לין: הליכה לעוד בחירות – התאבדות המערכת פוליטית

"הליכה לבחירות כעת תהיה התאבדות נוספת של המערכת הפוליטית" אמר עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר • "החלטה זו תגרום נזקים חמורים למגזר העסקי הפרטי אשר כמעט שליש ממנו נאבק כיום על הישרדותו. על כל הגורמים השפויים בחברה להתגייס נגד הליכה לבחירות נוספות" • במקביל, טוען: סגר שלישי – מתכון בטוח להרס החברה והכלכלה

מפגינים במסכות של גנץ, נתניהו וכ''ץ | צילום מרים אלסטר, פלאש 90

"אם כנסת ישראל תקבל החלטה על פיזורה, יהיה זה מעשה התאבדות נוסף שלא יועיל מאומה, ישתק חלקית את עבודת הממשלה לפחות לחצי שנה, ובסבירות גבוהה יוליד מצב פוליטי גרוע יותר מהקיים היום", כך אמר עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אשר כיהן בזמנו כחבר הכנסת ויו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת ה-12.

לדברי לין, "אי אפשר להישאר אדיש למהלך זה. החלטה כזו תגרום נזקים חמורים למגזר העסקי הפרטי אשר כמעט שליש ממנו נאבק כיום על הישרדותו. על כל הגורמים השפויים בחברה להתגייס נגד הליכה לבחירות נוספות".

250/200 סייד בר + קובייה

"עם כל הבעיות הקיימות כיום בתפקוד הקואליציה, כולל טענות על הפרת הבטחות מפורשות וחוסר אמון הדדי, על הממשלה הנוכחית להמשיך ולעבוד יחדיו. זו חובתה".

לין הדגיש כי בחירות נוספות, במיוחד מנקודת מבטה של כחול לבן, יהיו שגיאה חמורה. "לסיעה זו השפעה רבה בממשלה הנוכחית במספר רב של משרות בכירות. זו הזדמנות לעשייה ולתרומה משמעותית לחברה ולמדינה. אם תהיינה בחירות נוספות, קיימת סבירות גבוהה כי בממשלה הבאה שתקום, לא תהיה ל'כחול לבן' השפעה זו".

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר | צילום: יח"צ

870/135 ליינר ארטקל

הרס הכלכלה

"אם אכן יוחלט על סגר שלישי, הכישלון אינו של המגזר העסקי או הציבור, אלא של משרד הבריאות וקבינט הקורונה עצמו." כך אמר הבוקר עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בישיבת הנהלת האיגוד.

לדברי לין "דרך החשיבה של שני מוסדות אלה שגויה. סבבי סגר ומתווה ארוך של יציאה מהסגר לא יועילו. הם רק ידרדרו את הכלכלה והחברה. עלינו להפנים שאנו נחיה בצל הקורונה עוד שנה ועל כן יש לחתור לחזור במהירות לאורח חיים נורמלי ופעילות מלאה של המגזר העסקי כשהקורונה עדיין איתנו".

"בד בבד", הדגיש, "על קבינט הקורונה להתמקד בהשגת שלושה יעדים בלבד ורק בהם: ראשון, ניתוק שרשרת ההדבקה בכל האמצעים שכבר עומדים לרשותנו, כמו בדיקות רחבות, איכונים סלולריים, ימי בידוד ועוד; שני, נקיטת פעולה אקטיבית ונחרצת במוקדים יוצרי קורונה או באזורים יוצרי קורונה, מול התרת פעילות מלאה באותם מגזרים עסקיים שרמת הסיכון בהם נמוכה ביותר; ושלישי, שינוי דפוסי התנהגות מעמיקים יותר שימנעו את התפשטות המחלה ויאפשרו אורח חיים נורמלי לכלל המשק".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה