לא כל הזהב נוצץ: וירוס הוואטסאפ חוזר לתקוף בקבוצות

הודעה תמימה שמסתובבת בוואטסאפ יכולה לגרום נזק בלתי הפיך למכשיר הפלאפון שלכם • מדובר בנוזקה שמסתובבת כבר מעל שנתיים ברשת • כך תהיו מוגנים מפני נוזקות בלתי רצויות

רגע לפני שאתם לוחצים על הקישור, עצרו לרגע וודאו שלא מדובר בנוזקה. וואטסאפ | צילום: maxpixel

שוב זה קורה: וואטסאפ מפרסמת על הונאה חדשה-ישנה היכולה לגרום נזק בלתי הפיך למכשיר הפלאפון שלכם ולגנוב את כל המידע האישי שנמצא שם.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

מדובר למעשה בהודעה שנראית כהודעה תמימה, בה יש קישור להורדת אפליקציה בשם “וואטסאפ גולד”, סוג של אפליקציית-על שבה ניתן לשלוח תמונות ללא הגבלה בפעם אחת, אפשר למחוק את ההודעות מתי שרוצים, ויש בה פיצ’רים מיוחדים אשר לא קיימים בוואטסאפ הרגיל.

נשמע מפתה במיוחד, אך למעשה אין אפליקציה כזו, וואטסאפ יש רק אחת, ואפליקציה בשם “וואטסאפ גולד” אינה קיימת. בעבר התרמית קרתה עם אפליקציית סרק בשם “וואטסאפ פלוס” שגם עליה נטען כי יכולותיה רבות משל וואטסאפ הרגילה, אך למעשה האפליקציה עצמה כלל לא הייתה קיימת והובילה לאתר בלתי מזוהה שהוריד נוזקה (וירוס) למכשיר הפלאפון, נוזקה שאפשרה לפצחנים לשלוט על הפלאפון ועל כל המידע שבו.

Inner article

הפעם הזו, בתרמית יש שלב נוסף, כאשר חלק נכבד מהתרמית מגיע בתור הודעת אזהרה לכאורה, שמנסה “לשמור” על הגולש ועל מכשיר הפלאפון שלו ועל הדרך גורמת לו להיכנס לאתרים שמקבלים שליטה על המכשיר, כולל מידע אישי, פרטי אשראי וסיסמאות.

וואטסאפ מנסה להילחם בתרמיות הרשת, בשל כך היא מסירה לאחרונה חשבונות וואטסאפ רבים הנחשדים שפעילותם אינה חוקית.

בנוסף, לוואטסאפ יש יכולת לחסום קישורים שונים הנשלחים בקבוצות. כך למשל, היא חסמה תקופה מסויימת קישורים של ‘טלגרם’ המתחרה שנשלחו בוואטסאפ, אך מדובר בכלי חריג שאינו בשימוש בדרך כלל.

ההודעה הרשמית של וואטסאפ מתנערת מכל קשר לאפליקציה הזדונית שאינה קיימת, וכך הם אומרים: “אין לנו שום קשר לוואטסאפ גולד. יש רק אפליקציה רשמית אחת של וואטסאפ. במידה וקיבלתם הודעה עם קישור להורדה- מחקו אותה באופן מיידי”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה