"למה שיבואו לעסק שלי?": סודות המסחר ברשת | פודקאסט ביזנעס

מומחה המסחר ברשת מתארח אצל יהודה אדלר להסכת 'על כוס קפה' וחושף את הקלפים • על הקריירה כמנהל פעילות איביי בישראל, חגי האונליין, הטיפים שיש לו עבור הסוחרים ברשת ועוד • ומה יש לו לומר על מהפכת האינטרנט החרדי? • האזינו

כמידי שבוע, אנו מגישים לכם את 'פודקאסט ביזנעס', ההסכת של הציבור החרדי, שמביא את הסיפורים של האנשים המעניינים ביותר ברשת.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

השבוע התיישב יהודה אדלר לשיחה עם אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של איביי בישראל לשעבר, ומנהל כיום של דיגיטל IL. בית ספר למקצועות הדיגיטל בישראל.

"בין 9 ל-11 בערב של מוצאי שבת, מתרחשות חלק ניכר מאוד מהקניות ברשת", חושף גולדנברג בראשית דבריו – ומשאיר אותנו סקרנים עד לקטע שבו יגולל את קורות חג הרווקים הסיני, ואיך בעצם נוסד החג הכלכלי הראשון.

את הדרך לאיביי, מגלה גולדנברג, הוא בכלל התחיל באומנות קלאסית במיוחד. "עבדתי בעבודות קריאייטיב ומוזיקה, אחר כך הגעתי לחברתו של דב מורן, שהמציא את הדיסק און קי ואת טלפון ה'מודו', שפחות תפס כמו אחיו הגדול, הדברים שעברתי נתנו לי כלים להבין תהליכים גדולים ורוחביים, אשר הרוח היזמית נמצאת במרכז", משחזר גולדנברג.

"אחר כך הגעתי לאיביי, עוד לפני שהם פעלו פה בצורה עסקית מסודרת. לאחר פעילות במרכז הפיתוח שכללה תהליכי ביג דאטה וכו', נקראתי להוביל את הפעילות העסקית של איביי בישראל. למעשה, יש עשרות אלפי סוחרים ועוד מעל מיליון ישראלים שרוכשים באיביי, כך שמדובר בשוק עצום לקהל הישראלי", הוא אומר.

Inner – Nadlan

"בסוף 2018 אנו עומדים על היקף של 2% מכוח הקניה העולמי באינטרנט", הוא אומר. "בארה"ב זה כבר הגיע לעשרה אחוזים ואנחנו נעלה עוד ועוד אך לא נגיע למאה אחוזים, כיוון שתמיד יהיו את אפיקי השוק האחרים, מחמת שחנות פיזית יכולה להיות יותר רווחית ולשווק מוצרים בצורה יותר אגרסיבית", כך גולדנברג לפודקאסט 'ביזנעס'.

למרות שאינו מהמגזר, מודע גולדנברג היטב למהפכת הדיגיטל העוברת על הציבור החרדי ומספר על סוחרים במגוון תחומים במרשתת הבאים מהמגזר החרדי. ויש גם טיפים עבור הסוחרים המתחילים בעולם המקוון – כאשר השורה התחתונה היא שצריך לדעת לקבל החלטות בזריזות, כי מה שהיה רלוונטי לדצמבר 2018, כבר לא משמעותי בכלל לינואר 2019.

האזינו עכשיו להסכת המלא, בעריכת יהודה אדלר – שבין עבודת קריאייטיב אחת לשניה מקציב את זמנו למפגש "על כוס קפה" עם אנשי העסקים המתארחים בפודקאסט החדש של 'ביזנעס'.

 

Inner

תגובה אחת ל: ""למה שיבואו לעסק שלי?": סודות המסחר ברשת | פודקאסט ביזנעס"

  1. תודה!! פודקאסט מקסים!

כתיבת תגובה