לא רק פרנקפורט ב’ישראייר’: טיסות ‘אל על’ גם לניו יורק

ממחר: אל על תפעיל טיסות מנתב”ג לניו-יורק וחזרה, למקרים חריגים • החברה זכתה גם מול ישראייר וארקיע במכרז להפעלת טיסות החריגים מדובאי • הנכנסים לישראל יחויבו להציג לפני העלייה למטוס בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות האחרונות, ויחויבו בבידוד במלונית עם הכניסה לישראל

אל על | צילום: משה שי, פלאש 90

ממחר (יום שלישי), חברת “אל על” תחל לבצע טיסות למקרים חריגים בין נתב”ג לניו-יורק בארה”ב. הטיסות ישמשו נוסעים המבקשים לצאת או להיכנס לישראל ועונים על הקריטריונים שנקבעו בתקנות וכן מקרים שאושרו בוועדת החריגים.

במקביל, החברה זכתה הערב (שני) במכרז של רשות התעופה האזרחית (רת”א) להפעלת טיסות חריגים של ישראלים מדובאי. במכרז, התמודדו גם חברות ישראייר וארקיע.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הטיסות ישמשו נוסעים המבקשים לחזור מדובאי לישראל ועונים על הקריטריונים שנקבעו בתקנות ובמקרים שאושרו בוועדת החריגים. החברה נערכת לביצוע הטיסות ותפרסם בהקדם את מועדי הטיסות המתוכננות לשבוע זה.

כאמור, חברת אל על קיבלה אישור ממשרד התחבורה לבצע טיסות מוגבלות מארה”ב וחזרה, לכל מי שיש לו אישור כניסה לישראל או יציאה, על פי תקנות הקורונה. עד כה ביצעה ‘ישראייר’ טיסות חילוץ מפרנקפורט ובחזרה, ונשמעו קולות רבים שביקשו לחסוך מישראלים את מחיר השיבה ארצה דרך פרנקפורט כתחנת ביניים ולהוסיף טיסות איסוף מניו יורק.

שתי הטיסות הראשונות של ‘אל על’ מנתב”ג לניו יורק יצאו מחר בשעה 17:35 אחר הצהרים ובשעה 23:00 בלילה. הטיסות חזרה מניו-יורק לנתב”ג יצאו ביום חמישי בשעה 06:30 בבוקר ובשעה 12:00 בצהריים. טיסה שלישית תחזור מניו יורק לנתב”ג במוצ”ש בשעה 23:50 בלילה.

כרטיסי הטיסה ימומנו על ידי הנוסעים, ומחירם יעמוד על 600 דולר לכיוון, כולל כבודת יד עד 8 ק”ג ומזוודה במשקל של עד 20 ק״ג, ללא תוספת תשלום.

נוסעים המבקשים לטוס לישראל יחויבו להציג לפני העלייה למטוס בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות האחרונות או לחילופין אישור חיסון או אישור מחלים של משרד הבריאות, או אישור מיוחד של ועדת פטור לבדיקת קורונה, בראשות רשות האוכלוסין ומשרדי הבריאות והחוץ.

בנוסף יידרשו הנוסעים להציג לפני העלייה למטוס הצהרת בריאות מקוונת עבור משרד הבריאות. נוסעים שלא יציגו את האישורים הנדרשים, או נוסעים שיימצאו מאומתים, לא יוכלו לעלות לטיסה.

כמובן, כל הנוסעים החוזרים בטיסות אלה לישראל ידרשו לבצע בדיקות קורונה בנתב”ג ויועברו לבידוד במלונית, עם חזרתם ארצה. לא יתאפשר להמיר את הבידוד במלונית לבידוד ביתי, למעט בעלי פטור מיוחד מנציגי משרד הבריאות בנתב”ג.

Inner article

במשרד התחבורה הדגישו, כי המשרד עושה מאמץ גדול לאפשר את חזרתם של הישראלים שיצאו מהארץ לפני ה-25 בינואר.”הנוסעים מתבקשים לשמור על כללי התו הכחול, להישמע לנציגי פיקוד העורף ומשרד הבריאות בנתב”ג ולהבין כי ההליך נדרש למען השמירה על בריאות הציבור ומניעת ייבוא של מוטציות ארצה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה