לך תשכנע את וורן באפט להשקיע בקריפטו

חמישה משקיעי קריפטו הוזמנו לארוחת הערב המסורתית של ה’אורקל מאומהה’ וורן באפט וניסו לשכנעו בחשיבות המטבעות הדיגיטליים • אחד המשתתפים בארוחה הינו הישראלי יוני אסיא, מייסד ומנכ”ל איטורו eToro, שהיא רשת חברתית ענקית להשקעות בעולם עם יותר מ-5 מיליון משתמשים רשומים מלמעלה מ-140 מדינות ברחבי העולם

ארוחה יקרה עם וורן באפט | צילום ארכיון: Big R, פלאש 90

לפני כחצי שנה, סיפרנו לכם על הזכייה של ג’סטין סאן, במכירה פומבית על הזכות להשתתף בארוחת ערב עם וורן באפט, שהכנסותיה מועברות למטרות צדקה. סאן כמשקיע במטבעות וירטואליות כתב כי “אני נרגש מהאפשרות לשוחח עם וורן באפט על הפוטנציאל של בלוקצ’יין ולקבל ממנו עצות חשובות ותובנות על יזמות והימורים נועזים על העתיד”.

הזכייה ששוויה עמד על 4.6 מיליון דולר לארוחה אחת, עוררה סנסציה בעולם, מאחר שוורן באפט קרא בעבר למטבעות הקריפטו: “רעל העכברושים”, כשלטענתו, המסחר במטבעות קריפטו הוא “מכשיר הימורים”. בהמשך התפרסם, כי סאן דחה את הארוחה. הוא הסביר כי פעל באופן ילדותי וכי נתן דוגמה רעה לציבור. דחיית הארוחה על ידי סאן עוררה הערכות, כי הוא לא קיבל ויזת יציאה מסין, וכי המיזם שלו נמצא תחת חקירה של הרשויות.

250/200 סייד בר + קובייה

בסופו של דבר, לפני כשבועיים, אירח וורן באפט חמישה בכירים מתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים העולמית, לארוחת ערב בת 3.5 שעות, במועדון Happy Hollow שבעירו אומהה, נברסקה. בארוחה השתתפו ג’סטין סאן כריס לי, מנהל הכספים של בורסת הקריפטו הסינית Huobi; הלן היי, ראש קרן הצדקה של בורסת הקריפטו הסינית Binance; היזם האמריקאי צ’ארלי לי, מייסד פלטפורמת הבלוקצ’יין Litecoin וגם נציג ישראלי, מנכ”ל איטורו, יוני אסיא.

את הדיווח על הארוחה, הביא אסא ששון ב-TheMarker והוא מספר כי המפגש החל בכך, שסאן העניק לבאפט במתנה סמארטפון סמסונג גלקסי פולד חדש, שבו ארנק דיגיטלי המכיל מטבע ביטקוין אחד.

וורן באפט, הניצב במקום השלישי בעשירי העולם, עם הון עצמי הנאמד, ב-82.5 מיליארד דולרים, ידוע כמשקיע בעיקר בתעשיות מסורתיות, ומתנגד לתעשיות וירטואליות הנחשבות בעיניו להימורים. אם בכירי ענף הקריפטו, קיוו לשכנע את השמרן הזה, נראה שלא ממש הצליחו.

“באפט המשיך להחזיק בדעה שלו ואמר כי הוא לא מאמין בערך של הביטקוין”, אמר אסיא ל-TheMarker והוסיף: “הוא נתן את הדוגמה הבאה: תיקח מגרש פוטבול ותשים בתוכו את כל הזהב שאפשר. תחזור לאחר עשור וזה יהיה אותו דבר. עכשיו תאר לך מה אפשר לעשות עם אותו סכום כסף, כאשר אתה קונה חברה כמו אפל. תראה כמה אתה מרוויח לאחר עשור. לכן אני משקיע רק בחברות יצרניות. צריך להשקיע בעסק שמייצר ערך לאנשים”.

ששון הוסיף, כי החמישה לא אמרו נואש וניסו לשכנע את באפט, כי יש ערך למטבע חוצה גבולות, שאינו נתון למישטור של שום בנק מרכזי, וכי תעשיית הבלוקצ’יין יכולה לגרום לכך, שיותר אנשים יחזיקו ארנק אלקטרוני וייכנסו למערכת הפיננסית. על כך השיב באפט: “אני מאמין שהבן שלי ירצה לקבל דולרים בירושה ולא במטבע של ביטקוין”. באפט אמנם סייג מעט את דבריו, באומרו כי הבלוקצ’יין הוא פיתוח טכנולוגי מעניין, אבל הוסיף שהוא עדיין אינו רואה כיצד אפשר לתרגם את הטכנולוגיה ליישומים שימושיים.

באפט הסביר לאורחיו, כי כדאי להימנע מהשקעה בטרנדים. “קחו לדוגמה את התקופה שבה החלו המכוניות להיכנס לשוק, כשכבר היה ברור שהן יחליפו את הסוסים. בשיא התקופה היו 2,000 חברות רכב, ומהן שרדו רק כמה בודדות. דוגמה עדכנית יותר היא הטלפונים הניידים והסמארטפונים: היה ברור שהשוק יגדל, אבל בסופו של דבר, אפל הייתה המרוויחה הגדולה. מי שמשקיע צריך לדעת מי ייקח את הקופה. לכן לא צריך להשקיע בטרנד, אלא בחברה טובה”.

‘ביזנעס’ מוסיף כי את המשפטים החכמים הבאים, שאמר באפט בארוחה, יש למסגר ולתלות בגדול בכל בית כנסת וכולל במגזר החרדי. “אין קסמים בעשיית כסף בשוק ההון. זה פשוט”. אמר באפט כשהוא מדבר ממרום גילו וניסיונו בשוק ההון וההשקעות. “אם אתה לא מבין את הביזנס – אל תשקיע”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "לך תשכנע את וורן באפט להשקיע בקריפטו"

  1. צודק 100% התורה מכוונת לכך שהאדם וכספו צריכים להיות יבריאה אצילית יוצרת ומוסיפה מקומות עבודה ותוספת חיים בעזרת הכסף ואז הכל בקדושה צרכים ולהרויח מיצירה ועשייה וצדקה ממשית שניתן לחיות מחסד ומנתינה פיזית האיש ממש צדיק ומושגח אלוי

כתיבת תגובה