למה לעשות תואר ראשון ולמי זה מתאים?

השוקלים ללמוד לתואר ראשון שואלים את עצמם מדוע צריך את זה? – בגלל ההורים,  כדי להעמיק ידע או בשביל התפתחות מקצועית ומשכורת יפה. המאמר יציג את האפשרויות השונות ללימודי תואר ראשון ולמי כל אפשרות רלוונטית

לימודי תואר ראשון בכלכלה | תמונה: pexels

זה הזמן לתואר הראשון!

מי שכבר מחליט לעשות תואר ראשון מתלבט מה ללמוד, האם זה מתאים לאישיותו, האם יוכל להתפתח מבחינה מקצועית ולהרוויח כסף, האם זה בזבוז זמן, האם זה רק בשביל הנשמה והרחבת הידע ועוד. אל דאגה, אפשר להחליט! אם אתם עם ראש מתמטי ובעלי יכולת התמדה, ארגון וניהול מקצועות כמו: לימודי כלכלה, ראיית חשבון או מנהל עסקים יוכלו להתאים לכם. תוכלו לשלב לימודים של מנהל עסקים וכלכלה או כלכלה וראיית חשבון ולצאת עם מקצוע ביד לשוק העבודה.

לימודי כלכלה – ההצלחה מובטחת!

לימודי כלכלה הם תחום בולט בחקר מדעי החברה העוסק בתהליכים של ייצור, צריכת מוצרים והפצתם. ניתן להבדיל בין שני תחומים עיקריים: מיקרו כלכלה (עסק משפחתי) ומאקרו כלכלה (גופים אחרים במשק). לפיכך, הכלכלן עוסק בשאלות כמו: האם כדאי לחברת הייטק להקים סניפים נוספים בחו"ל? מהו ערך השקל לעומת ערך מטבע זר? איך קובעים כמה יעלה מוצר מסוים? ולכך צריך ראש לוגי ומתמטי. כל גוף במשק הציבורי או הפרטי זקוק לכלכלן שסיים את לימודי כלכלה בהצלחה על מנת למנף את הפעילות העסקית שלו. התואר מאפשר התמודדות גם על תפקידים בכירים המשלבים ניהול.

לימודי מנהל עסקים בשילוב כלכלה או ראיית חשבון

התמחות בכלכלה מקנה ללומדים את המקצועיות ובשילוב עם לימודי מנהל עסקים יכולה לקדם ולפתוח אפשרויות גם למשרות ניהוליות במגזר הציבורי או הפרטי ואף לנהל את העסק שלכם. אם החלטתם שלימודי מנהל עסקים מתאימים לכם, כנראה שאתם אנשים בעלי אופי ניהולי שיודעים מה הם עושים ורוצים ומסוגלים לנהל צוות. בנוסף, שיתוף פעולה, הקשבה, אמפתיה והאצלת סמכויות הן תכונות המתאימות למנהל טוב, וזה לצד כישורים של יכולת לנהל משא ומתן, עמידה מול קהל ועבודת צוות. כמו כן, ניתן לשלב לימודי חשבונאות (ראיית חשבון) עם ניהול עסקים. ההתמחות בראיית חשבון מתאימה לאנשים שאוהבים מספרים וחישובים, בעלי תושייה, התמדה ושלא מוותרים לעצמם. זהו מקצוע יוקרתי שיכול להוביל למשרות בכירות במשק בעיקר אם משלבים בו מנהל עסקים, משרות כמו סמנכ"לים או מנכ"לים בחברות המובילות בשוק. בנוסף, ההתמחות במימון מאפשרת לבעלי אופי תחרותי להשתלב בשוק ההון, מסחר בניירות ערך, בתי השקעות, בנקים, חברות ביטוח, יועצי השקעות, יועצים פנסיוניים וארגונים אחרים. ולכן, מקצועות המתעסקים עם כסף מרוויחים גם כסף.

כתיבת תגובה