כך סייע דרעי לפרדס כץ ולתושבי ערד

במערך משולב של מספר משרדי ממשלה שהבולטים שבהם הם המשרדים שבשליטת דרעי: ערד תתוקצב, יחד עם פרדס כץ, דרום תל אביב ואילת, בכ-30 מיליון שקלים בעקבות ריבוי המסתננים · המטרה: חיזוק תחושת הביטחון, התשתיות הקורסות וביטול ‘תחושת הזרות’ של התושבים

דרעי וגלנט. צילום: הדס פרוש פלאש90

בערד ובפרדס כץ שבבני ברק מברכים את שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, אריה דרעי, על תקציב מיוחד שאושר אתמול ויאגם תקציבים ממספר משרדי ממשלה, במטרה לסייע גם לדרום תל אביב, לאילת ולאזורים נוספים מוכי המסתננים.
בשנים האחרונות מתמודדות ערד ואילת, לצד שכונות דרום תל אביב ושכונות בערים נוספות, כמו פרדס כץ בבני ברק ועוד, עם זרם אדיר של מסתננים. תופעה זו הביאה עמה מציאות קשה של חוסר ביטחון אישי, תחושת זרות והזנחת תשתיות בשל כמות חורגת של תושבים בשכונה.

מעתה, בשכונות אלה, תופעל תכנית חברתית-קהילתית בעלות תקציבית כוללת בסך של 30 מיליון ש”ח, בפריסה על פני שלוש השנים 2018-2020. במטרה לסייע לתושבי האזור שיוכר כעדיפות לאומית, התכנית תכלול שיקום וקידום כלכלי- חברתי של משפחות רווחה. בנוסף, יופעלו בשכונות תכניות לתגבור חינוכי, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בדגש על הגיל הרך והנוער. כמו כן, יתוגברו שירותי הבריאות בקהילה של משפחות נזקקות, בדגש על בריאות לגיל הרך ולילדים, וכן יקודמו עסקים קטנים ובינוניים. גודל ההשתתפות התקציבית של הרשויות המקומיות ייקבע תוך התייחסות למעמד הסוציו אקונומי של כל רשות.

250/200 סייד בר + קובייה

את הקרדיט ברשויות המאכלסות חרדים יקבל השר דרעי אך למעשה, הקרדיט ברובו מוקדש למשרד הבינוי והשיכון, בראשות השר יואב גלנט, המבקש לסייע לאותן השכונות תוך חיזוק הביטחון האישי, סיוע רווחתי לאוכלוסיות הזקוקות לכך בשכונה ושיפור איכות החיים, בה על מנת להביא אוכלוסיות חזקות לשכונה. במסגרת ההחלטה, תוקם ועדת היגוי בין משרדית אשר תפעל לגיבוש המלצות לקביעת קריטריונים, לפיהם יוגדרו אזורים סטטיסטיים כאזורי עדיפות לאומית וכן, לגיבוש המלצות לקביעת קריטריונים לאופן חלוקת התקציב בין הרשויות אשר אזור סטטיסטי אחד או יותר בתחומן יוגדר כאזור עדיפות לאומית.

מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון, מר חגי רזניק, ומנכ”ל משרד הפנים מר מרדכי כהן יעמדו בראש צוות היגוי לתכנית, בהשתתפות נציגי המשרדים השותפים הנוספים לתכנית, נציגים מקצועיים ונציג הרשות המקומית. צוות ההיגוי יגבש את פרטי התכנית החברתית, לוחות זמנים ומדדי הצלחה לביצוע. לשם ביצוע החלטה זו, יאגם משרד הבינוי והשיכון את תקציב התכנית, בסך של 30 מיליון ₪,  מתקציב משרדי הממשלה הבאים: משרד הפנים, המשרד לשוויון חברתי, משרד התרבות והספורט, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד החינוך ומשרד המדע והטכנולוגיה ומשרד הכלכלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לפני אישור ההחלטה בישיבת הממשלה אתמול: ״הממשלה עושה מאמצים כבירים להוציא מסתננים בלתי חוקיים מהמדינה. המאמצים האלה נמשכים כל הזמן והם חובקי עולם. בינתיים, תושבי השכונות בדרום ת”א ובמקומות אחרים נאנקים תחת הנטל של המציאות המורכבת, ולכן הממשלה תאשר היום החלטה חשובה ונכונה. אנחנו נגדיר אזורים בהם שיעור המסתננים הבלתי חוקיים הוא גבוה כאזורי עדיפות לאומית. אנחנו נשקיע עשרות מיליוני שקלים לטובת שיקום וחיזוק התשתיות בדרום תל אביב וכן לשיפור תחומי הרווחה, החינוך והבריאות. המהלך הזה הוא הכרחי לחיזוק החוסן הכלכלי והחברתי של תושבי השכונות, שכאמור מתמודדים עם אתגרים רבים, ובצד זה נמשיך את המאמצים הדיפלומטיים שלנו להוצאת המסתננים. אנחנו מחויבים לזה”.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל’) יואב גלנט: “יש לנו מחויבות לתת מענה לנושא בצורה הטובה ביותר ואנו נשקיע מיליוני שקלים לטובת הנושא”.

שר הפנים, אריה דרעי אמר עם אישור התכנית: “מדובר בהחלטה חשובה מאד שתסייע לתושבים בשכונות ברחבי הארץ, לשפר את רמת חייהם בתחומי הרווחה, החינוך והבריאות. תושבי שכונות אלה נאלצים לחיות בתנאים קשים וזוהי חובתנו אליהם. אנו נפעל כדי לפצות אותם על השנים הקשות שהם עוברים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה