לאומי: עסקים "שקופים" נהנים מתנאי אשראי טובים יותר

ראש ענף פיתוח עסקי במערך עסקים קטנים בלאומי, חיים טל, חשף בוועידת אחים לעסקים כי "עסקים המתנהלים בשקיפות מול הבנק נהנים מאמון גבוה ומקבלים תנאי אשראי טובים יותר"

חיים טל בוועידת אחים לעסקים | צילום: יעקב נחומי

לאומי השתתף השבוע בוועידת אחים לעסקים שהתקיימה בבני ברק, אליה הגיעו מאות בעלי עסקים ויזמים חרדים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

במושב מיוחד שעסק במימון ואשראי הופיע חיים טל, ראש ענף פיתוח עסקי במערך עסקים קטנים בלאומי, שהציג בפני חברי הוועידה את מפת הדרכים להתנהלות נכונה של בעל העסק מול הבנק, וניהול נכון של תזרים המזומנים בעסק לאורך זמן.

בפתח דבריו הציג חיים את הנתונים המרכזיים לגבי העסקים הקטנים בישראל, המונים כיום למעלה מ-520 אלף עסקים, רובם רשומים כעוסק פטור או מורשה. מנתוני משרד הכלכלה עולה כי רוב העסקים מתקשים לשרוד את השנים הראשונות, בעיקר עקב קושי בגיוס לקוחות, חוסר יכולת להתמודד עם תחרות וניהול לקוי של העסק.

בהמשך פירט את הצעדים החיוניים ליצירת אמון בין בעל העסק לבנקאי, ובראשם שקיפות מלאה והתנהלות מסודרת ומתוכננת מראש, גם בשוטף ובוודאי במהלכים פיננסיים משמעותיים, עליהם חובה לדווח מבעוד מועד. הוא ציין כי בעל עסק צריך להתמקח על תנאי האשראי, כמו בכל רכש אחר, אולם גובה הריבית והתנאים הם לא חזות הכול במשא ומתן זה.

חיים אף הציע לבעלי העסקים להזמין את הבנקאי לביקור אישי בעסק, שכן אין כמו מראה עיניים כדי להתרשם באופן ישיר מהתנהלות העסק ותפקודו. "אנחנו בלאומי עסקים מעודדים את הבנקאים לרדת לשטח ולבקר בעסק, כדי להכיר לעומק את העסק ואת צרכיו הפיננסיים", ציין.

כתיבת תגובה