כך נסללה דרכו של איש הביצוע של כחלון לרשימת 'המשפיעים'

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, מי שהוצב בבחירות האחרונות במקום ה-11 ברשימת 'כולנו' לכנסת, ויכל תאורטית לכהן כח"כ מטעם 'כולנו'

כחלון ושי באב"ד | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ייתכן ונראה אותו ברשימת 'כולנו' לקראת הבחירות בחודש אפריל, אך לאור ביצועיו הטובים כמנכ"ל משרד האוצר וכקבלן הביצוע של כחלון, בפרט במו"מ מול הגופים הגדולים והחזקים במשק, רוב הסיכויים שכחלון ישאיר אותו בתפקיד ביצועי ולא ישריין לו מקום ריאלי ברשימה לכנסת.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

לחצו כאן למעבר לדירוג 'המשפיעים' המלא של 'ביזנעס'.

כמנכ"ל משרד האוצר יש לבאב"ד סמכויות רבות והוא האיש שעומד על הברז של משרד האוצר. משכך, השפעתו על כלכלת אזרחי ישראל רבה.

כך למשל, נשלח באב"ד 'לסגור פינות' מול אנשי תאגיד השידור הציבורי בעניין מימון האירוויזיון. בנוסף, הוא מופיע בוועדות הכנסת השונות, בין היתר בוועדת הכספים, במסגרת נושאים שונים שעל סדר היום.

לאחרונה התפרסם ברשת הסרטון המתעד את באב"ד נוטל חרות לעצמו ומתפרץ על יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני, משל היה יו"ר וועדת הכספים, ולא הפקיד הממונה מטעם שר האוצר.

למעשה, את תכנית 'נטו משפחה', הכוללת הטבות מס למשפחות עובדות במספר פרמטרים, הוביל באב"ד בפועל.

Inner 620/130

השפעה נוספת שיש לבאב"ד היא במסגרת תפקידו כעומד בראש וועדת האיתור לתפקיד יו"ר מפעל הפיס, מנכ"ל קצא"א, מנהל רשות המיסים והממונה על שוק ההון.

כך שלמעשה, מדובר באחד האנשים שהכי השפיעו על הכלכלה של 2018. מה שאומר שלא מופרך להניח שגם אם יוצע לו מטעם כחלון מקום ריאלי ברשימה, הוא יעדיף להישאר בתפקיד מאחורי הקלעים. מה גם שמפלגת 'כולנו' אמורה לצנוח בערך ב-50% לפי ההערכות, כך ששריון מהמקום השביעי והלאה נחשב ללא ריאלי.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה