כך נמנעה הפצתן של מיליון וחצי מסכות פגומות • צפו

נמנעה הפצת מיליון וחצי מסיכות N95 פגומות לצוותים רפואיים • המשטרה חוקרת חשד לאספקת המסכות הפגומות שנרכשו על ידי משרד הביטחון עבור צוותים רפואיים בבתי חולים ועוד • היבואן נחקר

מסכות בקורונה | צילום: דוד כהן פלאש 90

יחידת ההונאה במשטרת ישראל ויחידת החקירות של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון חוקרות בימים אלה חשד לאספקת מסכות פגומות, שרכש משרד הביטחון עבור משרד הבריאות. החקירה מתנהלת בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

כזכור כחלק ממבצע הרכש הלאומי של ציוד רפואי להתמודדות עם נגיף הקורונה, וכשנראה היה כי קיים מחסור גדול במסכות בישראל, הזמין מרכז הרכש הלאומי של משרד הביטחון, משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה בחודש אפריל כמיליון וחצי מסכות N95 באמצעות משל”ט הרכש הלאומי המשותף למשרדי רה”מ, הבריאות והביטחון, מיבואן ישראלי, כמיליון וחצי מסכות N95 שנרכשו בחו”ל והיו מיועדות לשימוש ע״י צוותים רפואיים ושילם תמורתן מקדמה של כ-5 מיליון ש”ח.

250/200 סייד בר + קובייה

אלא שאז אירע המפנה: לאחר שהמשלוח הגיע לישראל וסופק למשל”ט הרכש הלאומי, עלה חשד כי מדובר במסכות שאינן עומדות בתקני משרד הבריאות ואסורות לשימוש כלל. על פי החשד, ניסה היבואן להציג מצג שווא למשרד הביטחון באשר לתקינותן של המסכות ולדגם ה-N95 הנפוץ והמבוקש.

בחיפוש שנערך כחלק מהחקירה, נתפסו אלפי מסיכות פגומות. יודגש כי המסכות הפגומות זוהו כבר בתהליך בקרת האיכות עם הגעתן לישראל ולא סופקו לצוותים הרפואיים. עד כה נחקרו 2 חשודים: בן 57, תושב פ”ת, ובן 37, תושב אורנית.

צפו:

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "כך נמנעה הפצתן של מיליון וחצי מסכות פגומות • צפו"

  1. ואו

כתיבת תגובה