כמה רוכבי אופניים עולים לרכבת בכפר חב"ד ובני ברק?

מחקר של רכבת ישראל מגלה: כ-5,500 נוסעים מגיעים לתחנות הרכבת עם האופניים בכל בוקר • פחות מ-20 אחוזים עושים שימוש במתקנים הייעודיים לחניית אופניים • קרוב ל-30 אחוזים מכלל רוכבי האופניים בארץ מבקשים להגיע או לצאת מ-4 תחנות תל אביב העמוסות

חניית אופניים במתקנים הולנדיים בתחנות הרכבת | צילום: דוברות רכבת ישראל

מחקר של רכבת ישראל מגלה: כ-5,500 נוסעים מגיעים לתחנות הרכבת עם האופניים בכל בוקר, אבל פחות מ-20 אחוזים עושים שימוש במתקנים הייעודיים לחניית אופניים, הנמצאים לרוב בקרון ייעודי בקצה הרכבת. זאת, למרות שמרבית בעלי האופניים – 4,500 – עולים עם האופניים לרכבת ואינם קושרים אותם מחוץ לתחנות. הדבר יוצר צפיפות רבה, כך עולה ממחקר שביצעה רכבת ישראל.

המחקר כלל מיפוי שטחי התחנות והתוכניות העירוניות לסלילת שבילי אופניים, ואף תצפיות יומיות שנעשו במהלך השנה האחרונה במרבית תחנות הרכבת, בימי חול בין השעות 6:00-12:00.

technion-box

על פי נתוני המחקר, קרוב ל-30 אחוזים מכלל רוכבי האופניים בכל הרכבות – מנהריה בצפון ועד דימונה בדרום – מבקשים להגיע או לצאת מ-4 תחנות תל אביב העמוסות. בתחנת תל אביב סבידור מרכז נמדדו בתצפיות כ-421 רוכבי אופניים, רובם ויתרו על חניית האופניים במתקנים הייעודים ועלו עימם לרכבות. תחנת תל אביב השלום עמוסה מעט פחות, עם 409 רוכבי אופניים שעשו שימוש בתחנה, אך רק 53 מתוכם החנו את אופניהם לפני כניסתם.

בתחנות תל אביב האוניברסיטה ותל אביב ההגנה יחדיו נמדדו 888 רוכבים אופניים, אך רק 97 מהם החנו אותם לפני עלייתם לרכבות. תחנת הרצליה מדורגת אף היא גבוה בטבלה, עם 478 רוכבי אופניים, מתוכם 76 בלבד עשו שימוש במתקני החניה.

תחנת בני ברק מדורגת במקום ה-7 מבין התחנות שאליהן מגיעים בבוקר רוכבי אופניים. כ-77 רוכבים הגיעו לתחנה עם אופניהם, ובחברת רכבת ישראל מעריכים שמרביתם אינם מתגוררים או עובדים בעיר התורה והחסידות, אלא עובדים ברמת החייל שבתל אביב הסמוכה. רק 5 מאותם עשרות הניחו את האופניים במקום הייעודי להן.

ומהיכן מגיעים עיקר רוכבי האופניים בבוקר? על פי נתוני המחקר, שבוצע כאמור בשעות הבוקר, רחובות היא המובילה מבין התחנות שמהן עולים רוכבי האופניים בדרכם לשגרת יומם.

כפר חב"ד, מהתחנות הקטנות בארץ, נמצאת דווקא במדד טוב מבחינת המשמעת של רוכבי האופניים העולים ויורדים בה: בתצפית נראו 5 רוכבים שיצאו מהתחנה לאחר נסיעה ברכבת ו-10 שעלו על התחנה המקומית עם אופניהם. 10 זוגות אופניים חנו במקומות הייעודים מקרב הנוסעים בכפר חב"ד.

ומהן התחנות שמאופיינות במיעוט רוכבים? קריית חיים עם 7 רוכבים בלבד בעת המחקר; מגדל העמק כפר ברוך, עם 4 רוכבים; יוקנעם כפר יהושוע עם 7 רוכבים; עתלית עם 9 רוכבים בלבד; ולהבים רהט עם 11 רוכבים בלבד, בעת ביצוע התצפיות.

ובתו כך, רכבת ישראל יצאה לאחרונה ב'קול קורא', אשר יאפשר לחברות השכרת אופניים שיתופיים את הצבתם בסמוך לתחנות נבחרות והטבת מחיר ייעודית לנוסעי הרכבת.

לאחרונה גם פרסמו משרד התחבורה ורכבת ישראל מכרז להצבת מתקני חנייה רובוטיים מתקדמים, כחלק מפיילוט שיבוצע בחודשים הקרובים. חניונים אלה מאפשרים ניצול אופטימלי של שטח הקרקע, בטוחים מגניבות ונזקים, ומאפשרים שימוש מהיר וללא כוח אדם, באמצעות אפליקציה ייעודית. חניונים אלה יאפשרו אכסונם של יותר מ-200 זוגות בכל מתקן, והשירות יינתן חינם לנוסעי הרכבת, במשך 12 השעות הראשונות של השימוש, כאשר לאחר מכן תעמוד העלות על שקלים בודדים. שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ ציין כי "המיזם נועד להנגיש את הרכבת גם לרוכבי האופניים. עם הצלחת הפיילוט, הוא יורחב לתחנות רכבת נוספות ברחבי הארץ".

side
inner

כתיבת תגובה