ליברמן פונה לחברות הגדולות במכתב חסר שיניים

שר האוצר ושרת הכלכלה והתעשייה פנו הערב במכתב אל יצרני וייבואני מוצרי המזון והצריכה במטרה לעצור את עליית המחירים | עם זאת, לא היו במכתב כל סנקציות שיינקטו נגד גל ההעלאות והייקור

מפעל אסם | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי פנו אל יצרני ויבואני מוצרי המזון והצריכה במטרה לעצור את עליית המחירים וזאת לנוכח האחריות הלאומית המצופה מהחברות בתקופה מאתגרת זו ובהתחשב במצבן הכלכלי וברווחיהן.

 שר האוצר ליברמן ושרת הכלכלה והתעשייה ברביבאי כתבו בין היתר כי "הכרזתכם על העלאת מחירים בעת הזו היא צינית ופוגעת באזרחי המדינה".

במכתבם ציינו השרים כי עד שנת 2021, השקל התחזק משמעותית אל מול מטבעות אחרים בעולם, וזאת בסביבה אינפלציונית נמוכה. משמעות הדבר היא שמוצרים שיובאו על ידי החברות לישראל הוזלו משמעותית עבורן – מבלי שהפחיתו את המחיר לצרכן הישראלי בהתאמה, והוא נותר מהגבוהים בעולם למוצרים אלו.

עוד ציינו השרים כי ימשיכו לעקוב באחריות הלאומית הנדרשת אחר המחירים לצרכן הישראלי, ובמסגרת זו לא יהססו לנקוט בצעדים הנדרשים להבטחת כלכלה תחרותית והוגנת.

המכתבים הועברו אל יובל לנדסברג – מנכ"ל סנו, אבי בן אסאייג – מנכ"ל אסם – נסטלה, מוני ליימן – מנכ"ל חברת ליימן שליסל, גבי קאופמן – מנכ"ל משותף חברת רסטרטו, גיורא בר דעה – נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, נועם וימן – מנכ"ל קבוצת דיפלומט ואל יוני שסטוביץ – מנכ"ל חברת שסטוביץ.

עם זאת, לא היה במכתב כל אזהרה מהותית על סנקציות שיינקטו כבלם להעלאת המחירים.

ח"כ יעקב אשר אמר הערב כי "מי שאחראי לשחרור הרסן של חברות המזון והצריכה, הוא קודם כל שר האוצר ליברמן. מסת המסים הדרקוניים שהטילה הממשלה על אזרחי ישראל בזמן משבר, באופן הכי ציני שיש, תדלקו את עליות המחירים ונתנו את התחושה ש'הכל מותר'. כעת הוא מזהיר מ'עליית מחירים צינית'. אין לתאר".

4 תגובות ל: "ליברמן פונה לחברות הגדולות במכתב חסר שיניים"

  1. אחרי שליברמן מתנהג בכלביות כלפי אזרחי ישראל ובמיוחד נגד משפחות בני תורה מוחלשות מצא לנכון לפנות לטייקונים הרעבים לבצע כסף שירחמו עלינו הם בטוח נקרעו מצחוק כשראו את המכתב הזה

  2. הצביעות זועקת לשמיים, מדינת ישראל קורעת את העסקים והאזרחים 75 שנה בערימות של מיסים ואגרות

  3. אהבתי את הבדיחה של מר ליברמן וחברתו…

  4. אי אפשר לדעת אולי ליברמן רוצה עוד פרסומת…

כתיבת תגובה