לא יאומן: גודל הפיצוי שהשיג המחסנאי שקיבל פריצת דיסק

לאחר תשע שנות עבודה במחסני הקמעונאית, קיבל העובד פריצת דסק והביטוח הלאומי כהרגלו – לא שש להכביר בפיצויים • כך הצליח שזירי להכפיל את הפיצויים עשרות מונים – רבע מיליון שקלים

הביטוח הלאומי. צילום: יונתן סינדל | פלאש 90

תשע שנים עבד י. במחסן אחת מרשתות השיווק הגדולות במשק, בעבודה אינטנסיבית הכרוכה במאמץ פיזי רב. פריצת דיסק שקיבל, הכריחה אותו לקחת פסק זמן בלתי מוגבל מהעבודה, אליה רופאיו אסרו עליו לחזור. י. רק בשנות השלושים לחייו, נותר עם מגבלות רפואיות משמעותיות, קשיים תפקודיים ובלי עבודה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

י. פנה אל הביטוח הלאומי בליווי עורך דין, כדי לקבל הכרה בכך שהוא נפגע עבודה, הביטוח הלאומי הכיר בתאונה, אך קבע פיצוי זעום, שאין בו כדי לפצות את י. ולאפשר לו להסתגל לחייו החדשים, לעבור שיקום ולמצוא עבודה התואמת את יכולותיו.

י. לא ויתר, לאחר שעורך דינו התפטר מהייצוג שלו מול הביטוח הלאומי והודיע לו כי לא ילווה אותו בערעור על ההחלטה שהתקבלה, הוא פנה אל החברה המרכזית למימוש זכויות.

החברה המרכזית למימוש זכויות שמלווה נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע, בקבלת כל הזכויות המגיעות להם, מצאה כשלים מהותיים בהליך שבו קבעו את אחוזי הנכות המגיעים לי., מה שהשפיע באופן ישיר על גובה הפיצוי שקיבל.

Inner – Calcala

"בעוד שנקבע כי תנועותיו מוגבלות בצורה קלה בלבד, קיבלנו ואימתנו את תלונותיו שמעידות על הגבלה בינונית ואף קשה בחלק מהתנועות, המצב הגיע לידי קשיים מהותיים בהליכה וצורך בהתערבות ניתוחית, וכל זה לא זכה להתייחסות כלל בוועדות הרפואיות", משחזר ד"ר א. דבירי, מנהל רפואי בחברה המרכזית למימוש זכויות.

בהליך חוזר, במסגרת ערעור על קביעת אחוזי הנכות שנקבעו, קיבל י. ליווי רפואי, הכוונה וסיוע מהחברה המרכזית למימוש זכויות.

צוותי החברה הציגו בפני ועדת ערר, תיק רפואי מרשים ומקצועי שהוכן על ידם, שמתייחס למצבו הרפואי של י. וכתוצאה מפגיעת העבודה שעבר, בהתייחס לכל מגבלותיו הנוגעות בפריצת הדיסק שקיבל.

חוות דעת אורתופדית שמפרטת את מצבו, ומעריכה את אחוזי הנכות המגיעים לו, הוגשה אף היא בפני רופאי הועדות והערעור התקבל פה אחד.

כתוצאה מטיפול מוצלח בהליך ערעור זה, שהתנהל על ידי החברה המרכזית למימוש זכויות, י. יקבל עוד 250,000 שקלים, המגיעים לו בהתאם לשיעור נכותו ומצבו.

"אל תקבלו את מה שקיבלתם וגם את מה שלא, כעובדה מוגמרת, חקרו, בדקו ודרשו את זכויותיכם, אצל גורמים שמעניקים לכם ליווי רפואי", אומר שמאי שזירי, יו"ר החברה המרכזית למימוש זכויות. "שכן מדובר בהליכים רפואיים ושלרוב אינם משפטיים, עבור הזכאים, ההבדל יכול להיות כפי שראינו במקרה זה, עוד מאות אלפי שקלים המגיעים להם, הכול עניין של גורם מלווה ומאבק עד הסוף, עבור הזכויות המגיעות לכל אחד".

Inner

כתיבת תגובה