כך נחשפה רשת ההעתקות במבחני הבגרות בכל רחבי הארץ

משרד החינוך זיהה דפוסים חוזרים של תשובות וטעויות במאות מבחנים שבוצעו במקצועת שונים, התלונן, ושוטרים נרשמו לשירות המציע הצלחה מובטחת בבחינות הבגרות | תמורת תשלום של 100 שקלים לבחינה, היו מעבירים חברי הרשת את הפתרונות לנבחנים באמצעות קבוצות וואטסאפ | חברי הרשת הנחו את הנבחנים להסליק טלפון סלולרי ולעיתים גם אוזניה על מנת שיוכלו לקבל את התשובות לבחינה בזמן אמת

ספחי הדואר ששימשו לתשלום עבור התשובות בבחינה | צילום: דוברות המשטרה

נחשפה רשת העתקות בבחינות הבגרות שפעלה במגזר הערבי בכל חלקי הארץ.

12 חשודים מתוכן 11 נשים נעצרו היום לפנות בוקר בחשד שהפעילו רשת שסיפקה תשובות לאלפי נבחנים במהלך בחינות הבגרות.

250/200 סייד בר + קובייה

החקירה נפתחה לאחר הגשת תלונה של משרד החינוך שזיהה דפוסים חוזרים של תשובות וטעויות במאות מבחנים שבוצעו במקצועת שונים.

עם קבלת התלונה, החלו חוקרי פשיעה מקוונת של מחוז צפון לבצע פעילות סייבר על מנת לזהות את מפעילי הרשת. במהלך הפעילות "נרשמו" השוטרים לשירות ובמהלך סבב בחינות הבגרות האחרון פיצחו את השיטה.

מהחקירה עלה, כי תמורת תשלום של 100 שקלים לבחינה, ששולם בבנק הדואר, לשליחי הארגון, שכונה "נביל אל אסמאר" חברי הרשת היו מעבירים את הפתרונות לנבחנים באמצעות קבוצות וואטסאפ. חברי הרשת הנחו את הנבחנים להסליק טלפון סלולרי ולעיתים גם אוזניה על מנת שיוכלו לקבל את התשובות לבחינה בזמן אמת.

על פי החשד, חברי הרשת הפעילו סייענים שהעבירו להם את שאלוני הבחינה עם תחילתה, ופותרים מקצועיים שפתרו את השאלון שאלה אחר שאלה והעבירו את התשובות לנבחנים.

בין העצורות נמצאת משגיחה. העצורים הם אלו שעמדו בראש הרשת, ואליהם נותבו הכספים דרך שליחים ("קופים") שאליהם הועברו הכספים בבנק הדואר.

הפתרונות לשאלות הגיעו בוואטסאפ | צילום: דוברות המשטרה

הארגון שכונה כאמור "נביל אל אסמאר" פרסם את שירותו כסיוע למעבר בחינות הבגרות בציון גבוה מאד, ברשתות החברתיות בשפה הערבית, בחלק מהפרסומים ציין הארגון כי הכספים שנאספים מועברים כתרומות לילדי עזה.

870/135 ליינר ארטקל

החקירה נמשכת יחד עם חוקרי רשות המיסים מפקיד שומה חקירות חיפה והצפון בליווי פרקליטות מחוז דרום. העצורים יובאו במהלך היום לבית המשפט השלום בטבריה לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה