לאחר האישור בארה”ב: הביטקוין שוב בשיא היסטרי

הרשות לניירות ערך בארה”ב אישרה את קרנות הסל, והביטקוין נסק לשיאים חדשים וחצה את 67 אלפי הדולרים למטבע | גם מתחריו של הביטקוין נוסקים בעקבות ההכרה האמריקנית במטבע | מנכ”ל הנציגות הישראלית של הבנק השווייצרי הייפוסוויס, תוקף את הישארותה של ישראל מאחור: “מדובר במהפכה בכלכלה המסורתית, מהפכה אשר מדינות שלא ייקחו בה חלק ימצאו את עצמם מחוץ לקרון שמאיץ את תנועתו לעתיד שנכתב ברגעים אלו”

מטבעות דיגיטליים | צילום: shutterstock

שוק מטבעות הקריפטו בארצות הברית עדיין לא חוקי ומפוקח, אך בכל זאת על מנת לאפשר למשתמשי הבורסה האמריקנית רכישת מטבעות ווירטואלים אישרה שבוע הרשות לנייירות ערך בארה”ב ה-SEC, את המסחר בקרנות סל של ביטקוין, הראשונה BITO – ProShares Bitcoin Strategy ETF, החלה להיסחר ביום שלישי, וב-ynet ציטטו את סוכנות הידיעות בלומברג שדיווחה על שיא היסטורי במסחר ביום הראשון של אישור מניה.

על פי הדיווחים, BITO סיימה את יומה הראשון בעליות של 5%, והיא נסחרה בשווי כולל של כמיליארד דולר. האישור של הרשות לניירות ערך גרם גם לזינוק בשוויו של הביטקוין שרשם אף הוא אתמול שיא היסטורי חדש והוא חצה את 67 אלפי הדולרים למטבע. כעת, בשעות אחה”צ המוקדמות, נסחר הביטקוין בכ-64,800 דולר למטבע.

250/200 סייד בר + קובייה

הזינוק של הביטקוין השפיע גם על מתחריו, וזאת לאור הגושפנקא וההכרה הנוספת והחשובה במיוחד אותה קיבלו מהרשות לניירות ערך בארה”ב. המתחרה העיקרי האת’ריום עלה בכ-7% ונסחר בלמעלה מ-4,000 דולרים, XRP עלה בכ-5%, הקרדאנו ב-4%, והדוג’קוין עלה בכ-4%.

קרנות הסל מאפשרים למחזיקים בהם חשיפה למטבע הביטקוין, ולא אחזקה ממשית בהם, שזה תחום שכרגע כאמור לא מפוקח בארה”ב. והרוכשים בעצם מחזיקים בחוזים עתידיים על שוויו של המטבע, בכך הם משתתפים בחגיגה הגדולה, וחשופים לרווחים ולהפסדים של החוזים העתידיים, תוך מנגנון המאפשר להם לא לחרוג מהוראות הפיקוח בארה”ב.

ב-ynet הוסיפו וציטטו את מנכ”ל חברת המסחר במטבעות וירטואליים ביטס אוף גולד (Bits of Gold) יובל רואש, שאמר: “כפי שקורה בכל שבירת שיא, אנחנו צפויים לראות גדילה משמעותית בנפחי המסחר ועלייה בקניות, שימשיכו לייצר עוד ביקושים והם ייצרו עלייה במחיר ובשימוש של הביטקוין. כמו כן, אימוץ הביטקוין בידי חברות ענק כמו וריפון, מאסטרקארד, ויזה ופייפאל בפלטפורמות שלהם, מחזקת עוד יותר את מעמד הביטקוין ושל מטבעות דיגיטליים כאמצעי התשלום של העתיד הכלכלי העולמי. אנחנו מעריכים שהביקושים ילכו ויגדלו ולכן גם שווי המטבעות הדיגיטליים ובראשם הביטקוין ימשיכו לעלות בתקופה הקרובה. עם זאת, צריך להבין שהשקעה בשוק המטבעות הדיגיטליים כרוך בסיכון מסויים, ולכן אנחנו ממליצים לקרוא ולהעמיק לפחות ברמה בסיסית לפני שממהרים להיכנס להשקעה, במיוחד אם זה מטבע שהוא לא מהמטבעות המובילים. כמו כן, חשוב מאוד גם לחקור על הגוף שממנו קונים ולוודא שהוא גוף אמין ומפוקח”.

870/135 ליינר ארטקל

שי דתיקה, מייסד ומנכ”ל חברת הקריפטו INX, הוסיף: “אם בעבר דובר על מחסומים פסיכולוגים בשווי הערך נדמה כי אלו נעלמו כלא היו. תחום המטבעות הדיגיטליים מקבל הכרה של הרגולטורים השונים בעולם ומקבל הגדרות ברורות של מה מותר ושל מה אסור. אין ספק כי העולם הפיננסי כולו כפי שאנו מכירים היום יעבור בשנים הקרובות להיסחר על הבלוקצ’יין”.

עם זאת, מנכ”ל הנציגות הישראלית של הבנק השווייצרי הייפוסוויס (Hyposwiss) אבי סלמה, תקף את הישארותה של ישראל מאחור: “בעוד גופי הרגולציה בישראל ממשיכים להישאר מאחור, הביטקוין שובר שיאים בזה אחר זה. אין ספק שעליות לצד ירידות יימשכו ותמיד יהיו ספקנים לעומת תומכים נלהבים. אך כשמביטים אל הזהב החדש בדמות הביטקוין ואל הרגולציה העולמית אשר מתבהרת לה אט-אט – רואים כי מדובר במהפכה בכלכלה המסורתית, מהפכה אשר מדינות שלא ייקחו בה חלק ימצאו את עצמם מחוץ לקרון שמאיץ את תנועתו לעתיד שנכתב ברגעים אלו”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "לאחר האישור בארה”ב: הביטקוין שוב בשיא היסטרי"

  1. שטיות
    יש אלפי מטבעות וירטואלים אז למה שרק אחד יתפוס
    מה עומד מאחורי הביטקוין מילא דולר שקל עומדת מדינה
    יכול לעלות למיליון אבל ואבל גדול יכול לרדת לאפס
    פשוט הימורים מי שרוצה להמר סבבה כמו לקנות כרטיס פיס אבל תשמרו על הכסף שלכם להמר זה כיף בכמה אחוזים בודדים מכספכם הפנוי לא מעבר

כתיבת תגובה