כתינוק הבורח מהקורונה לבית הספר

חוזרים ללימודים בערים ה'אדומות' או לא חוזרים ללימודים? • מדוע הלימודים עדיין לא נפתחו ולמי מחכים? • ומהו המכתב שהוציא אתמול מנכ"ל החינוך העצמאי?

תלמוד תורה ברחובות | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בשורה טובה להורים או דאגה עמוקה. היום בשעה 13:20 יצא מכתב ממנכ"ל החינוך העצמאי המבשר על פתיחת הלימודים ביום א'. בהמשך היום יועברו הודעות להורים. החינוך העצמאי הוציא את המכתב לאחר שאתמול הוציא המחוז החרדי במשרד החינוך מכתב לכל מנהלי בתי הספר בכל הרשויות ובכל הרשתות להיערך לחזרה לשגרה מלאה ביום ראשון ח' סיון, 31 במאי.
במכתב נאמר כי היות ובמשרד הבריאות התקבלה החלטה ביחס לכלל האזורים האדומים כך שיוסרו הגבלות הקורונה לגבי הפעלת מוסדות חינוך. אי לכך מיד לאחר חג השבועות יחזרו כלל מוסדות החינוך להפעלה מלאה וזאת בתנאי שלא תהיה תחלואה חריגה באזורים המועדים.
הלימודים יהיו כמובן בהתאם לכללי השמירה על הריחוק החברתי: מדידת חום, הצהרת בריאות, שמירה על היגיינה, חבישת מסכות וחיטוי הידיים.
ביררנו את הדברים בעיריית ירושלים. לשאלת 'ביזנעס' האם מוסדות החינוך בירושלים יחזרו לפעילות מלאה ענו בעירייה כי "ככל הנראה, מיד לאחר חג השבועות ישובו הלימודים במלואם בכל מוסדות החינוך, בכפוף להנחיות משרדי החינוך והבריאות".
עיריית בני ברק שלחו בעקבות פנייתנו גובה מפורטת יותר: לאחר הערכות מצב ובדיקת כלל המרכיבים, ובהתאם להנחיות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בני ברק פתחה את כלל גני הילדים, וכן את מערך החינוך המיוחד בהתאם להנחיות.
"הסמינרים פועלים במתכונת של לימוד מרוחק והתכנסות לצורך הערכות לבחינות.
"חשוב לציין: תלמודי התורה / ישיבות / בית יעקב – אינם באחריות עירונית אלא של החינוך העצמאי / מוכש"ר וכמובן – ועד הישיבות. חלקם לומדים בצורה מצומצמת (בית יעקב – כיתות ז'-ח', וכן תלמודי התורה הפועלים בשכבות העליונות, וכן הישיבות לצעירים שחלקן נפתחו בהתאם להנחיות)".
בעיריית בני ברק מבקשים להדגיש כי "בני ברק כיום איננה 'עיר אדומה' בחסדי השם. עדיין אינה 'עיר ירוקה' אך איננה ברמת הסיכון הגבוה".
ביום ראשון השבוע חזרו לפעילות 150 גני הילדים העירוניים בבני ברק. בעירייה הבהירו לתושבים כי כל הורה יכול לבחור האם לשלוח את ילדיו או להשאירם בבית.
ראש העיר אברהם רובינשטיין סייר בגני הילדים יחד עם מנהל מחלקת גני הילדים הרב יוסף סטל ואמר כי "לאחר היערכות קפדנית ובהתאם להכרעת גדולי התורה, גם גני הילדים ומערך החינוך המיוחד בבני ברק חזרו לשגרת הלימודים. בסייעתא דשמיא הפתיחה התנהלה בצורה מופתית וחלקה ואנו מקווים שהמצב התקין והבריא ישמר ללא תקלות חלילה".
הורים ששוחחו עם 'ביזנעס' הביעו את דעתם משני קצוות המתרס. חלקם טענו כי הגיע הזמן לחזרה לשגרה מלאה בכל מוסדות החינוך ואילו אחרים הביאו לראייה את מקרי ההידבקויות והבידודים החדשים במוסדות חינוך שונים ברחבי הארץ. אלה מודים על כל יום שהמוסדות סגורים והבריאות התקינה נמשכת ואלה מודים על בשורת הפתיחה. נותר לנו רק להתפלל "שלא יארע דבר תקלה" במוסדות החינוך שלנו.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה