לא הספקתם לקנות רכב ב-2019? אלה האופציות שלכם

סוף 2019 הביאה איתה המון מבצעים בתחום הרכב ועכשיו הנטייה היא לחזור לרמת המחירים הרגילה. אבל לא אלמן ישראל – הנה האופציות שעומדות בפניכם גם עכשיו לטובת חיסכון ושיפור ברמת החיים

מכירת רכב | תמונה: pexels

כמדי שנה, גם את סוף 2019 ציינו בענף הרכב עם שלל מבצעים והנחות. בראש ובראשונה, מטרת המבצעים הייתה "לנקות את המדפים" מהדגמים הקיימים ולהכין את אולמות התצוגה וסוכנויות הרכב לדגמי 2020. במקביל, יבואני הרכב הרשמיים ניצלו את סוף השנה כדי לעודד לקוחות פרטיים לקנות רכב חדש היברידי כדי להימנע מעליית המס הצפויה על מכוניות כאלה.

אבל האמת היא שלא אלמן ישראל ושרוב ההטבות נשארו איתנו עד היום. זה אומר שגם אם לכאורה פספסתם את המבצעים של סוף השנה האזרחית, או גם אם אתם חוששים מהנטייה לחזור לרמת המחירים הרגילה, יש כמה אופציות שמומלץ להכיר כדי לחסוך כסף ועדיין לשפר את איכות החיים:

אופציה ראשונה: רכב בליסינג

אם לא הספקתם לקנות רכב ב-2019 מסיבות כאלה ואחרות, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה להגיע למגרש ולהתרשם מהדגמים של רכבים למכירה במסלולי ליסינג. בפועל, אתם יכולים לבחור בין ליסינג מימוני ותפעולי ולצאת כבר באותו יום עם רכב חדש מהניילונים.

ליסינג חוסך לכם את הצורך בהעמדת הון עצמי גבוה. בתמורה, תתחייבו להחזר חודשי ותצטרכו לקבל החלטה נוספת בעוד 36 חודשים.

אופציה שנייה: רכב 0 ק"מ

עסקאות של קניית רכב עם 0 ק"מ צפויות להמשיך להיות חלק בלתי נפרד מענף הרכב לאורך שנת 2020. מה שהתחיל רק לפני כמה שנים הפך לתופעה שחוצה גילאים ומשפחות, כי היא מציעה מצד אחד את האפשרות לנסוע על רכב חדש לגמרי – אך מצד שני את תנאי המימון שלא קרובים לאלו שמחכים אצל היבואן.

רכב 0 ק"מ מתאים לאנשים שלא מתרגשים מהחלפת היד ברישיון. אם אתם גם לא מתכננים למכור את הרכב בקרוב אלא לחכות לפחות 4 שנים, סביר להניח שלא תצטרכו לספוג את ירידת הערך שנובעת מהפער בין רכב יד ראשונה לבין רכב יד שנייה.

אופציה שלישית: רכב משומש

מי שמעדיף לקנות רכב משומש יכול להרוויח עם ההמתנה ל-2020. אם למשל מתעניינים ברכב משנתון 2018, הרי שרכישה שלו ב-2019 הייתה באה לידי ביטוי בירידת ערך של כשנה אחת בלבד. לעומת זאת, כבר בינואר 2020 התחלפה הקידומת ולכן אתם יכולים לקבל עוד ירידת ערך של כמה אחוזים על אותו דגם בדיוק.

במילים אחרות, רכב משומש יהיה האופציה הכי משתלמת עבורכם בחודשים הקרובים. כאן היתרון הוא החיסכון בהוצאות, אך החיסרון הוא שתצטרכו לגייס את רוב הכסף או לקבל אותו במימון מהבנק. במקרים כאלה, עליכם להיערך גם לתקופת ההחזר וכמובן להסכים להתפשר על האבזור והמפרט.

כתיבת תגובה