כמה הפסידה הרכבת מהפעלת הקו לירושלים?

דו"ח התוצאות הכספיות של רכבת ישראל מלמד: הפסידה 273 מיליון שקלים ברבעון השלישי 2018 • פתיחת הקו לירושלים היא רק אחת הסיבות להפסדים: בין היתר רשמה הרכבת ירידה חדה ברווח התפעולי, במספר הנוסעים ובמשלוח מטענים

התחנות החדשות לא הועילו לדו"חות. שר התחבורה ישראל כץ בתחנת הרכבת עפולה | צילום: נתיבי ישראל, פלאש 90

רכבת ישראל רשמה הפסד של 273 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2018, כשהיא רושמת הפסד תפעולי חריף, גירעון בהון חוזר, מחיקת שווי במעל 200 מיליון שקלים – בגלל ירידה בנוסעים ובשינוע מטענים. הירידה, "נגרמה בחלקה עקב ההשלכות של פתיחת הקו המהיר לירושלים", כך עולה מלשון הדו"ח.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

דו"ח התוצאות הכספיות של הרבעון השלישי של שנת הכספים 2018 מספר על ירידה חדה במספר הנסיעות, כ-300,000 נסיעות פחות מהתקופה המקבילה ב-2017, ירידה של 2%, מכ-16 מיליון ל-15.7 מיליון השנה. זאת למרות השקתן של חמש תחנות רכבת חדשות בערים שונות, דבר שהיה אמור להגדיל את מספר הנוסעים בקווי הרכבת ולהגדיל את ההכנסות.

ברכבת מציינים כי הירידה בהכנסות מהסעת נוסעים ברבעון השלישי של שנת 2018 (180 מיליון לעומת 195 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד) וירידה בשינוע מטענים (44 מיליון לעומת כ-48 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד) נובעת, על פי הדו"ח, "משינוי תמהיל ההובלה לצד סגירות קווים לא מתוכננות אשר השפיעו על כמות ההובלה".

מהדו"ח עולה כי החברה לא שומרת על כיסוי עלויות התפעול שלה, וכי הירידה בשינוע מטענים השפיע עליה לרעה. כך גם, הירידה במספר הנוסעים שהגיעה בחלקה בשל צמצום רכבות ונסיעות מערי הפריפריה, כאשר קרונות הועברו לתפעול הרכבת לירושלים.

לפי דיווחי החברה, בחישוב של שלשת הרבעונים של 2018, נרשמת דווקא עלייה של 3% במספר הנסיעות, אך ברבעון השלישי, מחיקת ההכנסות והירידה בנסיעות, תלויה, רובה ככולה, בהפעלת הרכבת לירושלים.

בנוסף, כל אלה ועוד אף הובילו את הרכבת לביטול תזרים ממשלתי לקופתה.

התהייה על החלטת השר ישראל כץ להפעיל את הרכבת לירושלים בכל מחיר, גוברת לאור פרסום הדו"ח האחרון המוכיח כי לא זו בלבד שפתיחתו המהירה הייתה לפני שהמסילה עד לת"א הושלמה, לפני שהגיעו שלל הקרונות שימלאו את החסר שיצר הקו לירושלים ועוד שלל תקלות שאירעו 'על הדרך' – אלא גם שהחלטה זו הביאה באופן ברור, לפי הצהרת רכבת ישראל, להפסד רבעוני צורב.

Inner

תגובה אחת ל: "כמה הפסידה הרכבת מהפעלת הקו לירושלים?"

  1. רכבת ישראל תאשים את כולם במחדליה.אין רמז אפילו על המחדלים שלה מהזמנת קרונות בחסר ועיכוב של החלטה לגבי יצרן,והחלטות תמיהות למכביר.כל תכנית העתיד שלה לוקה בחסר .ובבוף משליכים את הרפש לכל כיוון.

כתיבת תגובה