למרות ההבטחות: מחסור חמור בביצים ערב חג הפסח

מדפי הרשתות ריקים: למרות דברי שר החקלאות כי לא צפוי מחסור בביצים בערב חג הפסח, בשבוע האחרון שורר מחסור חמור ביותר בביצים ברשתות השיווק ובמחסני הספקים | מקלב פנה לשר עודד פורר: "'המשרד מתעלם מהמחסור בשוק, שיקר את הציבור ולא פועל לצמצום המחסור, הצרכנים איבדו אמון במערכת ולא מאמינים להודעות משרד החקלאות"

ביצים | צילום: שרה שוכמן, פלאש 90

מחסור חמור בביצים ערב חג הפסח: בשבוע האחרון כל מי שביקר ברשתות השיווק יודע בדיוק כי ההודעות על הוספת מכסות לייבוא ופתיחת ארצות נוספות – לא ממש הניבו את התוצאה המיוחלת.

תלונות רבות שהגיעו אל לשכת חבר הכנסת אורי מקלב הלינו על מחסור חמור ביצים ברשתות השיווק במחסני הסוחרים הגדולים, זאת כחלק מהגבלת המכסות והמלחמה באוקראינה. למרות דברי שר החקלאות כי לא צפוי מחסור אישרו חברי ועדת הכלכלה לפני כשבוע את הגדלת מכסות הגידול והייבוא של הביצים לארץ אך מתברר, כי שר החקלאות לא ממש דייק בהבטחותיו מול הציבור ומול פניות חברי הכנסת, ובימים האחרונים קיים מחסור ממשי בשוק.

חבר הכנסת אורי מקלב פנה בשאילתא דחופה לשר החקלאות כדי לדעת מה פעל משרדו בכדי לצמצם את היקף המחסור בביצים בשוק ערב חג הפסח. "העלינו את הנושא שוב ושוב ואף קיימנו מספר דיונים בוועדת הכלכלה בנושא אך אמרת שלא יהיה מחסור", ציין מקלב במכתבו לשר החקלאות.

מקלב הדף את טענת שר החקלאות כי הציבור אוגר ביצים וכי זה הדבר המייצר את המחסור. "במדינה מתוקנת היה מספיק מלאי של ביצים שהינו מצרך יסוד בסיסי גם אם הציבור יאגור. המציאות היא שספקים אינם מביאים סחורה אל המרכולים וקיים מחסור בשוק. אנשים קיבלו את דבריך כנכונים ומקצועיים והתברר כי הכל היה ספקולציות שאינן נכונות ואין אמינות, זורים חול בעיני הציבור", כתב מקלב.

כתיבת תגובה