‘לוקהיד מרטין’ הזמין מערכות בטיחות תעופה מחברה ישראלית

התאגיד האמריקני ‘לוקהיד מרטין’ הזמין מערכות בטיחות תעופה מחברת ALD הישראלית • לפני כשבוע הודיעה ALD כי היא בוחנת מיזוג של חברת סייבר בכפוף להשקעה של 50 מיליון דולר

דותן משה, המשנה למנכ"ל ALD | צילום: ALD

חברת ALD, שנסחרת בבורסה לניירות ערך בת”א, דיווחה הבוקר (ג’) על קבלת הזמנה מתאגיד הענק האמריקני ‘לוקהיד מרטין’ לאספקת תוכנת Safety Commander שמטרתה לסייע ולשמור על רמת הבטיחות של מערכות תעופה קריטיות.

לוקהיד מרטין הנו תאגיד רב לאומי אמריקאי, הנמנה עם המובילים בעולם בתחומי התעופה, הביטחון, והטכנולוגיה, המספק מוצרים ושירותים מתקדמים לאלפי סוכנויות אזרחיות ומודיעיניות, גופים ממשלתיים וביטחוניים ותאגידים מסחריים בארצות הברית וברחבי העולם.

הזמנה ראשונית זו באה כחלק מתוכנית החברה להרחיב את פעילותה מול לוקהיד מרטין לתחומי פעילות נוספים כגון מערכות סייבר מתקדמות להגנה על מידע בטחוני ומסחרי רגיש.

המערכת סופקה על ידי חברת אי.אל.די סופטוור, חברה בת של אי.אל.די. התמורה הכוללת בגין אספקת התוכנה עומדת על סך של כ – 70,000 דולר, אותם תכיר החברה בהכנסות שנת 2020.

לדברי דותן משה, משנה למנכ”ל ALD: “זוהי הבעת אמון מצד תאגיד גלובאלי בסדר הגודל של לוקהיד מרטין ו׳רגל בדלת׳ עבורנו לפרויקטים פוטנציאליים בסדרי גודל משמעותיים בתחומי סייבר וניהול אמינות למערכות קריטיות. אנחנו פועלים אגרסיבית להרחבת הפעילות הגלובאלית של החברה והיצע הפתרונות שלנו לגופי ענק בעולם וזוהי דוגמא משמעותית שאנו מאמינים שתפתח הזדמנויות נוספות בעתיד בקרוב”.

רק לפני כשבוע הודיעה החברה כי היא מנהלת מו”מ ראשוני, במסגרתו נבחנת האפשרות למזג לתוכה פעילות של חברה בתחום הסייבר, אשר הוקמה ע”י יוצאי יחידות טכנולוגיות מובחרות בצה”ל, עם פתרון חדשני למחשוב מוצפן. המיזוג ייעשה בתמורה להקצאת מניות שליטה בחברה לידי בעלי השליטה בחברת הסייבר. מהחברה נמסר כי אחד התנאים להיתכנות מיזוג הפעילות, הינו השקעה בהיקף של כ- 50 מיליון דולר בחברה הממוזגת, מתוכו כבר הובטח סכום בהיקף של 20% מסבב המימון, במסגרת כתב התחייבות בלתי חוזר ממשקיעים.

870/135 ליינר ארטקל

אי.אל.די הינה חברה ישראלית ותיקה הפעילה בתחום התוכנה עם מחזור שנתי של כ-125 מיליון ש”ח. הקבוצה עוסקת במתן שירותים, ייעוץ ותוכנה בתחום אמינות מערכות. לקוחות החברה הינם גופים ממשלתיים וחברות ענק בעולם.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה