כפי שפורסם ב'ביזנעס': וואטסאפ תאובטח בטביעת האצבע

המטרה: כמה שיותר אבטחה ופרטיות • הנהנים: משתמשי האייפון שכבר זכו לעדכון החדש. ומתי יזכו בעלי האנדרואיד לעדכון? • פרטיות ברשת

טביעת אצבע | צילום: NicoElNino, שאטרסטוק

משתמשי תוכנת המסרים הפופולרית וואטסאפ באמצעות מכשיר אייפון גילו הבוקר כי בגרסה החדשה של היישומון מתאפשרת נעילתו באמצעות מנגנון זיהוי הפנים של 'אפל' או באמצעות טביעת אצבע.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

הפיצ'ר החדש, שעל דבר הגעתו דיווחנו כאן ב'ביזנעס' בחודש שעבר, הינו חלק משורה של פיצ'רים הצפויים להצטרף ליישומון הפופולרי, והוא יועיל במיוחד לשמירה על פרטיות המכשיר, ויאפשר לבעלי מכשירים לתת לאחרים את מכשיר הפלאפון שלהם, תוך שהם יודעים שהתוכן האישי בו מוגן.

בעלי המכשירים מבוססי האנדרואיד צפויים לקבל בקרוב את העדכון שיתאים לחלק מהמכשירים התומכים בזיהוי פנים או בטביעת אצבע, אך נכון לעכשיו לא נקבע מועד מסודר להשקת הפיצ'ר באנדרואיד.

בין השדרוגים הנוספים שיגיעו בקרוב לוואטסאפ, ניתן למנות 'מצב לילה' שיאפשר שימוש נוח יותר בשעות הלילה, שליחת הודעה קולית למספר אנשי קשר בבת אחת, ואפשרות לצפות בסרטונים ישירות מחלון ההתראות.

לאחרונה אף דווח כי ככל הנראה פייסבוק, וואטסאפ, ומסנג'ר יאוחדו עד שנת 2020. זאת, על מנת ליצור רשת אחידה שאמורה לספק את כל צרכי המדיה של אדם ממוצע. מדובר ברעיונות גאוניים אך חשוב לציין שרוב רובם של הפיצ'רים בוואטסאפ היו קיימים בטלגרם שנים לפני כן, ואפליקציה חברתית מאוחדת קיימת כבר בסין, שם יש את וויצ'ט הפופולרית במיוחד שמשמשת גם כארנק אלקטרוני ותהווה בהמשך תחליף גם לתעודת זהות.

כתיבת תגובה