לא לומד לקח: ליצמן מינה מקורב כשופט בוועדת הפרס

בפרס סגן שר הבריאות לחיבורים ומחקרים בתחומי הבריאות, הרפואה והלכה – מונה אביו של עוזרו האישי של סגן השר, כחבר בוועדת הפרס

סגן השר יעקב ליצמן ומוטי בבצ'יק | צילום: הדס פרוש, פלאש 90.

יוזמתו של סגן שר הבריאות בתחום היצירה הספרותית-תורנית שהכריז על 'פרס לחיבורי איכות בתחום הרפואה וההלכה' התקבלה בברכה רבה אצל מחברי וחוקרי הספרות התורנית הרפואית. יוזמה שהחלה בשנים שכיהן כ'סגן שר הבריאות' ולאחמ"כ כ'שר הבריאות' ועתה ממשיך את מסורת הענקת הפרס למחברי רפואה, בריאות והלכה.

עד כאן טוב ויפה. אלא שסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, שהגה את רעיון הפרס, מינה ועדה מקצועית לפרס: הרה"ג רבי בן ציון בבצ'יק, רב ומו"צ בב"ב; הרה"צ רבי מנחם הגר, האדמו"ר מסאווראן ודיין בביה"ד הרבני; פרופ' יהודה אדלר – יו"ר הוועדה, יו"ר האיגוד הקרדיולוגי למחלות שריר וקרום הלב; עו"ד יואל ליפשיץ, ומזכיר הועדה הרב טוביה פריינד.

אם השמות הללו אינם אומרים לכם דבר מלבד אנשים טובים וראויים, שחלקם התורני הינו אכן גדול בתורה וראוי לתפקידו, לא קרה דבר. אלא שחדי העין בוודאי הבחינו, כי הרב בן ציון בבצ'יק הוא אביו של מוטי בבצ'יק, מי שמשמש כיד ימינו ועוזרו הקרוב של סגן השר ליצמן.

גם אם הוועדה עושה את מלאכתה ללא תשלום (מה שלא סביר להניח) וגם אם הגאון רבי בן ציון בבצ'יק הוא אחד מפוסקי ההלכה הידועים בבני ברק ומחוצה לה (והוא אכן עומד בכל קריטריון אפשרי, מלבד הקשר המשפחתי במקרה הנוכחי) – לא ברור מדוע סגן השר ליצמן, שעמד לאחרונה במתקפה תקשורתית על התנהלות לשכתו בנושאים שונים, בחר למנות לוועדה ציבורית, אדם שקרוב מדרגה ראשונה לעוזרו האישי.

מלשכתו של סגן השר ליצמן נמסר: הרה״ג ר׳ בן ציון בבציק מכהן מזה עשרות שנים כמו״צ בבית הדין של הגר״ש ואזנר זצ״ל וידוע כמורה הוראה חשוב. הרב משמש כחבר בוועדה זו מזה מספר שנים כמומחה מפורסם בתחומי רפואה והלכה. כל ניסיון לחבר בין זה לבין קשר משפחתי אחר בלשכת סגן השר, אינו ראוי ולא נכון. יודגש כי חברי הוועדה אינם מקבלים שום תמורה עבור עבודתם.

כתיבת תגובה