כל החשבוניות מספק אחד: 'הוט' ו'סלקום' ימכרו חשמל

במסגרת הרפורמה שמובילה רשות החשמל המהפכה יוצאת לדרך: חברות שונות יחלו למכור חשמל לצרכנים, למרות שאת ההולכה תבצע חברת החשמל • השירות החדש כבר הושק באתר 'סלקום' לבעלי מונים חכמים – וסלקום אנרג'י תחל למכור חשמל ללקוחותיה בראשית ספטמבר • גם 'הוט' מצטרפת להכרזה של סלקום, והודיעה על כוונתה למכור חשמל

אבי גבאי מנכ''ל סלקום וחן מלמד מנכ''ל משק אנרגי בחשיפת סלקום אנרג'י | צילום: כפיר סיון

תחשבו על לקוח שמשלם היום על חשמל כמה מאות שקלים בחודש. ההנחה שהוא עשוי לקבל – עומדת מאחורי הרפורמה שהוכרזה במשק החשמל כבר בשלהי 2020, ויצאה לדרך במרץ השנה. אלא שעד כה אף אחד מהחברות לא נכנסה לתחום בפועל. 'פז' ו'כיל' השתתפו יחד עם חברות נוספות בכנסים שערכה חברת החשמל למי שמבקשות להיות הספקיות הבאות של חברות החשמל, אך מלבד ההאזנה לדברים וההבנה שכל שיש צורך בו הוא מערך 'בילינג' – גביית תשלומים מאלפי צרכנים ומתן שירות בו זמנית, אף אחת לא הרימה את הכפפה. עד אתמול.

ביום אחד, הכריזה סלקום אנרג'י (סלקום Energy – שמה החדש של היוזמה מבית 'סלקום') על חבירתה ליצרנית החשמל 'משק אנרגיה', כאשר יחד, תמכורנה החברות חשמל ללקוחות פרטיים ועסקיים. המדובר הוא במערכת מונה חכם, הנדרש מהצרכנים, (כאשר לחלקם כבר יש מונה כזה אצלם בבית), ואת ההולכה של החשמל בפועל בכל מקרה מבצעת חברת החשמל גם לאחר ההתקשרות מול סלקום אנרג'י.

אל ההכרזה הזו, הצטרפה גם HOT תקשורת, שהודיעה אתמול, בהפרש של כמה שעות מסלקום, שגם היא שוקלת להיכנס לתחום מכירת החשמל לצרכנים (בכפוף לקבלת רישיון אספקה). קבוצת הוט הודיעה כי תגיש היום (ג) לרשות החשמל בקשה לקבלת רישיון לאספקת חשמל בהתאם לחוק משק החשמל והמדיניות אשר נקבעה על ידי רשות החשמל לפתיחת מקטע האספקה לתחרות.

לפי הודעת החברה, היא נמצאת בשלבי היערכות מתקדמים, ועם קבלת הרישיון, תחל באספקה ובמכירת חשמל ללקוחותיה. במסגרת השלב הראשון של פתיחת מקטע האספקה לתחרות, 'הוט' תפעל בהתאם להחלטות רשות החשמל ותספק שירותי חשמל לכמות מוגבלת של בתי אב.

בכל מקרה, שתי החברות מבקשות להציע ללקוחותיהן לא רק שירותי טלפון, אינטרנט וערוצי טלוויזיה אלא גם חשמל. ואם אפשר – שיהיה גם בהנחה.

הרעיון של חשבונית אחת כוללת, קסם כאמור לסלקום (ולא רק לה, כמובן) וזו הודיעה כי היא מתכוונת למכור לצרכנים חשמל מ'משק אנרגיה' וכי היא מתכננת להציע ללקוחות – עסקיים ופרטיים – שורה של הטבות.

ההטבות של סלקום Energy

הנה הרשימה המלאה של ההטבות שבכוונת סלקום Energy להציע ללקוחותיה, הביתיים ולעסקים קטנים שיצורפו לשירות בתוכנית הכוללת התחייבות: ערכת חשמל חכם במתנה (ערכה בשווי 500 ₪ הכוללת שקעים חכמים וכן מתג חכם לדוד החשמל הביתי) שיאפשרו לצרכן שליטה מלאה על צריכת החשמל של המוצרים המחוברים לערכה, ניהול חכם מרחוק וכן קבלת מידע בנוגע להיסטוריית הצריכה ושיקוף עלות הפעלת המוצרים במונחי צריכה וכסף.

בעלי רכב חשמלי, יוכלו ליהנות מהטבות משמעותיות אשר יכללו, בין היתר, הנחות על התקנת עמדת טעינה ביתית, הנחה בשימוש עמדות טעינה ציבוריות ברחבי הארץ וכן מהנחה בביטוח רכב ייחודי המותאם לבעלי רכב חשמלי.

כמו כן, בכוונת החברה לתת ללקוחות שיצטרפו לשירות אספקת החשמל של סלקום Energy וגם לשירות הטריפל של סלקום, הנחה נוספת בחשבון החשמל.

סלקום Energy תעודד את לקוחותיה הביתיים והעסקיים להתקין מוצרי אנרגיה מתחדשת ולכן בכוונתה להציע להם הנחה משמעותית בהתקנת פאנלים סולאריים.

בהמשך, צפויה סלקום Energy להרחיב את פעילותה עם הטבות שונות במגזר העסקי והפרטי, לטובת התייעלות אנרגטית נכונה וכן כניסה לפרויקטים של אגירת חשמל, ניהול וטעינה של רכבים חשמליים בבנייני מגורים ומרכזי עסקים.

לעת עתה, השירות החדש כבר הושק באתר 'סלקום', אך כאמור יוכלו ליהנות ממנו בינתיים רק בעלי מונים חכמים. הפעלת השירות תתבצע בפועל בחודש ספטמבר.

תגובה אחת ל: "כל החשבוניות מספק אחד: 'הוט' ו'סלקום' ימכרו חשמל"

  1. שייעשו טובה ויעופו מהשוק יותר טוב,שתי חברות של … מי רוצה עסק איתם

כתיבת תגובה