כ-90 אלף ש' קנס לספקית תקשורת שלא עמדה בהתחייבויותיה

בשל הפרות חמורות: משרד התקשורת מטיל קנס של כ-90 אלף ש"ח על חברת איינט | העיצום הכספי הוטל לאחר שהחברה לא העבירה למשרד מידע שנדרש ממנה לגבי הסכמי התקשרות והקלטות שיחות ונמצא כי החברה אינה ממציאה למנוייה הסכמי התקשרות כנדרש | במקביל נמצא שהחברה לא הציעה למנוייה שירותי סינון חינם לאתרים בלתי ראויים

מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה | צילום: לע"מ

סמנכ"לית פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, איה בן-פורת, הטילה השבוע עיצום כספי בסך 88,410 ש"ח על חברת איינט 066 (חרפה)בע"מ המספקת שירותי אינטרנט, בשל הפרות חמורות של תנאי ההיתר החלים עליה.

העיצום הכספי הוטל לאחר שהחברה לא העבירה למשרד מידע שנדרש ממנה לגבי הסכמי התקשרות והקלטות שיחות ונמצא כי החברה אינה ממציאה למנוייה הסכמי התקשרות כנדרש. כן נמצא שהחברה לא הציעה למנוייה שירותי סינון אתרים פוגעניים חינם, כמתחייב מהוראות האסדרה החלות עליה.

לאחר שמשרד התקשורת מצא כמות חריגה של תלונות צרכנים על חברת איינט, הוחלט לבצע הליך פיקוח שכלל ביקור במשרדי החברה ודרישת מסמכים והקלטות. יצוין שגם בימים אלה, תוך כדי המלחמה, ולאחר שהמשרד הודיע לחברה על כוונתו להטיל עליה עיצום כספי, ממשיכות להגיע אליו תלונות כנגד החברה על פגיעה בצרכנים.

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל) מימון (מוני) שמילה: "המשרד מעודד תחרות וכניסה של שחקנים חדשים. עם זאת, לא נאפשר לחברות לפגוע בציבור הצרכנים תוך התעלמות מהוראות בכלל ובתחום הצרכנות ובימים אלו בפרט. המשרד ימשיך לעמוד על המשמר, על מנת לקדם ולהוביל לשוק תחרותי יחד שירותים מיטביים לציבור".

איה בן-פורת, סמנכ"לית פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת: "נמשיך לפעול גם במצב החירום מול חברות תקשורת שפוגעות במנויים ונגד הפרות של חובות השקיפות הצרכניות שקבועות באסדרה".

כתיבת תגובה