כל פניה חמישית למשרדי מכירות נדל"ן בישראל מגיעה מתושב חוץ

זינוק של 400% בביקושים לרכישת דירות בישראל על ידי תושבי חוץ | 34% מתושבי החוץ מתעניינים ברכישת דירה בגוש דן, 26% בירושלים, 25% באזור השרון, 9% בחיפה | ובכמה ירד הביקוש לדירות באזור הדרום? | 48% מהמתעניינים הם מארה"ב

דירות יוקרה בממילא | צילום אילוסטרציה: ליאור מזרחי, פלאש 90

מספר תושבי החוץ שהתעניינו ברכישת דירה בישראל זינק בכ- 400% מתחילת המלחמה. כך עולה מנתונים של חברת הטכנולוגיה הישראלית BMBY, ספקית של תוכנות CRM לחברות נדל"ן ומתווכים ישראלים. המערכת של החברה מותקנת באלפי נקודות מכירה בישראל, וזו אוספת ומנתחת את הפניות שמגיעות למשרדי המכירות בכל רחבי הארץ.

מניתוח סטטיסטי של הנתונים שנאספו מאז תחילת המלחמה עולה כי בשבוע החמישי ללחימה מספר הפניות שהגיע לחברות מתושבי חו"ל עמד על 8,653 פניות בשבוע לעומת 2,214 כניסות בשבוע הראשון למלחמה, ולעומת 2,636 פניות בשבוע לפני המלחמה.

שיעור הפניות של תושבי חוץ לחברות הנדל"ן הישראליות מתוך סך הפניות עמד לפני המלחמה על כ- 5% וצמח לכ- 21.5% בשבוע החמישי ללוחמה. כלומר, כיום כל פניה חמישית למשרדי המכירות בישראל מגיעה מתושב חוץ.

פילוח הפניות של תושבי חוץ על פי ארצות המוצא מגלה כי 48% מהמתעניינים מאז פרצה המלחמה הם מארה"ב, 21% מצרפת, 18% מבריטניה , 7% מרוסיה  ו- 6% ממדינות אחרות

פילוח הביקושים לפי אזורים בארץ מעלה כי אחרי פרוץ המלחמה 34% מתושבי החוץ מתעניינים ברכישת דירה בגוש דן, 26% בירושלים, 25% באזור השרון, 9% בחיפה ו – 6% באשדוד ודרומה ( לעומת 18% לפני המלחמה )

עוד עולה מפילוח הנתונים, כי לפני המלחמה 37% מתושבי החוץ התעניינו בנכסי יוקרה שמחירים מעל 5 מיליון ₪, ואילו אחרי המלחמה, ככל הנראה מהרחבת מעגל המתעניינים רק 13% חיפשו דירות מעל 5 מיליון ₪ בעוד ש 23% חיפשו דירות במחיר עד 1.5 מיליון ₪, 28% חיפשו דירות בין 1.5 ל – 3 מיליון ₪ ו36% חיפשו דירות בין 3 ל – 5 מיליון ₪ .

מארק זאבי, מייסד חברת BMBY המקיימת בימים אלו יריד נדל"ן מיוחד, מציין, כי "הסיבות לגידול במספר תושבי החוץ המעוניינים לרכוש דירה בישראל הן בראש ובראשונה התגברות האנטישמיות בעולם והרצון לרכוש דירה בישראל לצורך עלייה או כדירת מפלט עתידית. אולם יש גם תושבי חוץ, יהודים, ישראלים ותומכי ישראל שרואים בקניית דירה בישראל בתקופת מלחמה אקט של תמיכה במדינה ישראל, בחברה ובכלכלה הישראלית.

"לצד השיקולים הפטריוטים יש גם שיקול כלכלי הנובע מהפיחות בשקל הישראלי ביחס לדולר וליורו שהופך את הקנייה לכדאית יותר לתושבי חוץ, וכן ההערכות שאחרי המלחמה, מחירי הדירות ישובו לעלות בשל הגדלת הפער בין הביקוש להיצע".

תגובה אחת ל: "כל פניה חמישית למשרדי מכירות נדל"ן בישראל מגיעה מתושב חוץ"

  1. ולכן לא נישאר דירות לישראלים והמחירים עולים.

כתיבת תגובה