למה דווקא דירה מקבלן?

לרוכשים דירה, עדיף לקנות דירה חדשה מקבלן ולא דירת יד שניה • ניר שמול, מנכ"ל 'שניר' – המשווקת פרוייקטים של דירות ברחבי הארץ, מסביר את הסיבות למה מומלץ לרכוש דירה חדשה ומעניק כמה טיפים ועצות בנושא 

דירה מקבלן | צילום: shutterstock

על אף משבר הקורונה, עסקאות הנדל"ן לרכישת דירות מגיעים לשיאים  חדשים בישראל,  ואלפי משפחות מחפשות  לרכוש דירה, ומתלבטים רבות מה העסקה המשתלמת ביותר: רכישת דירה חדשה ישירות מהקבלן שנמצא בהליך בנייה, או לחילופין לרכוש דירה יד שניה. בפרמטרים רבים שבדקה החברה, כף המאזניים נוטה לכיוון קניית דירה חדשה וזאת לאור כמה יתרונות חשובים ביותר. 

בין היתרונות הבולטים: כאשר רוכשים דירה על הנייר, אפשר בתיאום עם הקבלן לבצע שינויים פנימיים בנכס והעלויות עבור ביצוע השינויים יהיו זולות יותר מביצוע שיפוץ מאסיבי בדירת יד שנייה, שיש בה בלאי ושחיקה בנקודות שונות. כמו כן בעת רכישת דירה חדשה, המשפחות רוכשות לא רק את הדירה אלא גם מגורים בסביבת מגורים מתוכננת ומתפתחת, שיש בה פארקים ושטחים ירוקים. בנוסף,  הטבות ייחודיות לדיירים במבנים חדשניים כמו מבואה מפוארת, חדר כושר, חדרים ייעודיים לאחסון יין ועוד.

כמו כן פרויקטים חדשים רבים נבנים בשכונות חדשות, כך שהרוכשים נהנים מחיים קהילתיים בסביבה של משפחות צעירות, אשר דומות לקהילת הייחוס של הקונים.

המהנדסים, האדריכלים וכל צוות ההקמה של המיזם מודעים לכל החידושים המתקדמים בענף הבנייה והם מיישמים אותם הלכה למעשה בשלבי התכנון והבנייה. לכן מדובר בבנייה מתקדמת בכל רבדיה, ריצוף, מטבחים, מזגנים מתקדמים, התקנת מערכת של בית חכם ועוד. זאת לעומת ביצוע שיפוץ מאסיבי בדירת יד שנייה תוך שימוש באנשי מקצוע שונים שרובם אינם עובדים בשיטות המתקדמות. 

יתרון בולט נוסף הוא תנאי התשלום עבור קניית הדירה הם בדרך כלל גמישים, אין צורך לשלם את מלוא עלות הדירה בעת החתימה על החוזה, אלא בשלבים מאוחרים יותר. בנוסף, לאור פרק הזמן שהלקוח ממתין לסיום הבנייה של המיזם, יש לו מספיק זמן למכור את הנכס הנוכחי שלו, הוא אינו ממהר ולכן הסכום שהוא יקבל עבור הדירה יהיה גבוה יותר, דבר שיקל עליו בעת התשלומים עבור הנכס החדש.

ממועד קניית הדירה ועד מועד הכניסה בפועל, הלקוח נהנה מהעלייה בשווי של הדירה החדשה וזאת לעומת הפערים בדירות יד שנייה.  כמו כן ברוב הדירות החדשות הדיירים נהנים מחנייה נוחה וגם מהימצאותו של מחסן שנבנה בסטנדרטים גבוהים וממוקם סמוך לדירתם, דבר שלא קיים ברוב דירות יד שנייה.

חשוב לציין כי יתרון נוסף וחשוב הוא חדר ממ"ד בדירה. על פי החוק בכל הדירות החדשות קיים חדר ממ"ד אשר מגן על הדיירים במקרה של מתקפת טילים. או רעידת אדמה. זהו יתרון קרדינלי עבור אנשים מבוגרים ועבור משפחות עם ילדים שבעת הצורך נכנסים לחדר זה בביתם וסוגרים את החלון ואת הדלת, לעומת דיירים בדירות יד שנייה שבחלק מהן לא קיים ממ"ד, כיוון שהן נבנו לפני החלת חוק זה.

 

הכותב הוא מנכ"ל חברת שניר 

7 תגובות ל: "למה דווקא דירה מקבלן?"

 1. אתה כל כך טועה בגדול! מה עם מס תשומות הבנייה? מה עם ליקויים של הקבלן וזה יכול להגרר לתביעות של שנים? מה עם השקעה מטורפת בדירה כמו מזגנים וכיוב ? מה עם גרירת טאבו?
  כולם יודעים שלקנות מקבלן זה גם סיכון שהוא לא יסיים אץ הפרוייקט.
  מעבר לכך עדיף לקנות דירה שהיא 3 שנים על המדף..

  ועוד בוודאות ששיפוץ דרך הקבלן זה שוד לאור יום

 2. פער המחירים בין דירה חדשה מקבלן לדירה יד שניה הוא עצום.
  ושום טענה מהטענות בכתבה אינו מצדיק פער מחירים כזה.
  בנוסף, בדירה ישנה אתה רואה את הדירה מול העיניים לא על נייר וכך לא מגלה הפתעות חדשות כאשר הדירה נבנית ופתאום יש לך במרחק קטן מאוד דירה מול העיניים כיווני אוויר לא טובים מספיק ועוד ים של בעיות.

 3. שלא יוליכו אתכם שולל!!! יש משהו שקוראים לו מס תשומות בנייה מהרגע שחתמתם על החוזה. והמונה שלו דופק הרבה ומהר בשנה הנוכחית. על כל מחיר שתסגרו עליו עכשיו עם הקבלן תוסיפו עוד הרבה מאד כסף בהמשך. המחיר הסופי יהיה גבוה בהרבה. מעבר לכך, כל שינוי שתרצו לעשות בדירה במהלך הבנייה יעלה בדיוק פי 3 או אפילו פי 4 מעלות העבודה במצב רגיל. למה זה קורה? כי ככה הקבלן רוצה. הוא יספר לכם שזו יציאה מהשטנץ ויבמבם לכם הרבה, אבל בשורה התחתונה הוא ינצל את זה שאתם לקוח שבוי שלו. כמו כן, תאלצו לשלם לעו"ד של 8הקבלן כסף. למה? כי הוא כתב את החוזה. אבל אתם לא בחרתם בו והוא בטח לא מייצג אתכם מול הקבלן. אז תשאלו למה זה קורה? כי ככה הקבלן רוצה. הוא בחר אותו וסגר איתו דיל שבו העו"ד הולך להרוויח הרבה כסף על כלום. לכם הוא אפילו לא יבמבם. יש לי עוד הרבה מה לומר אבל עייפתי. לילה טוב ….

 4. אין ספק שכותב המאמר מונע מאינטרסים של משווק רוב הטיעונים שהוא העלה קורה הפוך עם קבלני הבנייה.
  דירה יד שנייה אתה יודע על אופי השכונה השכנים ומה אתה קונה

 5. כתבה ממש אובייקטיבית עלק… אפשר להפריך את כל השטויות שנאמרו פה

 6. לצורך האיזון,לפחות היית מונה את היתרונות בקניית דירה יד שניה.
  אני מניח שיש כמה כאלו.

 7. ברור שכותב המאמר מונע מאינטרסים .מה גם שהוא לא השווה יתרונות וחסרונות כאשר לכל יתרון או חיסרון יש משקל בשקלול ההעדפות .
  כל משפחה רשאית לקבוע לעצמה את שקלול הניקוד לכל פרמטר
  ואפשר שגני ילדים תעבורה קח שרותים שונים כל אלה לא ברורים כאשר יש שכונה חדשה ויותר ברורים כאשר קונים חדשה בשכונה בנויה זה שונה

  אגב שכחנו את פשיטות הרגל והפחד והחרדה כשזה קורה

  הכותב הוא מהנדס בנין

כתיבת תגובה