כך תיושם הוראת מרן הגר”ח קניבסקי באופן חוקי

לאחר ההוראה הדרמטית למנהלי המוסדות: “מורה ומחנכת שלא התחסנו – שלא יבואו ללמד!” – עורך הדין נחום פיינברג, מומחה לדיני עבודה מדגיש: “טובת הכלל גוברת על זכויות הפרט לסודיות וחיסיון” | בנוסף הדגיש, כי “כרגע אין סנקציה פלילית, אך ישנו חוק הפיקוח על העבודה, שמחייב את המעסיק לפקח על הבריאות של עובדיו”

חיסון (אילוסטרציה). צילום: מרים אלסטר | פלאש 90

ממונה הקורונה הפרופ’ סלמן זרקא שביקר אמש במעונו של מרן הגר”ח קניבסקי , בעקבות גל התחלואה הגואה בציבור החרדי. קיבל הוראה דרמטית למנהלי המוסדות: ״מורה ומחנכת שלא התחסנו – שלא יבואו ללמד!” מרן הגר”ח הוסיף ואמר כי על כל אדם להשתדל להישמר בכל דרך שלא להדביק ולהידבק מדין ״ונשמרתם״ ולהקפיד על הנחיות הבריאות.

פרופ׳ זרקא ביקש את ברכת הגר”ח להצלחת מבצע החיסונים במוסדות החינוך, וכן שיקרא למבוגרים להתחסן במנה השלישית. מרן אמר כי החיסונים הם סיעתא דשמיא ויש ליטול אותם על מנת למנוע ביטול תורה וחולי.

בשיחה העלה פרופ׳ סלמן זרקא את סוגיית המלמדים והמורות מקרב הציבור החרדי שטרם התחסנו, בעיקר בבתי הספר שם לומדים ילדים שאינם בגיל החיסון ועלולים להדביק את המורים ולגרום לתחלואה קשה. מרן הגר”ח פסק כי הדבר אסור וחובה על אנשי ונשות החינוך להתחסן. הגר”ח הוסיף וקבע כי על המנהלים להשעות מלמדים ומחנכות שלא התחסנו.

בתוך כך, עורך הדין נחום פיינברג, מומחה לדיני עבודה, התייחס בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת ב’כאן רשת ב’ לסוגיה זו מההיבט המשפטי: “במקרה שעובד לא רוצה לומר אם התחסן או לא, הוא נחשב לעובד שלא התחסן – ולכן הסנקציות שחלות על עובדים לא מחוסנים תקפות גם לגביו. במקרה הזה טובת הכלל גוברת על זכויות הפרט לסודיות וחיסיון” הבהיר בראשית דבריו.

“במקרה כזה יש כמה אפשרויות” המשיך פיינברג ופירט את הדרך לפעול נגד עובד שלא מעוניין להתחסן: “ראשית – לאפשר לעובד להציג בדיקת קורונה שלילית בכל 72 שעות. אפשרות נוספת היא מעבר לעבודה מהבית. ישנם מקרים שבהם מעסיקים הצליחו ליצור לעובד סביבה מבודדת – נמצאים בחדר לבד, לא נכנסים לחדר האוכל, לא מחתימים נוכחות בשעון עם כולם וכו’ – וכך בעצם אפשרו להם להמשיך לעבוד. אם התנאים האלה לא מתאפשרים, מעסיק יכול להרחיק עובד לא מחוסן ממקום העבודה”.

Inner article

גם כשמדובר בעובד שאינו יכול להתחסן מסיבה בריאותית מבהיר פיינברג: “המעסיק עדיין יהיה יכול להרחיק אותם, אבל רוב הסיכויים שהם לא ייפגעו כלכלית. כאן נכנסים לשאלה יותר מורכבת: מי ישלם להם את הימים בבית?, אין פסיקה או תקנות ברורות בנושא, אך אני יכול להניח שהמעסיקים ילכו לקראת עובדים שלא באשמתם לא יכולים להתחסן. חוץ מהמעסיק יש גם את ועדי העובדים. הפעם גם ההסתדרות וגם הוועדים הגדולים מחמירים בהגנה על ציבור העובדים. גם להם יש אמירה”.

לסיכום, אמר על סרבני החיסון: “כרגע אין סנקציה פלילית, אך ישנו חוק הפיקוח על העבודה, שמחייב את המעסיק לפקח על הבריאות של עובדיו”.

בסיום ביקורו של ממונה הקורונה בבית הגר”ח, סיפר הפרופ׳ זרקא כי שימש כמנהל ביה”ח זיו בעת האסון במירון ולשם פונו פצועים ומרן הגר”ח בירך אותו על הצלת החיים לה היה שותף.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה