ל"ג בעומר: רכבות ישירות מאזור המרכז לכרמיאל

5 רכבות ישירות מאזור המרכז לכרמיאל – חלקן עם תחנות ביניים לתועלת תושבי אלעד ופ"ת והחוברים אליהם מירושלים – יפעלו בל"ג בעומר • לוח הזמנים גם בחזור הותאם לאלפי נוסעים חרדיים • מדוע אין רכבות ישירות או מתוגברות מאזור ירושלים והדרום, מדוע ביתר שעות היום יש להחליף רכבות בתחנות הביניים וכיצד מתכוננים לשנע את קהל האלפים מהחניון בכרמיאל ואליו • כל הפרטים הידועים כעת

תחנת הרכבת בכרמיאל | צילום: בסאל עווידאת, פלאש 90

רק לפני יומיים פרסמנו אודות ההיערכות של רכבת ישראל ומשרד התחבורה לל"ג בעומר שטרם עודכנה, וכבר מפרסמת היום רכבת ישראל את לוח התגבור שלה ליום הילולת הרשב"י.

אבל לפני הלו"ז המפורט, הקדמה קצרה:

250/200 סייד בר + קובייה

אם הייתם בדיוק מאלה שנותרו מאחור בשעה 23:40 במוצאי ל"ג בעומר תשע"ח, כשאחת החברות הגדולות שהיתה אמורה לשנע את ההמונים הישר ממירון עד חצות עשתה שבת לעצמה והפסיקה את השירות 20 דקות לפני הזמן – אתם בהחלט אמורים לכעוס. אבל בכל הנוגע ליתר שעות הלילה והיום, האמת חייבת להיאמר: בשנה שעברה, למרות הצפי לפקקי-עד, הטענות המקדימות לוויסות בלתי הוגן של המשטרה מהחניונים ולאינספור כשלים וליקויים שנצפו מראש בחברות התעבורה – זה לא קרה.

המשטרה פעלה כשורה, ספר הלקחים שנכתב במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים נלמד היטב לקראת המבחן, ושוטרי התנועה, גורמי ההצלה והאבטחה, הכיבוי ואפילו מבקשי (או מחלקי) הצדקה להמונים – היו בסדר גמור.

ובאשר לרכבת: השר ישראל כ"ץ וצוות משרדו לא אישרו בשנה שעברה נסיעות מיוחדות ברכבת מהמרכז לכרמיאל באופן ישיר מהערים החרדיות. הסיבות, חשוב להבהיר, ברורות: לא קל לנווט בין תוואי המסילות בארץ, לדרישות של יום אחד מציבור גדול ככל שיהיה. בכל העולם, הסביר לנו גורם המקושר למשרד התחבורה, אנשים עוברים מרכבת לרכבת בלי למצמץ, וזה מה שמתבקש מהציבור החרדי לעשות. ובעיה נוספת שעמדה לפני משרד התחבורה: החניון הצמוד לתחנת כרמיאל צר מהכיל מספר רב של אוטובוסים בפעם אחת, ותיארנו מה היה מתחולל אילו המונים היו מוסעים בנתיב הזה.

בשנה שעברה, כך עולה מבדיקת 'ביזנעס', בלי שייחדו לנוסעים החרדים רכבות – הם עלו עליה בהמוניהם. אך כישלון הרכבת והחניון הסמוך היה בדיוק כצפוי. "הגעתי לכרמיאל", כתב לנו אשתקד אברך מבני ברק, "ירדו מהרכבת בכל שעתיים כ-2,000 איש, מלבד עוד עשרות רכבים שהגיעו לשם לחניון שהיה עמוס. עמדו מאות אנשים בחום להמתין לאוטובוסים במשך שעות רבות, ובשלב מסוים הפסיקו למכור כרטיסים לכרמיאל מהסיבה הזו".

נוסע אחר כתב בשנה שעברה ל'ביזנעס': "יש לי חבר שאף-פעם לא זכה להיות במירון בל"ג בעומר, קשה לו לנסוע באוטובוסים.  הצעתי לו השנה את הנסיעה ברכבת, מתוך הנחה שלא יהיה הרבה ציבור חרדי ברכבת, ויוכל לנסוע כמו מלך. הוא נסע אתמול (נדגיש: המדובר הוא על יום ראשון, ל"ג בעומר תשע"ח) בפעם הראשונה למירון, בצהרי ל"ג בעומר.

"התקשרתי אליו בבוקר למחרת: איך היה? והוא מספר לי: 'הרכבת הייתה מפוצצת בנוסעים חרדיים. מחוסר מקום אנשים ישבו על הרצפה… הנסיעה עצמה הייתה נעימה חבל-על-הזמן. אבל… בכרמיאל לא היו אוטובוסים שהמתינו לנו, המתנו לשאטלים למעלה משעה".

 

Inner article

עוד נוסע תיאר בצבעוניות: "הייתי מתאר לך כיצד נסעתי חמש שעות מבני ברק למירון באמצעות הרכבת, אבל רק לספר את זה ייקח יותר מחמש שעות. מה שברור, שלא היה צריך להשאיר את הרכבות באופן הרגיל שלהן. היה צריך לתגבר, ולקצר את ההמתנה בתחנות – גם אם לא יכלו, או לא רצו – לתת רכבת ישירה ולתגבר את ההסעות מהחניונים".

עלייה לאוטובוסים למירון | צילום: Zack Wajsgras, פלאש 90

ורביעי כתב: "הגיע הזמן לעשות סוף לשחיתות במדינה. אם באמת העבירו עשרות מיליונים להרחיב את הכביש מהרכבת בכרמיאל ועד צומת חנניה, והוא עדיין לא הורחב, זו שחיתות".

לא על כל הטענות שהועלו בעבר נמצא פתרון. הכביש מהרכבת בכרמיאל עדיין לא הורחב, אבל סביר להניח שעם מעט תכנון וויסות נכון של הקהל, האוטובוסים (שאטלים) ומעט סובלנות של הנוסעים – הכל ייפתר השתא. אם לא במאת האחוזים – בתשעים וחמישה.

תגבור רכבות בל"ג בעומר

למרות הקושי בתכנון רכבות ישירות ללא תחנות ביניים מבלי לפגוע בתנועת הרכבות האחרות, בכל זאת, בתכנית של רכבת ישראל ומשרד התחבורה כלולות 5 רכבות ישירות מאזור בני ברק אל כרמיאל (הדגשנו, על דעתנו בלבד, רכבות אלה כ'ישירות', למרות העצירה לתחנות אלעד, פ"ת וב"ב בחלקן, כיוון שבמרבית הדרך לא יהיו עצירות ביניים), וחמש רכבות ישירות בחזרה. הצפי הוא, כי לקראת השנה הבאה, וככל שהנוסעים יתנו את אמונם במערך ההיסעים של הרכבת, היחס אליהם יילך ויוטב.

לוח התגבור כפי שמפרסמת אודותיו רכבת ישראל, כולל את אזור המרכז בלבד. לתמהים מדוע התגבורים האמורים הם מאזור המרכז בלבד, ולא מירושלים או מהדרום: גורם המקושר למשרד התחבורה הסביר ל'ביזנעס' כי המרכז הוא נקודת הלחץ הגבוהה שאליה מתנקזים הנוסעים מהדרום ומירושלים ברכבות הקבועות, ועל כן בוצע התגבור ברכבות היוצאות אל/מ אזור המרכז (והצפון כמובן) בלבד.

יום רביעי ל"ג בעומר:

מתחנת כרמיאל לתחנת חיפה חוף הכרמל: בשעות: 10:16, 12:16, 13:16, 18:16, 21:16, 22:16 ו-23:50.

מתחנת חיפה חוף הכרמל לתחנת כרמיאל: בשעות: 11:17, 12:17, 13:17, 21:17 ו-23:17.

רכבת ישירה מתחנת בני ברק לתחנת כרמיאל: 2 רכבות היוצאות מתחנת בני ברק בשעות 17:00 ו-19:00.

רכבת ישירה מתחנת ראש העין לתחנת כרמיאל: 2 רכבות בשעות 20:48 ו- 23:20, הרכבות תעצורנה בתחנות: פתח תקווה סגולה, פתח תקווה קרית אריה ובני ברק.

רכבת ישירה מתחנת כרמיאל לתחנת בני ברק: הרכבת תצא בשעה 23:06.

יום ה', ל"ג בעומר

מתחנת כרמיאל לתחנת חיפה חוף הכרמל: בשעות: 00:50, 01:50, 02:50, 03:50, 10:16, 12:16, 13:16, 16:16 ו-18:16.

מתחנת חיפה חוף הכרמל לתחנת כרמיאל: בשעות: 00:17, 01:17, 02:17, 03:17, 04:17, 05:17, 11:17, 12:17 ו-13:17.

רכבת ישירה מתחנת ראש העין לכרמיאל: בשעה 01:00 (עם עצירה בתחנות: פתח תקווה סגולה, פתח תקווה קרית אריה ובני ברק).

מתחנת כרמיאל לתחנת בני ברק: בשעה 01:06 (רכבת ישירה ללא עצירות כלל בתחנות ביניים).

רכבת ישירה מתחנת כרמיאל לתחנת ראש העין: 3 רכבות בשעות 03:06, 04:10 ו-10:06, הרכבות תעצורנה בתחנות: בני ברק, פתח תקווה קריית אריה ופתח תקווה סגולה.

שימו לב: מספר המקומות מוגבל וכדאי מאוד להזמין כרטיסים מראש.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה