כך תהפוך אילת למנוף צמיחה תיירותי

קו ישיר חדש של 'לופטהנזה' הנוחת באילת יביא כ-165,000 תיירים לעיר התיירות הדרומית של ישראל • כל הפרטים על תיירות החורף שמשווק משרד התיירות

מטוס לופטהנזה בישראל | gmstockstudio, שאטרסטוק

העונה הרשמית של טיסות החורף לאילת נפתחה היום עם נחיתת קו ישיר חדש של חברת התעופה הגרמנית 'לופטהנזה', וההכנסות הצפויות מהטיסות לאילת עומדות על 352 מיליון ש"ח.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

על פי משרד התיירות, "הפוטנציאל התיירותי של החורף הזה – בהתאם ל-80% תפוסת מושבים – עומד על כ-165 אלף תיירים, לעומת כ-110 אלף שנחתו באילת בחורף הקודם. מאז התחיל משרד התיירות בנוהל תמיכה בחברות תעופה, עלה מספר הטיסות הישירות לאילת מ-4 ל-57 בשבוע.

מאמצי השיווק של המשרד הצליחו להביא טיסות חדשות מלונדון, מאמסטרדם, ממדריד, מפרנקפורט, מציריך, מסופיה, מבודפשט, מוינה ומפראג".

על פי נתוני משרד התיירות, התיירים באילת מוציאים בממוצע 2,200 ₪ לא כולל טיסה, כך שההכנסות למשק ובעיקר לעסקים הקטנים באילת צפויות להסתכם בכ-352 מיליון ₪.

לפי סקר משרד התיירות על תיירות נכנסת משדה התעופה עובדה, עולה כי עבור 72% מהתיירים שהגיעו בעונת החורף הקודמת, זהו הביקור הראשון בישראל. בנוסף, מהסקר עולה כי 31% התיירים המגיעים לאילת מבקרים גם בירושלים, 26.3% בים המלח ו-13.4% בתל אביב. כמו כן, עולה כי 66.1% מהתיירים בוחרים ללון בבית מלון או כפר נופש ו-16.8% בדירה שכורה. הנתונים מעידים על כך ש-12.3% בלבד מהתיירים המגיעים לאילת, משלבים גם ביקור בארצות נוספות כגון ירדן או מצריים.

במשרד התיירות טוענים כי נוהל התמיכות שלו לחברות התעופה, בסך 45 אירו על כל נוסע שנוחת באילת, החזירו את אילת למפת הנופש האירופאית בחורף. המשרד מביא החורף לאילת 57 טיסות שבועיות מאירופה. מתוכן 7 קווים חדשים מערי מקור מרכזיות באירופה: לונדון, אמסטרדם, מדריד, פרנקפורט, ציריך, סופיה, בודפשט, וינה ופראג. בעונת החורף הקודמת (2017-18) נחתו בעובדה כ-50 טיסות שבועיות, שהביאו לאילת כ-110,000 תיירים, ואשר הכניסו לעסקים המקומיים סכום של כ-250 מיליון ₪.

משרד התיירות משווק את אילת בעולם כיעד נופש עם מזג אויר נוח ברוב ימות השנה.

במקביל לכך, משרד התיירות מפתח מוצר תיירותי מדברי, במטרה לחזק את הנגב והערבה. במסגרת זאת, המשרד תומך ביזמים ומפתח תשתיות תיירותיות, שיאפשרו חוויית רכיבה על אופניים ושבילי הליכה, וכן בהקמת תשתיות ללינה ולאירוח ברמות שונות. כל זאת כדי ליישם את חזון המשרד שכבר החל להתגשם – הבאת מאות אלפי אירופאים בחורף למדבר. פיתוח הדרום, הנגב והערבה, מאריך את שהות התיירים ותורם לכלכלת האזור.

side

כתיבת תגובה