למרות חג הקורבן: קווי השירות תוגברו ל'בין הזמנים'

משרד התחבורה מתגבר את קווי השירות בתחבורה הציבורית על אף העיד אל-אדחא והמחסור בנהגים • בלשכת סגן שר התחבורה אורי מקלב פעלו בימים האחרונים לפתרון בעיות נקודתיות במקומות שונים בארץ

בין הזמנים לפני עידן הקורונה בגן סאקר | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פניות רבות שהגיע בימים האחרונים אל לשכת סגן שר התחבורה אורי מקלב הלינו על דילוגי קווים, מחסור וצפיפות בקווי השירות בתחבורה הציבורית – בעיקר באזורי הריכוזים החרדיים, שבהם השימוש ברכב פרטי מזערי.

מבדיקה שנערכה בלשכת סגן השר עלה, כי מקורם של העומסים נובע מהיותם של ימים אלו ימי חג לציבור המוסלמי ומאות נהגים לא יכלו להפעיל את קווי השירות עקב ה'עיד אל-אדחא' (חג הקורבן).

יצוין, כי בעיה זו גדלה יותר בימים אלו בהם קווי השירות פועלים בחמישים אחוזי תפוסה עקב נגיף הקרונה דבר שהצריך גיוס מסיבי של נהגים, אך לא יכל להתאפשר עקב החג המוסלמי שחל כאמור בימים אלו.

לכך נוספה העובדה שהחלה חופשת 'בין הזמנים' של תלמידי הישיבות והעומסים על הקווים היו בהתאם. כמו כן נרשמו עומסים כבדים בקווים שיעדם לאזורי נופש חרדיים ידועים ברחבי הארץ.

ל'ביזנעס' נודע כי בין היתר החשש היה, כי האוטובוסים והתחנות הצפופות יגרמו לאפשרות של הדבקה ויצירת תחלואה גבוהה.

בעקבות הטיפול הפרטני תוגברו עשרות קווי שירות בריכוזים החרדים, אליהם ומהם לכל רחבי הארץ, במטרה להביא למיגור הצפיפות בקווי השירות ולהפעלתם התקינה של קווי השירות בתחבורה הציבורית בימי חופשת 'בין הזמנים'.

כתיבת תגובה