לא מרפים | יועמ"שית משרד רה"מ: איפה המתנות?

שלומית ברנע, יועמ"שית משרד ראש הממשלה מנהלת מצוד אחר 42 מתנות שקיבל ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ולא הושבו לחדר המתנות של משרד רה"מ | נתניהו מתגונן: "מדובר בניסיון לייצר פרשה פיקטיבית כדי להסיט את תשומת הלב מסכום העתק של 23 מיליון השקלים שמושקעים כעת מכספי הציבור בשיפוץ בתיהם הפרטיים של בנט ולפיד. כל המתנות שהגיעו לתצוגה בבית רה״מ או במשרד רה״מ הוחזרו"

נתניהו | צילום: קובי גדעון, לע"מ

בעוד יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו נופש בהוואי לאחר 12 שנים בתפקיד המורכב ביותר של ראש מממשלת ישראל, ומכין עצמו לקרב (או לניסיון הבא) על הפלת ממשלת בנט-לפיד שלחה אליו יועמ"שית משרד ראש הממשלה שלומית ברנע מכתב תקיף בנושא המתנות שקיבל במהלך שנות כהונתו. וזאת בנוסף למכתב ששלחה לעוזרו של נתניהו, אשר חיון.

על פי הדיווח של בן כספית ב'מעריב', במכתבה דורשת ברנע מנתניהו את השבתם של 42 מתנות שלא הושבו על ידו לחדר המתנות של משרד ראש ממשלת ישראל. היא מפרטת 27 מתוכם. כאשר על חלקם השיבו אנשיו של נתניהו כי "המתנות לא נמצאו" ומשכך אין ביכולתם להחזירם לחדר המתנות.

"עם סיום כהונתך כראש הממשלה היה עליך להחזיר את כלל המתנות שקיבלת בתקופת כהונתך כראש הממשלה ואושרו לתצוגה כאמור, לחדר המתנות המשרדי במצב שבו ניתנו למעט בלאי סביר שנובע מחלוף הזמן", צוטט מכתבה של ברנע ליו"ר האופוזיציה.

על פי הדיווח, בין המתנות ניתן למצוא את המתנה מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ספר התנ"ך הראשון עם פירוש רש"י הק'. כך גם את המתנה שהעביר סגן נשיא ארצות הברית לשעבר מייק פנס מהנשיא לשעבר דונלד טראמפ, את מסמכי ההצהרה בעניין העברת השגרירות לירושלים, ממוסגרים במסגרת עץ.

בנוסף נכללת ברשימת המתנות הנעדרות צלחת עם הכיתוב שנה טובה שקיבל נתניהו משגריר איטליה. ומתנות מקברניטי צרפת, גרמניה, פינלנד, יפן ואישי צמרת העולם נוספים.

יצוין כי בדרישתה להחזיר את המתנות, אינם נכללים מתנות ששווים הוא פחות מ-300 ₪, מתנות אלו נתניהו לא צריך להשיב לחדר המתנות, למרות זאת מתעתדת היועמ"שית להעביר בנוסף רשימה של מתנות אלו. כך גם הוא אינו נדרש להחזיר את המתנות במצב בו הם ניתנו, ובלאי סביר הוא דבר תקין.

 

מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה לדיווח ב'מעריב': "מדובר בניסיון לייצר פרשה פיקטיבית כדי להסיט את תשומת הלב מסכום העתק של 23 מיליון השקלים שמושקעים כעת מכספי הציבור בשיפוץ בתיהם הפרטיים של בנט ולפיד. כל המתנות שהגיעו לתצוגה בבית רה״מ או במשרד רה״מ הוחזרו, והמתנות המדוברות אינן ברשותו של רה״מ לשעבר נתניהו".

2 תגובות ל: "לא מרפים | יועמ"שית משרד רה"מ: איפה המתנות?"

  1. נתניהו לא משמש כבר ראש ממשלה ואני חושב שכל ענין המתנות הוא קטנוני ונראה יותר ויותר כרדיפה פוליטית ..אני חושב שכל התעסקות עם נתניהו רק ממשיכה לגרום נזק לפרקליטות שמאבדת את אמון הציבור וחבל שכך

  2. איפה היו עד היום??
    נראה כמו רדיפה פוליטית.

כתיבת תגובה