כמה עולה מודד מוסמך?

freepik

מן הסתם, כמו בכל מוצר שאנו קונים וכל שירות שאנו מזמינים, גם בהזמנת שירות מודד מוסמך, השאלה הראשונה שתעסיק את מוחנו תהיה כמה עולה מודד מוסמך. בהיבט זה, חשוב לציין כי מודדים מוסמכים מציעים בדרך כלל את אותם מחירים עבור שירותיהם, למעט מקרים מיוחדים בהם נהנה המודד המוסמך מביקוש גבוה שמאפשר לו לגבות סכומים גבוהים יותר או ההיפך בדיוק. עלויות שירותי מודד מוסמך נקבעות בעיקר בהתאם לסוג השירות, כשישנם שירותים שיתומחרו עבורכם כמחיר פיקס עבור השירות כולו, בעוד שירותים אחרים יתומחרו לפי שעה.

אז כמה עולה מודד מוסמך?

עלות שירותי מודד מוסמך של חברת היחידה למדידות משתנים כאמור בעיקר בהתאם לסוג השירות לו אתם זקוקים. מחירים אלה נעים בטווחים הבאים כממוצע:

הכנת גרמושקה – הכנת גרמושקה הוא אולי השירות השכיח ביותר של מודד מוסמך וגם בין היקרים שבשירותיו. המדובר למעשה בתוכנית המשמשת את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתהליך האישור של הבקשה להיתר בנייה. הגרמושקה כוללת שרטוטים ומפות של השטח, נתוני מדידה, מפות טופוגרפיות וכדומה ועל כל אלה אחראי המודד המוסמך. עלות הכנת גרמושקה יכולה לנוע בין 1,500 ועד 4,000 שקלים בממוצע, לרוב כפונקציה של גודל המגרש.

מתווה יסודות וסימון

מתווה יסודות וסימון הוא השירות במסגרתו יוצא המודד אל השטח ומסמן את המיקומים המדויקים בהם יש לבצע קידוחי כלונסאות לצורך יציקת היסודות. בתהליך סימון זה, מבצע המודד סימון של גבולות המגרש, מיקומי היסודות, קווי המתאר של המבנה וכן הלאה. שירות זה, שנקרא בשפה המקצועית שנוגריסט, יעלה לכם בדרך כלל כ-1,500 שקלים.

סימוני קומות

משימות הסימון של מודד המסמך אינן מסתיימות בסימון היסודות וגבולות המגרש ועליו לבצע סימון ומדידה גם לאורך תהליך הבנייה, בעיקר עבור סימון הקומות, קווי המתאר שלהן, הגובה שלהן וכדומה. שירות זה יעלה לכם כ-1,200 שקלים.

שירותים לפי שעה

ישנם כמובן שירותים רבים נוספים שמציע מודד מוסמך, אם כי אלו מסופקים בדרך כלל בתמחור לפי שעה. מחיר שעת מודד מוסמך קבוע בחוק ועומד על כ-250 שקלים לשעה כסכום שממנו לא ניתן לחרוג, אלא בתנאים מסוימים המוגדרים גם הם בחוק. תמחור זה יכול להיות רלוונטי עבורכם למשל עבור שירות מדידה לצורך חישובי ארנונה. ייתכן מאוד שהמודד ייתן לכם מחיר פיקס לאחר שיקבל מכם מידע על הנכס אותו עליו למדוד, אך החישוב מבחינתו לבטח נעשה על פי סך זמן העבודה שהוא צופה ואולי בתוספת רווח עודף נוסף.

ככלל, תמיד כדאי ונכון לבצע השוואת מחירים בין שניים שלושה מודדים ולו בכדי לוודא שאתם משלמים מחיר שהוא בתוך הטווח הממוצע ולא חורג ממנו במידה יוצאת דופן. לא מומלץ לבחור תמיד במחיר הזול ביותר רק בגלל שהוא הזול ביותר וכדאי תמיד למצוא את האיזון בין ההמלצות, היכולות, המוניטין ולבסוף גם המחיר.

כתיבת תגובה