כל מה שצריך לדעת טרם רכישת ציוד למעבדות

FREEPIK

כידוע לכולנו, מגוון רחב של חברות וארגונים שונים נוטים לרכוש מדי שנה ושנה ציוד למעבדות. הבעיה העיקרית היא למעשה העובדה כי מרביתם נוטים לבצע את הרכישה מול מקורות לא אמינים שלא מחזיקים במגוון רחב של מוצרים איכותיים. אי לכך, חשוב לדעת כי בעת בה מדובר על רכישת ציוד למעבדות, הרי שההמלצה המרכזית תהיה לבצע את הרכישה אל מול חברה אמינה ומקצועית בענף (כגון סטטיטק https://www.statitech.co.il/) ולא בעזרת מקום חוץ אחר שלא מחזיק בשום ידע הוא הסמכה. על מנת להבטיח רכישה נכונה ומדויקת, כזו אשר תתאפיין במתן מענה מלא לצרכים האישיים שלכם, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כל הדגשים שחשוב לקחת בחשבון טרם רכישת ציוד למעבדות.

החשיבות מאחורי בחירת חברה מקצועית ואמינה בתחום

ניתן לומר ללא כל עוררין כי כל אותם ארגונים אשר נוטים לבצע רכישות של ציוד למעבדות מגוונים באופיים, בין אם מדובר על מכוני מחקר במוסדות אקדמיים ובין אם מדובר על חברות פרטיות אשר עוסקות בכל הסובב סביב פיתוח ומחקר רפואי. כמו כן, חשוב לציין כי מדובר על תעשייה המערבת בתוכה מגוון רחב של פועלים יצרנים לצד ספקים רבים, אשר לא כולם מחזיקים במוצרים ברמת האיכות הטובה ביותר בשוק, או לחילופין בציוד כזה שיענה באופן מלא על הצרכים של אותה מעבדה. גורם מרכזי חשוב שיש לקחת בחשבון בכל הסובב סביב ציוד למעבדות יהיה העובדה כי מרבית היצרנים המובילים בענף נמצאים בחו"ל. אי לכך, חשוב לוודא כי אתם אכן מבינים את כל התהליך לאור העובדה כי בעת בה תרכשו את הציוד שלכם מחברה אמינה ומובילה בתחומה, הרי שתוכלו להיות בראש שקט וביטחון מלא כי רכשתם ציוד שישרת אתכם לאורך פרק זמן ארוך וממושך שכן, פנייה לחברה מקצועית תהווה פעולה שתחסוך לכם לא מעט כסף, זמן ולחץ מיותר.

תקופת אחריות הציוד

בהמשך ישירה לנקודה המרכזית הקודמת, חשוב לא פחות לוודא כי אתם בודקים לעומק את תוקף האחריות שאתם מקבלים בעת מעמד רכישת ציוד כזה או אחר למעבדה שלכם. בשונה ברכישה של מוצרים זולים ופשוטת כדוגמת מקרר ביתי, ניתן לומר באופן חד משמעי כי כאשר מדובר על ציוד למעבדות, הרי שמדובר על ציוד הכרוך בעלויות כספיות גבוהות במיוחד וכך למעשה, תיקונם באופן יעיל ואפקטיבי במידת הצורך מהווה פרמטר משמעותי במיוחד בעת מעמד בחירת הציוד. אי לכך, מוטב לוודא היטב מהי האחריות אשר ניתנת עבור כל מוצר אותו אתם רוכשים עבור המעבדה שלכם, פרק הזמן בו האחריות תקפה, אילו סוגים של בעיות ותקלות היא מכסה ומהם דרכי התקשורת מול הספק או לחילופין היצרן במידת הצורך.

כתיבת תגובה