ליברמן מוציא את ילדי האימהות החרדיות העובדות מהמעונות

ליברמן הודיע כי יחיל את מיצוי כושר ההשתכרות כתנאי לזכאות סבסוד במעונות היום הממשלתיים • מתוך רצון שלא ממש עתיד להוכיח את עצמו, ואך מבהיר כיצד האיש אינו מכיר את המגזר – מבקש שר האוצר לגרום לאברכי הכוללים לצאת לעבוד, תוך מכה של כ-1,500 ש"ח בכיסם • הח"כים החרדיים: "צאר האוצר אינו הראשון שמתנכל לילדי החרדים, אלו רדיפות שהחלו אצל פרעה במצרים"

מעונות יום | אילוסטרציה: Oksana Kuzmina, שאטרסטוק

מכה לילדי האברכים והאימהות החרדיות העובדות: שר האוצר הודיע על החלת מיצוי כושר השתכרות כקריטריון לזכאות סבסוד מעונות יום.

על מנת לעודד השתלבות בשוק התעסוקה, הודיע היום שר האוצר, אביגדור ליברמן, על שינוי תנאי הזכאות לסבסוד מעונות יום כך שעל מנת להיות זכאי לסבסוד ממשלתי לשכר הלימוד במעונות יום (בעלי סמל), יצטרך בן הזוג לעבוד בהיקף משרה של לפחות 24 שעות שבועיות. תנאי זה קיים כבר היום לגבי אימו של הפעוט.

אי מיצוי הכושר יוביל עלויות של כ-1,500 ש"ח נוספים בכל חודש למעונות פרטיים.

בנוסף הוחלט לאפשר קבלת סבסוד במקרים בהם בן הזוג רוכש השכלה או כישורים שיאפשרו בעתיד השתלבות בשוק העבודה.

כללי הזכאות הרגילים יישארו כלשונם (זכאות לפי מבחן הכנסה לנפש, זכאות להורים יחידנים וכו').

ככל שההורים ישתלבו בשוק העבודה במהלך שנת הלימודים הם יוכלו לקבל סבסוד החל מיום תחילת העבודה.

הכללים החדשים יחולו החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב.

"ההחלטה שאני מביא היום", אמר שר האוצר, אביגדור ליברמן, "היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מסים. המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שלילים להשתלבות בשוק העבודה".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר בתגובה לגזירה החדשה: "ההחלטה הראשונה של שר האוצר הינה פגיעה בחרדים, ליברמן בצעד דורסני ומרושע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותן חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרתה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

Inner article

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני, הגיב להחלטה: "הקריטריון שקבע ליברמן הרשע ימנע מאישה עובדת שבעלה לומד תורה את הסבסוד לילד במעון ויפגע פגיעה כלכלית קשה במשפחות אלו. אנחנו ממתינים לבנט שאמר שלא ייתן לפגוע בציבור החרדי והפגיעה הראשונה והקשה שנחתמה על ידי ליברמן הרשע מגיעה לעולם נגד הציבור החרדי, הנשים העובדות ולומדי התורה", חתם גפני.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב: "תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת. תתביישו לכם".

ח"כ אורי מקלב על ביטול סיבסוד המעונות: "אלו גזרות לפיד בנט החוזרות עלינו כפי שהיה לפני מספר שנים. זאת אכזריות של הממשלה המגיע מתוך רדיפה ושנאה. הניסיון להציג את זה כסבסוד לחרדים בשקר יסודו, אלו נשים שעובדות שעות רבות והשינוי הזה יביא רק נזק למשק. כמו גדולי הרודפים, הממשלה גוזלת את לחמם של הילדים החרדים. המדינה סותרת עצמה, אותם האנשים שהמדינה דורשת מהם להתייצב בלימודים כעת יידרשו לשמור על ילדיהם בבית".

ח"כ מאיר פרוש בתגובה להודעת שר האוצר: "ליברמן אינו שונא החרדים הראשון. שנאתו לחרדים בהתנכלותו לילדיהם הקטנים בגלל מחלוקות פוליטיות נובעת מהיותו פוליטיקאי מפוטם שקיבל חינוך במדינה קומוניסטית עם הרבה שנאה לדת. הציבור החרדי לא יירתע מליברמן שעם שנאתו לדת הוא מבקש לקטוע את ההתפתחות הדמוגרפית של החרדים שממשיכים את המסורת היהודית מאז הרדיפות של פרעה במצרים".

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה לגזרת המעונות של ליברמן: "החלטת צאר האוצר ליברמן לקצץ את הסבסוד למעונות היום לעשרות אלפי משפחות מרושעת ואכזרית. לליברמן עצמו אין לי טענות, מדובר באיש רע שונא דת ושונא חלשים, שמנסה לבצע את מה שהבטיח לנסות לזרוק אותנו למזבלה. אני רק תוהה איפה החברים שלו לממשלה, איפה בנט ושקד שהבטיחו שלא יתנו לפגוע בציבור החרדי, לפגוע בלחם ובחלב של הילדים הקטנים, אין לכם בושה? במה הם חטאו? בגלל שהם לא בקואליציית הקומבינה הזו? יש לי חדשות בשבילכם, אף אברך בן תורה שיושב ולומד יומם ולילה מתוך הדחק לא יעזוב את מקור מים חיים בגלל קיצוץ כזה או אחר. אברכים מוותרים על רמת חיים גבוהה, תפנוקים ושפע כדי ללמוד תורה והם ימשיכו לנהוג כך. לא תכניעו אותנו, נילחם עד חורמה שממשלת השנאה הזו תעבור מן הארץ".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה