כלל ראשון לפני שאתם משקיעים בנדל”ן: אל תסמכו על מתווכים

הגב’ חיה ברנדוון, אשת נדל”ן חרדית מירושלים, משרטטת שלושה ככלי ברזל לפני שחותמים על חוזה לרכישת דירה להשקעה * מסכימים איתה, חולקים עליה – טקבקו

אילוסטרציה. צילום: create jobs 51 | שאטרסטוק

אשת הנדל”ן החרדית הגב’ חיה ברנדוון, מנכל”ית “אפשר”, פרסמה מספר כללי ברזל למשקיעי נדל”ן, כללים שלדעתה חשוב לעבור אליהם לפני שניגשים להשקעות.

אל תסמכו על מתווכים

 לצערי זהו בור שרבים וטובים נפלו בו. גם אני, בראשית דרכי, האמנתי למתווכים מקומיים שהבטיחו לי על דירה מסוימת שהיא במיקום מעולה – והנה, התברר לאחר מעשה שהדירה במיקום בעייתי, אין שם ביקוש לשכירות ומחיר השכירות נמוך בהרבה מה שהמתווך הבטיח כשמכר לי את הדירה.

jerusalem-box

שבעתי מהבטחות של מתווכים. אל תאמינו לאף מתווך. זו ההמלצה הראשונה והכי חשובה.

להתרחק מהשקעות נדל”ן “על הנייר”

הפרסומים קורצים, סיפורי הצלחה של יזמים, מודעות מפתות בעיתונות. תשואות פנטסטיות. השקעה כזו מתאימה למי שלא מחפש רווחים בקרוב. יתכן שההשקעה תניב תשואה בעוד עשור, ויתכן שעל הקרקע הזו יוכלו לגדל חסה.

ההמלצה שלי: אם אתם רוצים רווח סולידי, אמנם נמוך יותר. אבל אמיתי – תקנו דירה מוכנה להשכרה. לא הבטחות, לא יוזמות רחוקות. דירה שאפשר עכשיו לגור בה או להשכיר אותה מיידית.

התנהלות נכונה מול הבנק

את הלקוחות שלי אני מלווה להתנהלות נכונה בבנק וסיוע לקבלת אישורים על מנת לא להגיע לעוגמת נפש של חתימת חוזה כשפתאום תגלו שאין אישור מהבנק, ואילו מקרים אמיתיים שמתרחשים.

אל תחתמו על חוזה רכישה לפני שיש לכם אישור עקרוני למשכנתא.

ולמה? כי בניגוד לעבר, היום הרבה יותר קשה לקבל אישור מהבנק. וכשלקוח שלי מקבל אישור עקרוני למשכנתא אני אומרת לו להביא קידוש לבית הכנסת בשבת…

 

 

 

ono-side
inner

2 תגובות ל: "כלל ראשון לפני שאתם משקיעים בנדל”ן: אל תסמכו על מתווכים"

 1. רכישה בפריפריה תמיד נשמעה השקעה סולידית ובטוחה ביותר
  אבל כל זה בתנאי שימשיכו להיות שוכרים למאות אלפי הדירות שנרכשו להשקעה בפריפריה אבל ברגע שלא יהיו שוכרים למאות אלפי הדירות שנרכשו ללא פורפרציה הדברים יראו אחרת
  וזה אגב תהליך שאת ניצניו אנחנו כבר רואים היום.

 2. אין להכליל מתווכים!!!
  ישנם מתווכים רבים אמינים וטובים, ישנם גם פחות.
  מתווך טוב ואמין יכול לחסוך המון כסף באיתור נכס אידיאלי המתאים ללקוח, לצערי כבכל תחום גם בתחום זה ישנן פרצות רבות ויש גם דרכים להתמודד איתם.
  אפשר להאמין למתווך שימקד אותך על איזור אך גם לבדוק לבד .
  בד”כ אין לאדם רגיל את כל הכלים לבדוק הכל אבל בשיתוף המידע שקיבלת ממתווך +בדיקה עצמית עד כמה שניתן הגעת בעז”ה לעיסקה המוצלחת.
  כמו”כ על מתווך שהטעה לקוח יש סנקציות שמטיל רשם המתווכים , כך שיש למתווך מה להפסיד,
  כמו”כ לעולם אין לסמוך על שום בעל מקצוע במאת האחוזים!!!
  מקווה שהועלתי

כתיבת תגובה