למידה מרחוק בצל מגבלת הדקות: משרד התקשורת יתערב?

אחרי שחברות הסלולר עצרו את אפשרות הניוד בימים אלה, מחזיקי החבילות בקומות הכשרות שלרשותם 2,500 דקות בחודש בלבד – עומדים לקראת סיום החבילה כבר בשליש הראשון של החודש • המצוקה וההתמודדות עם המגבלה די ייחודית למגזר החרדי המתנזר מאופני תקשורת אחרים • פניה לשר התקשורת ולרשתות הסלולר להכפיל את כמות הדקות בחבילות האנלימיטד

טלפונים כשרים | צילום: ביזנעס

גם בימים אלו בהם נאסרה התאספות בבתי הספר ותלמודי התורה, עם הספר אינו מתכוון לזנוח את תלמודו ומוצאים אופנים רבים ומגוונים להמשך הנחלת הלמידה לתלמידים הצעירים.

אולם בעוד למגזר הכללי, יש מגוון דיגיטלי רחב לקיום לימודים – גם אם לא כסדרם – דוגמת זום, ווצאפ, סקייפ וכדומה, במגזר החרדי -המתנזר ברובו משימוש ברשת האינטרנט, בשל המכשולים הרבים הקיימים בו – מקיימים למידה ביתית, בעיקר בסיוע קווי הטלפון והסלולר בשיחות ועידה או מוקלטות.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בחלק ממוסדות הלימודים מנהל או מנהלת המוסד משאירים כל יום ‘מיני-דרשה’, הרצאה או שיעור לתלמידים באורך של כ-15-20 דקות, המלמד או המורה מותירים שיעור יומי של כ-45 דקות. כאשר לתלמידים ניתנים אתגרים ושאלות אותם הם יכולים להשיב לקו הייעודי.

אם תכפילו את כמות השיחות ב-6 ילדים וילדות – כן ירבו – והגעתם ל-6 שעות ביום שהם 360 דקות שיחה. מכסת 2,500 הדקות, הכלולות ברוב התכניות המכונות ‘ללא הגבלה’, יתמו בתוך שבעה ימי לימודים מרחוק.

חבר הכנסת אורי מקלב, שוחח אמש עם שר התקשורת ח”כ דוד אמסלם ופנה במקביל לחברות הסלולר, בבקשה להגדיל את כמות דקות השיחה בתוכניות ללא הגבלה הקיימות היום בשוק, במיוחד במסלולים הכשרים, זאת לאור ריבוי השיחות המתבצעות בימים אלה, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ההגבלות השונות והבידוד הביתי בו נמצאים רבים מתושבי ישראל.

Inner article

לדבריו, רבים משתמשים בדקות השיחה שבחבילה, לחיבור לשיעורים שונים או למידה מרחוק וכן קשישים או חולים, המתקשרים עם קרוביהם, כך שישנה עלייה דרמטית בשיעור דקות השיחה וצורך חיוני ודחוף להרחיב את החבילות.

“לאור המצב”, כותב מקלב במכתבו לחברות התקשורת , “ישנם מנויים רבים העומדים לחרוג ממגבלת הדקות בחבילה הבסיסית ללא ידיעתם, ובסופו של דבר יחויבו בחשבונות מנופחים של מאות ואלפי שקלים. אבקש שבתקופה קשה זו – בה הלקוחות נמצאים בביתם, כאשר חלקם אינם מקבלים משכורת – תכפילו את מספר הדקות בחבילות”.

לחילופין, מציע מקלב לחברות התקשורת, שלקוחות שיסיימו את חבילת הדקות הבסיסית, יקבלו על כך הודעה קולית אוטומטית, ויוכלו לרכוש חבילת דקות זהה נוספת, במחיר שלא יעלה על 50% ממחיר החבילה הבסיסית בה הם מנויים.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "למידה מרחוק בצל מגבלת הדקות: משרד התקשורת יתערב?"

  1. אפשר לקנות קו נוסף (רק סים) בכמה שקלים לתקופה זאת.

כתיבת תגובה