לאחר 5 שנים: נדין בודו- טרכטנברג מסיימת את תפקידה

המשנה לנגיד בנק ישראל תסיים את כהונתה בסוף החודש הבא • מה עשתה הד”ר נדין בודו-טרכטנברג לאורך הקדנציה ובאלו ווועדות היא ישבה? • ירון: “מודה לנדין בשם בנק ישראל, ובשם המשק הישראלי על תרומתה המשמעותית” • ומי יהיה המשנה לנגיד הבא?

נגיד בנק ישראל, אמיר ירון | באדיבות המצלם

המשנה לנגיד בנק ישראל הד”ר נדין בודו-טרכטנברג, תסיים את תפקידה בסוף החודש הבא. זאת, לאחר קדנציה של חמש שנים.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

הד”ר בודו-טרכטנברג החלה לכהן כמשנה לנגידת בנק ישראל בחודש מרץ 2014. היא מונתה ע”י הממשלה לאחר המלצתה של הנגידה דאז, קרנית פלוג. מתוקף תפקידה ובהתאם לחוק בנק ישראל, בודו-טרכטנברג הייתה חברה בוועדה המוניטרית וכן במועצה המנהלית של בנק ישראל.

בנוסף, היא ייצגה לאורך השנים את בנק ישראל בכמה וועדות, ביניהן וועדת שטרום, שבאה להגביר את התחרות בשוק הבנקאות והאשראי. וכן וועדת ששניסקי 2, שדנה לגבי גובה התמלוגים הרצוי לציבור בנוגע למשאבי טבע שונים במדינה.

כמשנה לנגידת הבנק, היא הייתה ממונה על החטיבה למידע ולסטטיסטיקה, וכן עמדה בראשות ועדת ההיגוי העליונה להקמתה של המערכת לשיתוף נתוני אשראי ביחד עם מנכ”ל משרד האוצר. בנוסף, היא ריכזה את היערכות בנק ישראל להקמת הקרן לאזרחי ישראל (הידועה כ-“קרן העושר”), שאמורה לקום בשנה הקרובה.

Inner article

בנוסף לדברים שהוזכרו, בודו-טרכטנברג קידמה את היערכותו של בנק ישראל לניהול משברים פיננסיים, והובילה בשיתוף עם משרדי ממשלה נוספים צוות בין-משרדי שבחן חלופות לקשרי הסליקה בין ישראל והרשות הפלסטינית. המלצות הצוות אושרו בוועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, והן מקודמות ממש בימים אלו.

בודו-טרטנברג עומדת בראש צוות בין משרדי שמרכז בנק ישראל בנושא נכסים וירטואליים. בחודשים האחרונים היא שימשה כממלאת מקום נגיד בנק ישראל, לאחר סיום כהונתה של הנגידה קרנית פלוג וטרם כניסתו לתפקיד של הפרופ’ אמיר ירון, נגיד בנק ישראל החדש.

“אני מתקרבת לקו הסיום של חמש שנות כהונה מרתקות כמשנה לנגידה ולנגיד בנק ישראל תוך תחושה עמוקה של סיפוק, שכן זכיתי לעסוק במגוון גדול של נושאים חשובים לכלכלת ישראל”, אמרה הד”ר בודו-טרכטנברג לאור התקרבות סיום כהונתה. היא הוסיפה כי היא גאה בהישגים הרבים שהושגו תוך כדי התמודדות עם סוגיות מקצועיות ומורכבות, וכי היא מלאת הערכה למקצוענות ולמסירות של כל עובדי בנק ישראל, בכל הדרגים ובכל החטיבות, ומוקירה את היחס החם והאישי לו זכתה. “נפלה בחלקי זכות גדולה לכהן בתפקיד מרכזי במגזר הציבורי, ובכך לתרום את חלקי לביסוס חוסנה הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל, ואני אסירת תודה על כך”. אמרה בודו-טרכטנברג.

נגיד בנק ישראל הפרופסור אמיר ירון, אמר בעקבות סיום כהונתה המתקרב של בודו-טרכטנברג, כי נסיונה הרב במגזר הפיננסי וההבנה הכלכלית העמוקה שלה, כמו גם הידע הרב שלה, הורגשו בכל תחום בו עסקה. “נדין קיבלה על עצמה את האחריות להובלת הבנק עם סיום תפקידה של הנגידה, והעזרה שהעניקה לי באופן אישי בכניסה לתפקיד הייתה חשובה מאוד. אני מודה לנדין בשמי, בשם בנק ישראל, ובשם המשק הישראלי כולו על התרומה המשמעותית שלה בתחומים רבים של העשייה של בנק ישראל.” כך אמר אמיר ירון.

ומי יהיה המשנה לנגיד הבא? בנושא הזה אין הרבה מה להגיד, מלבד כך שהמשנה לנגיד ממונה ע”י הממשלה, שמסתמכת על המלצת הנגיד, כפי שהיה במקרים קודמים.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה