כצפוי: 'מחיר למשתכן' נכנסת להקפאה

בעוד המשטרה מתחילה להיערך לסגר מלא – משרד הבינוי והשיכון הנחה לעצור את הליכי בחירת הדירות במסלול מחיר למשתכן עד להודעה חדשה • במשרד הבינוי והשיכון הוציאו הנחיות מעודכנות לשם שמירה על זכויות זוכי מחיר למשתכן • בנוסף יופסקו חתימת חוזים במסגרת התכנית

מחיר למשתכן בירושלים | צילום: ביזנעס

לאחר שכנסי המידע לזוכים בוטלו, אמש הוחלט גם על הפסקת אירועי בחירת הדירות של זוכי מסלול 'מחיר למשתכן'. זאת, לאור ההתפתחויות האחרונות בעניין נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות, מדובר ביותר מ- 2,000 דירות אשר תהליך בחירתן ידחה. נציין כי במשטרה התקבלה הוראה מהשר גלעד ארדן להתחיל ולהיערך לסגר מלא.

במסגרת אירועי בחירת הדירות מממשים זוכי מחיר למשתכן את זכייתם בדירה ובוחרים את הדירות מבין מלאי הדירות הזמין של היזם, בהתאם לסדר הזכייה בהגרלות. מדובר ברגעים משמעותיים ומרגשים של הליך השיווק של הדירות.

250/200 סייד בר + קובייה

אולם, לאור ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור, הוחלט היום במשרד על דחיית בחירת הדירות עד לשינוי הוראות משרד הבריאות שיאפשרו הליך יעיל ומסודר של בחירת הדירות.

הדחייה נעשית ע"מ שהמשרד יוכל להבטיח המשך תקין של הליך בחירת הדירות ושהזוכים יוכלו לממש את זכייתם באופן שאינו פוגע בזכויותיהם.

יש לזכור כי ההליך מתקיים בהתאם לסדר הזכייה ולאור המצב כאשר זוכה אינו יכול להגיע לבחירת הדירה ההליך נפגע ונעצר.

בשלב הזה איננו צופים כי  הדחייה בבחירת הדירות תשפיע על קצב המשך בניית הדירות בשטח ואינה אמורה לדחות את תאריך מסירת הדירות הייעודי.

 שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "לנוכח ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור מחד ושמירת זכויות הרוכשים בבחירת הדירה מאידך, החלטנו על הפסקת הליך בחירת הדירות עד שהמשק יחזור לפעילות סדירה יותר. במצב הנוכחי, חלק מהזוכים היו עלולים לוותר על זכותם ומבחינתנו חובה לשמור עליה. בד בבד, הגדרנו את ענף הבנייה כענף חיוני על מנת להמשיך בבניין הארץ, ככל הניתן".

אריאל רוזנברג, מנהל אגף בכיר שיווק במשרד הבינוי והשיכון: "לא ניתן להתעלם מההנחיות החדשות כמו גם ממצב המשק ומציאות בה זוכים רבים מושבתים מעבודה, נמצאים עם הילדים ובחלקם גם בחוסר בהירות כלכלית. איננו רוצים לפגוע באפשרות שלהם לממש את הזכייה ולקבל משכנתאות. נחכה לימים רגועים יותר על מנת להמשיך ולשווק עוד עשרות אלפי יחידות דיור של מחיר למשתכן בהם האווירה תתאים יותר לשיווק ורכישת דירות חדשות".

בנוסף, כל המידע הרלוונטי לכנסי הזוכים יעלה לאתר במטרה שיכולו להכין עצמם לקראת בחרת הדירה בהמשך.

Inner 620/130

כתיבת תגובה