לא רק לרכבי יוקרה: שוק מפתחות הרכב הדיגיטליים מתחזק

חברת קוברה, מדווחת על התעוררות בביקושים למפתח דיגיטלי לרכב בשוק ה- ftermarket ללקוחות פרטיים, המבקשים ליהנות גם מהטכנולוגיה המוטמעת ברכבי יוקרה | הערכות מצביעות כי השוק העולמי המפותח של מפתחות דיגיטליים צפוי להגיע לשווי של כ- 6 מיליארד דולר עד סוף 2029, בעיקר הודות לצמיחת שוק שירותי שיתוף הרכבים והשכרת הרכב

מפתח רכב דיגיטלי | צילום: שאטרסטוק

תעשיית הרכב בעולם משתנה באופן דרסטי ונעה לדיגיטציה של כלי רכב, כשבין הפיתוחים הבולטים מוצג מפתח דיגיטלי לרכב. מגמה זו  תופסת תאוצה בעיקר באירופה, אסיה וברחבי אמריקה. בשנים האחרונות טכנולוגיות המפתח החכם לרכב הייתה שמורה לרכבי יוקרה חדשים ומתקדמים במיוחד, יחד עם זאת היה ברור שזה רק עניין של זמן שטכנולוגיות הרכב החכמות יפנו לכיסם של כלל הצרכנים.

שימוש במפתח דיגיטלי לרכב נפוץ מאוד באירופה כשהמדינות המובילות בצריכת המוצר הן גרמניה ובריטניה, בעוד המודעות בישראל למפתח הדיגיטלי לרכב אינה גבוהה דיה ונמצאת יחסית בחיתוליה. השוק העולמי של מפתחות דיגיטליים מפותח וצפוי להגיע לשווי של כ-6 מיליארד דולר עד סוף 2029. הערכות מקצועיות מנבאות צמיחה שנתית של כ- 6.6% עד 2025 כ-12% עד 2029. חלק מגורמי הצמיחה העיקריים קשורים לשירותי שיתוף הרכבים והשכרות הרכב, אשר עשויים למשוך מעלה את שוק המפתחות הדיגיטליים לרכב בשנים הקרובות.

250/200 סייד בר + קובייה

עולם מפתח הדיגיטלי לרכב, עבר טרנספורמציה רבה. בישראל הודות להשקתו האסטרטגית של מפתח דיגיטלי לרכב M-key של חברת קוברה, כל חוקי המשחק השתנו ומעתה טכנולוגיה זו מונגשת לכולם. M-key מאפשר התקנתו בכל כלי רכב המצוי על הכבישים ובתנאי שהוא כולל כפתור הנעה מובנה. מלבד השינוי המהותי בסקטור הלקוחות הפרטיים, הוא מותאם גם ליבואניות הרכב, חברות ליסינג והשכרת רכב, אשר יוכלו ליעל תהליכים הודות לשיתוף מפתחות באמצעות הנייד, מגמה שמתחזקת בעולם.

בחברת קוברה מציינים: "הפיתוח שלנו מאפשר ליהנות ממוצר פרימיום שעד עתה היה נחלתם של אלה שיכולים להרשות לעצמם לרכוש רכבי יוקרה כדוגמת היצרנית טסלה ויבואניות יוקרה אחרות ,אלא ש-M-key הוא מוצר שווה לכל נפש ולכל כיס. המפתח הדיגיטלי שלנו הופך כל רכב לבעל פיצ'ר מתקדם, ללא כל קשר ליצרן הרכב או לדגם כל עוד יש כפתור הנעה מובנה. מפתח זה מקנה חווית נהיגה אולטימטיבית ומקושר לאפליקציה בנייד.

870/135 ליינר ארטקל

אומנם בישראל תחום המפתחות הדיגיטליים לרכב אינו מפותח דיו ביחס לאירופה ולמזרח אסיה, אך מאז כניסתנו לשוק אנו עדים להתעניינות גוברת מצד לקוחות פרטיים ויבואניות הרכב. אם בחודש מאי הביקושים למוצר היו חד ספרתיים, בחודש יולי כבר צמחנו למספרים דו ספרתיים הנושקים ל- 25%, כך שאנו צופים להתחזקות משמעותית ומתמידה בקטגוריה זו", בנוסף יצוין כי אפליקציית M- key הייעודית זמינה להורדה במכשירי IOS ואנדרואיד השונים.

עור הוסיפו וסיפרו בקוברה: "M-key מציג רמת מיגון ואבטחה הגבוהה ביותר. אנו משקיעים משאבים רבים לנקודה זו בשיתוף גופים בינלאומיים כולל המנהל הלאומי לתחבורה ובטיחות בכבישים מהירים (NHTSA) בכדי להציע  מעטפת הגנה מקסימלית ללקוחותינו". כשהמחיר המומלץ לצרכן על פי חברת קוברה עומד על 1,190 ₪ בתוספת מע"מ. (עלות המערכת כוללת התקנה בבית הלקוח בהתאם לבחירתו, לא כולל מיגון).

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה