לידיעת הנוסעים באוטובוס לאלעד ולראש העין: התנועה זורמת

כל היתר – יעמדו בפקקים השגרתיים של כבישי 471 ו-444 | בשעות הבוקר נחנכו נתיבי תחבורה ציבורית בכבישים 471 ו-444 – בעלות של יותר מ-220 מיליון שקלים | כבר עתה יקצרו הנתיבים את זמן ההגעה מנקודה לנקודה – אך היעד העיקרי הוא קיצור ההגעה אל הרכבת, כולל אל המסילה המזרחית העתידית

נת"צ בכביש 444 | צילום רחפן: אבי אריש

בשורה לנוסעי התחבורה הציבורית באזור ראש העין ואלעד. משרד התחבורה, באמצעות חברת חוצה ישראל, השלים שני נתיבי תחבורה ציבורית חדשים בכבישים 471 ו-444, שנחנכו היום ונפתחו לתנועה. מדובר בסלילה של שני נתיבים חדשים, בנוסף לנתיבי התנועה לרכב הפרטי, שיתנו מענה לנוסעי התחבורה הציבורית, ויקצרו את זמן הנסיעה במקטעים אלה לכל משתמשי הדרך.

הנתיבים החדשים, באורך כולל של חמישה קילומטרים, נפתחו בכביש 471, בקטע בין מחלף נחלים ועד כביש 444 לכיוון מזרח, ובכביש 444, בין צומת 483 למחלף קסם (בשני הכיוונים). הנתיבים צפויים לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית ולאפשר לנוסעים נסיעה רצופה, נוחה ומהירה יותר. עלות סלילת שני הנת"צים עומדת יחד על יותר מ-220 מיליון שקלים.

במסגרת פרויקט נת"צ 471, נסלל נתיב תחבורה ציבורית מכיוון מערב למזרח, הורחב הגשר שמעל מסילת הרכבת, הוסדרו והותאמו צמתים בהתאם לתוואי הנתיב החדש, נסללו נתיבים ייעודיים לירידה לכביש 6 ובוצעו עבודות שיקום ופיתוח נופי. נתיב התחבורה הציבורית הנתיבים הייעודיים לירידה לכביש 6 צפויים לקצר את משך זמן הנסיעה לנוסעים בנתיבים אלה. עלות הפרויקט עומדת על 75 מיליון שקלים.

במסגרת פרויקט נת"צ 444, נסלל נתיב תחבורה ציבורית (בשני הכיוונים), הורחב הגשר שממוקם מעל נחל רבה, הוסדרו הצמתים של כביש 483 וצומת המרץ, הוקם צומת שמחבר בין כביש 444 לפארק העסקים נצבא סיטי ובוצע שיקום ופיתוח נופי. עלות הפרויקט עומדת על 146 מיליון שקלים.

הנת"צים 471 ו-444 נחנכו בטקס חגיגי שהתקיים היום (א).

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק, אמרה, כי "הנת"צים החדשים ממשיכים את המהפכה של משרד התחבורה, ותומכים במדיניותו לעודד תחבורה ציבורית. הנתיבים הללו, בעורקי תחבורה בין-עירוניים באזור המרכז, ישפרו את מהירות הנסיעה בתחבורה הציבורית, ואת אמינות השירות לציבור הנוסעים. המשרד ממשיך בקידום נתיבי העדפה לתחבורה הציבורית".

מנכ"ל חוצה ישראל, דן שנבך אמר, כי "שני נתיבי התחבורה הציבורית שנפתחו לתנועה הם בשורה חשובה לציבור וצעד נוסף ביישום מדיניות פיתוח ועידוד נסיעה בתחבורה ציבורית. חוצה ישראל גאה להוביל את המהפכה התחבורתית לשיפור חווית הנסיעה של תושבי ישראל. נתיבי התחבורה הציבורית יפחיתו את תנועת כלי הרכב הפרטיים ובכך את עומסי התנועה ויאפשרו נסיעה רצופה, יעילה ומהירה".

ראש עיריית ראש העין, שלום בן משה, בירך על הקמת הנתיבים החדשים. "אנו ממשיכים לפעול לקידום התחבורה הציבורית. פרויקט נת"צ 444 מהווה כניסה ויציאה נוספת לעיר, כניסה למרכז העסקים, יעודד את השימוש בתחבורה ציבורית ויסייע בהפחתת העומס על הכביש. בנוסף, נתיב זה יקצר את זמני ההגעה של תושבי העיר לרכבת. נמשיך לפעול יחד עם משרד התחבורה למציאת פתרונות לשדרוג התחבורה בעיר בכלל והתחבורה הציבורית בפרט".

כתיבת תגובה