כנסי מחיר למשתכן: זו המתכונת החדשה לבחירת הדירות

יחודש הליך בחירת הדירות וחתימת חוזים ב'מחיר למשתכן' • הופצו הנחיות לבחירת דירה וחתימת חוזים עבור זוכי תכנית מחיר למשתכן • על מנת להקל על הרוכשים יוארך ל-45 יום הזמן הניתן בין בחירת דירה לחתימת חוזה • כלל הזוכים שכבר בחרו דירות וטרם חתמו על חוזים, יתבקשו לעשות זאת עד 45 יום מהיום

מחיר למשתכן בירושלים | צילום אילוסטרציה: 'ביזנעס'

משרד הבינוי והשיכון משקיע משאבים רבים במטרה לשמור על שגרה בהתנהלות תוכנית מחיר למשתכן. כידוע, עם התפשטות נגיף הקורונה, ולאור הנחיות משרד הבריאות הופסקו לפני כחודש כנסי זוכים פרונטליים וימי בחירת הדירות בתכנית מחיר למשתכן.

לאור המצב, במשרד הבינוי והשיכון אישרו קיום כנסי זוכים מקוונים בכפוף לעמידה בתנאים.

על מנת לשמור על רציפות התכנית ולמזער פגיעה בענף הבנייה, בקבלנים וברוכשים הופצו היום כללים עדכניים לקיום הליך בחירת דירה:

ימי בחירת הדירות יתחדשו בכפוף להנחיות משרד הבריאות שיהיו בתוקף באותו יום ובכל מועד מאוחר יותר.

המשרד ינחה את הקבלנים להיערך לכנסי בחירת דירות בחדרים נפרדים, במיעוט אנשים ובכלל תנאי משרד הבריאות ככל שיהיו.

במקביל, בימים אלה החלו הקבלנים והיזמים לבצע כנסים מקוונים המבטיחים מתן מידע כולל ואיכותי לזוכים, כהכנה לבחירת הדירות. בנוסף, היזמים מחויבים במתן מענה לזוכים.

בהתאם ליוזמת שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון, הוגדר ענף הנדל"ן כענף חיוני והפעילות שלו נמשכת בשינויים המתבקשים.

התכנית מציעה כי לאור החזרה ההדרגתית לשגרה – תתאפשר בחירת דירות בהתאם להנחיות משרד הבריאות שיהיו בתוקף –  ככלל הבחירה תתקיים בחדרים נפרדים, עם מחיצות, בשמירת המרחק הנדרש ושימוש במסכות, כאשר בכניסה למשרדים יציבו היזמים כפפות, חומר חיטוי וכל מה שיידרש לפי ההנחיות שפרסם משרד הבריאות.

בחירת הדירות תתקיים במשרדי מכירות או באתרים מטעם היזמים, הכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות שיהיו בתוקף במועד הבחירה.

לאחר בחירת הדירה חותמים הרוכשים על החוזה. עד כה ניתנו לזוכים 14 יום בין בחירת דירה לחתימת חוזה, בעוד לפי המתווה החדש הוארך משך התקופה ל-45 יום כדי להקל על הזוכים. יודגש כי במידה ורוכש יהיה מעוניין  בכך הוא יוכל לחתום על חוזה לפני תום 45 ימים. בנוסף, כל קבלן יהיה רשאי להאריך את תקופת 45 הימים, ככל והוא מוכן לכך.

במקומות בהם הזוכים כבר בחרו דירות (קודם להקפאה) וטרם חתמו על חוזים לאור דחיות שאושרו במשרד, על הזוכים לחתום על החוזים עד 45 יום ממועד פרסום החלטה זו.

ד"ר יפעת שאשא ביטון, שרת הבינוי והשיכון: "על מנת לאפשר את המשך תהליך המחיר למשתכן תוך שמירה על זכויות הרוכשים גם בתקופה מאתגרת זו הנחתי להאריך את משך הזמן לחתימת החוזים. זהו צעד נוסף בשורת צעדים שנקטנו כדי להקל על רוכשי הדירות והיזמים להתקדם בתהליכי בחירת הדירות וחתימת החוזים בתקופה מאתגרת זו. אנו קשובים לצרכים שנוצרו בעקבות המצב ונמשיך להעמיד פתרונות ומענים על מנת לאפשר המשיך רציפות תהליכי מחיר למשתכן מבלי לפגוע בזוכים".

אלעזר במברגר, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "תכנית מחיר למשתכן מהווה בימים אלה מנוף משמעותי ליציבות ענף הבנייה. הנחיות החדשות שפרסמנו מתניעות מחדש את הליכי בחירת הדירה, מתוך הקשבה לצרכי היזמים מחד והקלה משמעותית לזוכים מאידך".

אריאל רוזנברג, מנהל אגף בכיר שיווק במשרד הבינוי והשיכון: "תכנית מחיר למשתכן מרכזת עוד קודם למשבר הקורונה את הפעילות הגדולה ביותר בענף הנדל"ן למגורים. החזרה לימי בחירת הדירות תאפשר לעוד אלפי זוכים, זוגות צעירים וחסרי דירה לממש את זכייתם בדירה במחיר אטרקטיבי ותשחרר את היזמים לקדם פרויקטים ופעילות בזכות חוזי המכר שייחתמו".

2 תגובות ל: "כנסי מחיר למשתכן: זו המתכונת החדשה לבחירת הדירות"

  1. בעקבות הקורונה, מחירי הדירות צפויים לצנוח בחדות!!! תחשבו פעמיים לפני רכישית דירה… קחו לדוגמא את שוק השכירויות בתל אביב, השוק מוצף בדירות להשכרה שאין להם כל דורש…

  2. מחשהו יודע מה עם תוכנית מחיר למשפר דיור?

כתיבת תגובה