כמו 'טורבו': החרדית שגייסה יותר מ-28 מיליון ₪ ב-2018

כך הגענו למסקנה ששולמית סגל-זלוטסקי, המייסדת והבעלים של סוכנות הדיגיטל 'טורבו דיגיטל', חתומה על מהפכת גיוסי הכספים בדיגיטל החרדי • ממוקמת במקום ה-25 בדירוג 'המשפיעים 2018' של 'ביזנעס'

גיוסים ופדיונות. אילוסטרציה. צילום: pathdoc | שאטרסטוק

2018 היא שנת הדיגיטל החרדי. המגזר נמצא בכל כך הרבה רבדים בתוך הרשת, בצריכת התוכן, בקניות ברשת, וכעת אנו רואים שגם בתרומות.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

לחצו כאן למעבר לדירוג 'המשפיעים' המלא של 'ביזנעס'.

המגזר האלטרואיסטי ביותר בחברה הישראלית הוא המגזר החרדי. ניתן לראות זאת בנתוני הלמ"ס המתפרסמים מעת לעת, בהם רואים את כמות הכספים שתורם המגזר. זאת, למרות שחלק נכבד מהציבור החרדי לא נמצא במצב שיכול לתרום כל כך הרבה.

שולי סגל-זלוטסקי, היא חלוצת גיוסי ההמונים ברשת של המגזר. סגל, בעלת משרד הפרסום 'טורבו דיגיטל', מתמחה בשיווק דיגיטלי ומתמחה בפרויקטים של איסוף כספים, כאשר בשנת 2017 היקף הפעילות והגיוסים שלה היה קרוב לשמונה מיליון ש"ח. אך ב-2018 הסכום קפץ והגיע לכמות גיוסים כוללת של כ-28 מיליון שקלים. מדובר על גיוסי כספים של למעלה משני מיליון שקלים בחודש בממוצע, כאשר מאה אחוזים מהם מגיעים למטרות לשמם נתרמו.

ב'טורבו דיגיטל' של שולי סגל-זלוטסקי, מתמחים באיסופי כספים גם לא לחברות, גופים או עמותות גדולים, והם מסייעים גם לאנשים פרטיים שנקלעו למצבים איומים, בדרך כלל סביב התחום הרפואי, אך לא רק. היקף הפעילות של 'טורבו דיגיטל' נע בסביבות חמשה פרויקטים גדולים בחודש של גיוסי כספים ועוד כמה קטנים.

חשוב להדגיש כי מודל גיוס הכספים, שונה מזה של ה'מצ'ינג' הידוע. בעוד שבטכניקת המצ'ינג מחצית מהסכום נתרם ע"י תורמים כבדים (על כל מיליון ש"ח שתורמים הציבור, יש עוד מיליון שמגיעים, בדרך כלל מתורמים מחו"ל), הרי שבגיוסי ההמונים כל שקל מצטרף לשקל, וכל שקל מגיע מאנשים פשוטים ולא מתורמים 'כבדים'.

הפלטפורמה איתה משתמשים ב'טורבו' אינה אחידה, לפעמים גיוס הכספים הוא דרך 'Jgive' או דרך אתר 'Givestart', ולפעמים דרך אתר 'גיוסים'. הפלטפורמות נבחרות לפי סוג הפנייה (פרטי, עמותה) וכן לפי שפת הקמפיין, (ב'טורבו דיגיטל' מנהלים גיוסי כספים בארבע שפות: עברית, אנגלית, רוסית וצרפתית). יצויין, כי ישנן עוד כמה פלטפורמות המשמשות לגיוס כספים אשר 'טורבו דיגיטל' משתמשת בהן וסוג הפלטפורמה נבחר על פי העניין הרלוונטי.

בשורה התחתונה: ב-2018 הציבור החרדי נוהר בהמוניו לאינטרנט, זה קורה גם בגזרת גיוסי הכספים, שם שולי סגל-זלוטסקי וצוות 'טורבו דיגיטל' מצליחים לגייס השנה מעל 28 מיליון ש"ח למטרות צדקה וחסד והיא ללא ספק המשרד המוביל בתחום. ניתן להיות בטוחים שב-2019 נראה פריחה והתפתחות נוספת של התחום.

תגובה אחת ל: "כמו 'טורבו': החרדית שגייסה יותר מ-28 מיליון ₪ ב-2018"

  1. השאלה אם המשרד עצמו מרוויח על כל תרומה

כתיבת תגובה