למרות התחלואה: את הרכבת אי אפשר לבלום

הרכבת חוזרת לפעילות ביום שני בכפוף למגבלות הקורונה • חובת עטיית מסכות וללא יכולת דיבור במכשיר הטלפון ללא מסכה

תחזוק ברכבת ישראל בימי הקורונה | צילום אוליב פיטוסי, פלאש 90

“הרכבת תיפתח באופן סופי ביום שני הקרוב” זעקו הכותרות לפני שבועיים, עם תחילת עליית מספר החולים היומית הודיע ראש הממשלה “מה שפתחנו ישאר פתוח, אבל לא נייצר עוד הקלות, אנחנו בבלימה ולכן נעכב גם את פתיחת רכבת ישראל“, סיכם ראש הממשלה את התחזית האסטרטגית של המצב החדש.

אבל כנראה שהמצב הכלכלי הרעוע, יחד עם הבנה שהרכבת הי מוצר חיוני שבלעדיו המשק לא יחזור לפעילות ראויה הובילה ללחצים כבדים, כך הותרו ההקלות והתו הלבן לאולמות ואירועים וכך גם נראה כי הרכבת תיפתח לנסיעות כבשגרה תחת הנחיות משרד הבריאות ובכפוף למגבלות הקורונה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בדיון בראשות ראש הממשלה אישר קבינט הקורונה את חזרת הרכבת לפעילות בכפוף למגבלות בהן איסור על אכילה ושתייה במהלך הנסיעה, עטיית מסכות במשך כלל הנסיעה כולל בזמן שיחות טלפון.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח”כ מירי רגב: “אני שמחה על הבשורה שאנו מביאים היום לאזרחי ישראל, שציפו לפתיחת הרכבת. חייבים להגיד ביושר שהרכבת שתפעל בצל הקורונה היא לא הרכבת שהכרנו. יהיו מגבלות בהתאם להנחיות משרד הבריאות והנוסעים יחוייבו בהנפקת שובר לכל נסיעה לפני ההגעה לתחנה”.

“הנחיתי את הרכבת לקיים הסברה מקיפה לציבור על הדרך שבה ניתן יהיה להשתמש ברכבת ואני קוראת לכל אזרחי ישראל לנהוג באחריות, לשמור על הכללים כדי שחלילה לא נצטרך לצמצם שוב את מה שנפתח”.

כתיבת תגובה