כמה כסף הכניסה הפרקליטות לקופת המדינה בשנה שעברה?

הסיכום השנתי של הפרקליטות מאפשר הצצה נדירה לדיבידנד שהפיקה קופת המדינה מהמאבק הנחוש בפשיעה הכלכלית. יותר חילוטים, יותר קנסות ויותר ענישה תרמו הרבה כסף להכנסות המדינה

מקור: משרד המשפטים

זו השנה השנייה שפרקליטות המדינה מפרסמת סיכום שנתי על עבודתה במהלך השנה הקודמץ. הבוקר פרסמה הפרקליטות את הדוח לשנת 2016. הנה כמה נתונים מרתקים מהסיכום:

כ-13% מהתיקים שנפתחו בפרקליטות בשנה הקודמת היו תיקים בעבירות הונאה וכ-8% בעבירות רכוש. 9% מכתבי האישום שהוגשו ב-2016 היו על עבירות הונאה. מחוז תל אביב מוביל עם 18% של כתבי אישום בעבירות הונאה (לעומת 6-8% ביתר המחוזות).

roga-250

בשנים האחרונות השקיע משרד המשפטים לא מעט מאמצים באכיפה כלכלית ואת התוצאות רואים בקופת המדינה. שווי הרכוש שנתפס בשלבי החקירה הראשונים על-ידי המשטרה בשנה הקודמת בתיקים שבליווי הפרקליטות, עמד על כ-753 מיליון שקל. מדובר בעלייה של כ-11% ביחס ל-2015, אז נתפסו כ-675 מיליון שקל.

 

שיעור הכספים והרכוש שנלקחו מעבריינים בתום ההליך המשפטי, מורכב מנתוני החילוט הסופי שבית המשפט אישר בסוף ההליך, גובה עיקולי המס והקנסות שהושתו על הנאשמים ומסכומים נוספים, כגון השבה לקורבנות עבירה. בשנה הקודמת עמד סכום זה על כ-629 מיליון שקל במצטבר. עלייה של כ-26% ביחס לשנה שקדמה לה (2015).

וזה לא הכל, המדינה, באמצעות הפרקליטות מבצעת גם אכיפה אזרחית (לא פלילית). במהלך השנה הקודמת הוגשו מטעם המדינה הליכים יזומים בסך כולל של כ-400 מיליון שקלים, כאשר 60% מהתביעות היזומות עסקו בתחום הנזיקין, 22% עסקו בתחום המקרקעין ו-18% עסקו בתחום החוזים, חיובים וקניין רוחני. ב-2016 נפסקו לטובת המדינה בהליכים שיזמה סכומים של כ-305 מיליון שקל. מה שמביא את הסכום שנכנס לקופת המדינה כתוצאה מפעילות הפרקליטות קרוב למיליארד שקל!

וכמה חרדים מועסקים בפרקליטות? אה, זה לא מופיע בסיכום השנתי. מה כן מופיע? מספרם של הערבים שמועסקים בפרקליטות והגידול במספרם בשנה הקודמת. אפליה מתקנת? לערבים בלבד. החרדים יכולים לחכות.

הפרקליטות תובעת קבלן שלא השלים עבודות תשתית בדימונה

side
ono-inner

כתיבת תגובה