובע מחומרות ורעיונות עוועים של מסירות נפש מעוותת שהשתרשו בציבור. במקרה של מחלה – שאת התוצאות שלה אנו רואים, אין שום ספק שמדובר בפיקוח נפש לחולה ולאחרים שסביבו (וכאן הוא כבר הופך לרודף, שחשוד על הרציחה!, מדגישים הרבנים) ולכן מותר וחובה לענות לטלפון ממשרד הבריאות ולציית לכל ההוראות, גם לאלה הנשמעות מנוגדות להלכה, מכיוון שהכל נכלל בהגדרת פיקוח נפש שדוחה את מצוות התורה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה